Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Jeřabiny - nejoblíbenější receptyJeřabiny - nejoblíbenější recepty Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Červená řepa - nejoblíbenější receptyČervená řepa - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Velikonoční nadílka
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 22.10. 2021
Dnes má svátek Sabina
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Barbora Šporclová Kodetová rozechvěla hlasivky a všichni jen zírají

11. 12. 2020 | Úspěšní lidé
-Komerční sdělení-

Barbora Šporclová Kodetová, známá česká herečka a manželka houslového virtuosa Pavla Šporcla, stejně jako mnozí z jejího oboru, v současné době nemá práci. Barbora se tím ovšem nenechává vyvést z míry. Volný čas věnuje rodině, přípravám na budoucí vystoupení, svému nově objevenému talentu a… zdraví. My jsme Barboru potkali na Žilní klinice primáře Oty Schütze na pražských Vinohradech, kam šla na kontrolu křečových žil.   

Zdraví je na prvním místě. Je základním kamenem, na němž stavíme vztahy i kariéru. Své o tom ví i krásná herečka Barbora Šporclová Kodetová. Křečové žíly, ke kterým má díky genetickým predispozicím zděděných po rodičích sklony, je třeba hlídat. “Jak můj otec, tak moje maminka měli křečové žíly. Je to genetická predispozice, není to nic příjemného ani hezkého. K panu primáři docházím už přes 5 let na doporučení mé maminky. Obě jsme u něj prodělaly kosmetickou operaci drobných křečových žil a odstranění metliček, výkony byly vždy naprosto bez problémů. Přece jen jsem herečka a byla bych limitována, kdybych nemohla nosit krátké sukně. Také se ráda cítím dobře. A ráda vím, že nikde nehrozí nějaký zdravotní problém,” řekla Barbora.

Bára Kodetová na Žilní klinice“U Báry se na pravé noze jednalo pouze o drobné křečové žíly a mikrovarixy – metlice, ale za to ve velkém plošném rozsahu. Báru chválím, že chodí pravidelně, protože jen tak je možné udržovat nohy bez nevzhledných žilek, nehledě na možné komplikace. Žilky mohou prasknout a krvácet, v horším případě se mohou v jejich místě utvářet plošné pigmentace,” chválil MUDr. Schütz Barboru. Herečka využila toho, že pracovní povinnosti, které za běžných okolností má, jsou pozastaveny, může se tedy věnovat i věcem, které normálně nejsou prioritou.

Jednou takovou až donedávna upozaděnou věcí je i Barbořin zpěv. “Víte, já jsem vždy zpívala, ale nikdy by mě nenapadlo, že se zpěvem budu živit. Zpívala jsem si jen pro radost. Až když mě náhodou slyšela zpívat naše přední sopranistka, držitelka tří Thálií, Jana Šrejma Kačírková, a dodala mi sebevědomí, jsem se odhodlala začít trénovat a pracovat na sobě s cílem udělat si koncert k narozeninám,” přiznala se herečka.

Barbora KodetováOslava narozenin, kde Barbora i vystupovala se svým zpěvem, se uskutečnila v září. Od té doby už jsme měli možnost Báru vidět například na charitativním koncertě k 31. výročí sametové revoluce, který probíhal online a kde Barbora vystupovala po boku svého životního partnera Pavla Šporcla. Barbora naznačila, že to určitě nebylo naposledy. “Na podzim už jsem měla mít několik svých vystoupení a momentálně pracuji na třech samostatných programech. Ke zpěvu přistupuji s pokorou. Na hlase pracuji denně a vím velmi dobře, že 30 let praxe nedoženu. Vycházím proto z možností, které mám a osobních, chcete-li lidských, zkušeností. A doufám, že budu mít možnost předat své city, pocity, životní názor ostatním. Uvidíme, kam mě tato nová etapa mého života dovede,” rozjímala herečka.

Pro nikoho nebude překvapením, že v tak nadané rodině i nová generace inklinuje k umění všeho druhu. “Naše dcery jsou všechny umělecky nadané. Otázka je, do jaké míry budou pilné a půjdou si za svými sny. Lily je už veliká, přesto zatím také ještě přesně neví, kterým z výtvarných oborů se živit. Violettka je něžná bytost. Housle a zpěv, ale i pedagogická činnost, nebo dokonce fotografie, by mohly být jejím posláním. A Sophie? Ta má tolik talentů…je velmi muzikální. Zatím chce být ale herečkou a zpěvačkou. Ta jediná zatím vypadá, že má jasný a konkrétní cíl,” smála se Barbora. Aby taky ne, dívky mají v rodině dlouhou uměleckou historii – tak například dědeček Jiří Kodet byl známý český herec a prastrýc Kristián Kodet dodnes vystavuje své obrazy v předních českých galeriích.

Bára Kodetová na Žilní klinicePo zákroku pan primář Schütz upozornil Barboru na jednu věc. “Odstranění metlic je nyní, po další sklerotizaci, kompletní. Ovšem kvůli dědičné dispozici, kterou zatím nejsme schopni ovlivnit, je nutné počítat s tím, že se metlice mohou po čase vrátit.” To Barbora ví a ujistila nás, že na kontroly chodí pravidelně.

A na co se těší do příštího roku?

“Těším se na sluníčko, na práci, na rozesmáté diváky po představení. Na to, až dcery budou moct chodit do školy bez omezení. Až se my všichni opět nadechneme. Až se budu moct setkat s kamarádkami na kávu. Těším se, až se nám vrátí zpět normální život. Věřím, že z této doby vyjdeme jako národ posíleni.”


archiv Báry Šporclové Kodetové

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Barbora Šporclová Kodetová rozechvěla hlasivky a všichni jen zírají:

Barbora Šporclová Kodetová rozechvěla hlasivky a všichni jen zírají
Barbora Šporclová Kodetová rozechvěla hlasivky a všichni jen zírají
Barbora Šporclová Kodetová rozechvěla hlasivky a všichni jen zírají
Barbora Šporclová Kodetová rozechvěla hlasivky a všichni jen zírají
Barbora Šporclová Kodetová rozechvěla hlasivky a všichni jen zírají
Barbora Šporclová Kodetová rozechvěla hlasivky a všichni jen zírají
Barbora Šporclová Kodetová rozechvěla hlasivky a všichni jen zírají
Barbora Šporclová Kodetová rozechvěla hlasivky a všichni jen zírají
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !

Zlaťáky