Vyrob si sama: léčivý olejíček z květů šeříkuVyrob si sama: léčivý olejíček z květů šeříku Pampeliškový med - nejoblíbenější receptyPampeliškový med - nejoblíbenější recepty Den otců v roce 2022Den otců v roce 2022 Hrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženyHrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženy
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 25.05. 2022
Dnes má svátek Viola
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Břečťan popínavý - hezká pokojová rostlina

1. 01. 2012 | Zahrádka
Pochází z Asie a z Evropy. Existuje asi 7 druhů této rostliny. Listy jsou buď zelené různých odstínů, nebo žlutě a bílé panašované. Nejznámější jsou stále zelené listy a na nich jsou nepravidelné bílé skvrny. Dnes se v zahradnictví pěstuje řada variant s barevnými listy. např. Glacier , který má  světle zelené listy, s úzkým bílým okrajem a stříbřitě šedým povlakem.

Tato pnoucí hrnková květina pěkně vynikne v interiéru na podstavcích a v převislých květináčích. Barevné formy rostlin se nejlépe vybarvují na plném světle. Vybarvení listů docílíme jednoduchým způsobem - do květináče přidáme 1 kávovou lžičku zvětralé vápenné omítky.

Tuto skromnou rostlinku pěstujeme v chladnější místnosti  s dostatkem světla, ne však přímo na slunci. Zelené formy snesou i polostín. Břečťan zaléváme pravidelně, pokud možno měkkou vodou. Listy často rosíme. Na tmavém a teplém místě rostlině opadávají listy. V létě přihnojujeme každé dva týdny. V zimě rostlinky vyžadují nižší teplotu a vyšší vlhkost.

Vysoké teploty v  bytech a suchý vzduch břečťanům neprospívá. Rostlinka může být napadená živočišnými škůdci, především puklicemi a štítěnkami. Na ochranu proti těmto škůdcům existují chemické postřiky.  Proto je vhodné v topné sezóně rostlinku umístit do chladné místnosti.

Barevné kultivary přezimují při teplotách od 15°C do 18°C a přiměřené vzdušné vlhkosti. Původnímu druhu zeleným variantám stačí teplota na přezimování od 5°C do 12°C. Rostlinka vyžaduje přes zimu klid a velice omezenou zálivku. Rostliny se přesazují každoročně do kompostové zeminy a písku. Při přesazování můžeme použít substrát pro pokojové rostliny.

Původní zelené formy vyžadují přes zimu klid, omezenou zálivku. Rozmnožuje se řízky během celého roku. Může se pěstovat také hydroponicky v živném roztoku.

Břečťan popínavý je nenáročná pokojová rostlina, která krásně oživí interiér.

Marta - čtenářka
ChytráŽena.cz
 
Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
« Předchozí   1   2  Následující » 
Obrázek uživatelky
profil
My ho doma máme,dali jsme ho u sousedů na zeď,protože jejich venkovní zeď s námi sousedí a hyzdila nám dvorek.Krásně se rozrostl a schoval tu šerednou omítku.Je zelený i v zimě a moc pěkně to vypadá.
Obrázek uživatelky
profil
taky jsem kdesi četla že je jedovatý povrch listů
Obrázek uživatelky
profil
počula som, že je otravná pri dotyku
Obrázek uživatelky
profil
Děkuji děvčata.Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
Zajímavý článek,hodně potřebných informacíSmajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles