Pampeliškový med - nejoblíbenější receptyPampeliškový med - nejoblíbenější recepty Vyrob si sama: léčivý olejíček z květů šeříkuVyrob si sama: léčivý olejíček z květů šeříku Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti Léto - čas jahodLéto - čas jahod
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 13.06. 2021
Dnes má svátek Antonín
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

13. komnata Dáši Bláhové

8. 06. 2021 | Televizní tipy
Známá herečka emigrovala vlastně dvakrát. Nejdřív do Austrálie a pak zpátky do Čech. Pokaždé začínala od začátku (2008). Připravili: M. Dobiášová, M. Vojkuvka a D. Smržová

Dášu Bláhovou všichni znají jako skvělou herečku, která za totality utekla do Austrálie, dokázala se tam prosadit a několik let už opět žije a hraje v Česku. Málokdo však ví, že je také režisérka, producentka, spisovatelka, malířka a překladatelka. A málokdo ví, že ji samotnou život nešetřil a několikrát musela začínat od nuly.

13. komnata Dáši BláhovéNarodila se jako jediné dítě venkovských rodičů, kteří pracovali v továrně, v dělnických profesích. Odmalička byla samorost. Velmi ráda se předváděla a říkala věci na rovinu. Ráda bořila zavedené pořádky. To jí zůstalo po celý život.

K úžasu svých rodičů vystudovala herectví. Její maminka byla proti tomu a celý život se s tím tak úplně nevyrovnala. Dáša vytvořila v brněnském divadle Husa na provázku úspěšnou dvojici s Bolkem Polívkou, prosadili se i v zahraničí. Hrála ve filmech, vytvořila hlavní roli ve filmu Hra o jablko.

Mladá herečka však záhy zjistila, že pro svou osobitost nemá v této zemi místo. Zůstala kvůli velké lásce v zahraničí a emigrovala s mužem a dítětem do Austrálie. Její kolegové se divili. Tady byla slavná, tam musela začínat znova. Kromě těžkých pracovních začátků zažila Dáša těžké zklamání v muži, kterého si vybrala.

Její partner ji tři roky po narození jejich dcerky opustil a odešel za jinou ženou. Dáše řekl, že je přece tak statečná, že si poradí. Zůstala sama v cizí zemi s malou holčičkou a pochopila, že i pro tamní svět je nepřijatelná. Byla příliš otevřená, osobitá a tvůrčí. Neplakala, nehroutila se, ale uvnitř jí bylo tak zle, že si myslela, že to nepřežije.

Profesně se jí podařilo v Austrálii prorazit, hrála ve filmech a ve velmi úspěšném televizním seriálu. Ve vztazích se jí dařilo méně. Stejný scénář jako poprvé se zopakoval také u druhého přítele, se kterým má syna. Zůstala s dvěma dětmi sama v cizí zemi.

Její maminka byla přesvědčena, že dcera měla zůstat v zemi, kde se narodila a místo kreativní práce, která ji bavila, by měla především vychovávat děti. Ani porevoluční návrat Dagmar do Čech vztah mezi matkou a dcerou příliš nezlepšil.

Dnes žije Dagmar opět v Čechách. Založila kontroverzní divadelní scénu, kde hrála provokativní divadelní kousky s ženskou tematikou. Scénu provozovala 16 let. Dáša Bláhová dnes říká, že vlastně emigrovala dvakrát. Nejdřív do Austrálie a pak zpátky do Čech a pokaždé to bylo hodně těžké.

Průvodkyní její třináctou komnatou je redaktorka Markéta Dobiášová.


Seriál 13. komnata Dáši Bláhové můžete sledovat 8.6. 2021 od

14:20 na ČT1!!

Zdroj, foto: Česká Televize


Shelly
Chytrá Žena

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !