Čas malinČas malin Rybízová marmeláda - nejoblíbenější receptyRybízová marmeláda - nejoblíbenější recepty Radostná seznámení ve StarDanceRadostná seznámení ve StarDance Školní rok a prázdniny ve školním roce 2024/2025Školní rok a prázdniny ve školním roce 2024/2025
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 22.07. 2024
Dnes má svátek Magdaléna
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY

Dobrodružství Mořských vlků

1. 12. 2014 | Knižní tipy
Název knihy:
Dobrodružství Mořských vlků

Autorka: Vojtěch Steklač, Věra Faltová
Nakladatelství: Albatros Media
Datum vydání: 5.11. 2014
Formát: 240x160 mm
Vázaná vazba s laminovaným přebalem
Cena: 299 Kč

Nakladatelství Albatros vydalo jeden z nejrozsáhlejších českých kreslených seriálů pro děti Dobrodružství Mořských vlků. Kultovní komiks Mořští vlci vycházel na pokračování v časopisu Ohníček v letech 1969 až 1974 a po více než 40 letech se dočkal knižního zpracování.

Spisovatel a scenárista Vojtěch Steklač a kreslířka Věra Faltová vytvořili pět příběhů, které jsou dodnes považovány za fascinující příklad inovativního českého komiksu v době, která této formě nepřála. Na zrestaurovaných barevných ilustracích se čtenáři po letech opět setkají s ďábelským doktorem QQ, Šilhounem, rorýsem Emilem i kapitánem Velkým Pirátem.

Dobrodružství Mořských vlkůPrvní knižní vydání Mořských vlků odpovídá představě, jakou o této „komiksové epopeji“ měl její duchovní otec Vojtěch Steklač – vidět všechny příběhy za sebou v jedné knize, aby vynikly všemožné pletichy padoucha doktora QQ. „Zlosyny, aspoň ty seriálové, jsem nikdy nepřestal milovat. Na hodnou Marušku rychle zapomenete, ale svou první čarodějnici si budete pamatovat po celý život,“ říká Vojtěch Steklač.

Šilhavý Lee a kapitán Velký Pirát vyplouvají na plachetnici Bouřlivák za pokladem do Ďáblovy jeskyně v Pacifiku, kde loď nedaleko severního pólu rozstřílí piráti vedení doktorem QQ, ďábelským, ale geniálním vědcem.

Ten si zde buduje podmořské město, odkud chce ovládnout svět. Prostřednictvím dvou létajících kyborgů unese QQ Piráta i Šilhouna. Leea promění modrým paprskem smrti na poslušný stroj a dá mu za úkol zbavit se kamaráda Velkého Piráta. Ten se zachrání skokem do oceánu a dobrodružství Mořských vlků plné honiček a nečekaných zvratů se rozjíždí na plné obrátky…

Originály komiksu Mořští vlci se nedochovaly, a proto bylo třeba stovek hodin počítačové práce k vyčištění stran, které byly skenovány přímo z tištěných stránek Ohníčku. Výsledek je více než obdivuhodný, protože vedle ne vždy kvalitně vytištěných stran byly opraveny i omyly, které vznikly při reprografických pracích.

Příběh Mořských vlků zaujme díky svému novátorství i současnou generaci čtenářů, kteří již nezažili legendární časopis Ohníček. Ondřej Müller, který celý projekt inicioval a je editorem publikace, dodává: „Konečně si přečtu pokračování příběhů, které jsem v dětství nikdy nedočetl jen proto, že další číslo Ohníčku už bylo vyprodané, nebo si je v družině četl jiný kluk a nechtěl mi ho půjčit, a já se vážně obával, že doktor QQ nad Mořskými vlky zvítězí.“

O autorovi knihy Dobrodružství Mořských vlků:


Vojtěch Steklač (1945) začínal psát koncem šedesátých let pod vlivem soudobé absurdní literatury. Jeho první prózy byly imaginativní a plné kuriózních postav a situací. Později se obrátil k závažnějším tématům, mimo jiné tíživé situaci politické emigrace, ale psal i prózy milostné nebo psychologicko-historické. Zároveň se soustavně věnuje literatuře pro děti a mládež. V sériích veselých příběhů často s detektivní zápletkou se projevuje Steklačův talent pro komično, jež tu pramení ze situací a kontrastu mluvy dětského vypravěče a světa dospělých.

Knihu Dobrodružství Mořských vlků koupíte v knihkupectví a na internetových stránkách nakladatelství Albatros Media.

Vendula Vrablová
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Dobrodružství Mořských vlků:

Dobrodružství Mořských vlků
Dobrodružství Mořských vlků
Dobrodružství Mořských vlků
Dobrodružství Mořských vlků
 
Čtěte takéKomentáře
Obrázek uživatelky
profil
Júúúú, to si pamätám z detstva.Smajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip


NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles