Jeřabiny - nejoblíbenější receptyJeřabiny - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna? Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 28.10. 2020
Dnes má svátek státní svátek
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Vyhrajte doplněk na silnou imunitu IMUNO PROTECT od BIOMINU

12.10. - 18.10. 2020 | Aktuální soutěže
Hlavním úkolem imunity je ochrana těla. Mechanismů, jak toho docílit, má organismus spousty. Když selže jeden, nastoupí jiný. Víte, co se děje od okamžiku, kdy se do vašeho těla dostane respirační vir? Probíhá netušený boj a je důležité podpořit tělo vitaminy. Každý má v imunitním systému jinou funkci a bojuje jinde a jinak. Nelze proto říct, že by jeden konkrétní prvek byl ze všech nejlepší. Přesto se často skloňují tři, s nimiž se uzdravíte daleko dřív. Vitamin C, vitamin D a zinek.

„V případě vitaminu C, vitaminu D a zinku je oprávněné tvrzení, že bez jejich dostatečného příjmu je imunita nedostatečná. Suplementace těchto nezbytných složek v podobě kvalitních potravinových doplňků lze doporučit jak preventivně, tak v podobě zvýšených dávek při známkách infekce,“ upozorňuje prof. RNDr. Jan Krejsek, CSc., přednosta Ústavu klinické imunologie a alergologie Lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Fakultní nemocnice Hradec Králové.

IMUNO PROTECTPrvní obrana před patogeny
Prvotní ochranou je kůže, sliznice, slzy, sliny i žaludeční šťávy. Ty jsou schopné zničit choroboplodné zárodky, v případě, že sníte něco špatného. Pro neprostupnost epitelových buněk, které vystýlají dýchací cesty i trávicí trakt je nezbytný vitamin C, D a zinek. Nosní a krční sliznice je u převážné většiny virových infekcí bránou pro jejich vstup.

Připojí se bílé krvinky
Jak patogen proniká dál, přidávají se i mechanismy získané imunity. Zde stojí T a B lymfocyty (bílé krvinky), nejdůležitější strážci imunitního systému. Výrazně zde zasahuje vitamin D, který aktivuje NK buňky (typ bílé krvinky, tzv. natural killers), jejichž hlavní náplní je obrana proti virovým, parazitárním a bakteriálním infekcím.

Tělo musí vědět, s čím bojuje
Paralelně s tím se tělo snaží identifikovat, s čím bojuje. Na poprvé je imunitní dopověď zdlouhavější a virus či bakterie může mezitím proniknout do jádra tělní buňky, přepsat DNA a začít se množit, což je jeho prvotním cílem. Čím dříve organismus rozpozná nepřítele a zareaguje na něj, tím méně škody nastane. S akcelerací výrazně pomáhá vitamin C.

Aby se tělo neobrátilo proti soběIMUN PROTECT
Může se stát, že než organismus najde způsob, jak patogen zneškodnit, „zblázní se“ a začne napadat i sám sebe. Tato regulační úloha patří vitaminu D, který situaci koriguje a kontroluje, aby protilátky cíleně napadaly jen patogen a neobrátily útok na tělo. Vyváženost a rovnováha reakcí je při boji nezbytná. Proto je přísun vitaminu D celoročně nezbytný.


Pravidla soutěže:
Soutěž o doplňky na silnou imunitu IMUNO PROTECT od BIOMINU  probíhá od pondělí 12. října do 18. října.
Výhru mají možnost získat soutěžící, kteří správně zodpověděli soutěžní otázku a jejichž REGISTRACE obsahuje všechny údaje.

3 z vás, kteří splní pravidla soutěže, získají 1 balení IMUNO PROTECTu na 2 měsíce a 1 balení vitaminu C Forte od producenta přírodních doplňků stravy BIOMIN v hodnotě 500 Kč.


Vyhodnocení soutěže proběhne dne 19. října 2020 a výherci budou zveřejněni v kategorii Výherci soutěží. Výhry budou výhercům doručeny do 20. listopadu 2020 na adresu uvedenou u nás v registraci.


Nápovědu najdete na stránkách www.jsemstalekost.cz/imunita
Soutěž skončila

Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !

Zlaťáky