Vyrob si sama: léčivý olejíček z květů šeříkuVyrob si sama: léčivý olejíček z květů šeříku Pampeliškový med - nejoblíbenější receptyPampeliškový med - nejoblíbenější recepty Den otců v roce 2022Den otců v roce 2022 Hrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženyHrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženy
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 25.05. 2022
Dnes má svátek Viola
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Jít krást koně

9. 04. 2008 | Knižní tipy
Autor:  Per Petterson
Vydal: Knižní klub
Rok vydání: 2007
Počet stran: 176 str.
Cena: 229 Kč, pro členy klubu 199 Kč
Formát: 132x207 mm, 280 g, vázaná


Jímavý příběh o měnícím se pohledu na život a na svět, o snaze žít jednoduše a klidně. Nadanému norskému spisovateli se podařilo, a to bez náznaku sentimentu, vyjádřit a zachytit v podstatě nezachytitelné - hloubku a podivnost lidských emocí.

Jít krást koněVynikající novela sbírá jednu literární cenu za druhou: Norwegian Critics Award, Booksellers' Best Book of the Year Award (Norsko), Independent Foreign Fiction Prize (UK), IMPAC Dublin Literary Award.


Sedmašedesátiletý muž žije poklidným životem sám jen se svým věrným psem v odlehlé části Norska. Jednoho dne se Trond setkává se svým nejbližším sousedem, rovněž postarším mužem, v němž poznává známého z mládí. Setkání v něm oživí vzpomínky na osudové léto roku 1948, jehož události ovlivnily jeho život navždy.

Tehdy patnáctiletý Trond trávil prázdniny se svým otcem v chatě v lese nedaleko švédských hranic. Poslední dobrodružství, které tam prožil se svým kamarádem Jonem, bylo, když šli "krást koně". Poté se dozvěděl o tragédii v Jonově rodině a s přítelem se už nikdy nesetkal, přestože osudy jejich rodin se už napořád budou protínat. Trond během následujících událostí zjistí, jak křehký je život, že nemusí být vše takové, jak se na první pohled zdá, že dospělí mívají svá tajemství a že i ti nejbližší tě mohou zradit…

Jít krást koněJít krást koně


Per Petterson (*1952) je vzděláním knihovník. Debutoval povídkovou sbírkou Popel v puse, písek v botách (Aske i munnen, sand i skoa) roku 1987. Od té doby napsal několik románů, z nichž každý se dočkal nadšeného přijetí od kritiky i od čtenářů - za všechny jmenujme alespoň knihu Na Sibiř (Til Sibir) z roku 1996. Jeho novela Jít krást koně (Ut og stjaele hester), původně vydaná roku 2003, vítězně dobývá lidská srdce i knihkupecké pulty po celém světě a získala řadu literárních ocenění: naposledy prestižní dublinskou cenu IMPAC.

Více informací o této knize Jít krást koně se dozvíte také na stránkách www.knizniweb.cz.

ZUZI
Chytrá Žena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 
Čtěte takéKomentáře
Obrázek uživatelky
profil
souhlas s chanadSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
Krásný příběh
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles