Léto - čas jahodLéto - čas jahod Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti Jak správně pečovat o orchideje?Jak správně pečovat o orchideje? Hrajte s námi SUDOKU online !Hrajte s námi SUDOKU online !
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 21.06. 2024
Dnes má svátek Alois
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY

Nákupy zabaveného zboží

16. 04. 2008 | Trendy
Sdružení obrany spotřebitelů (SOS)  upozorňuje, že jde o klamavou reklamu a spotřebitelé by měli nakupovat na podobných akcích velmi obezřetně.  Celní ředitelství v Olomouci sdělilo, že se v žádném případě nejedná o zboží „zabavené z celních skladů“.

 

Pokud by šlo o zboží zajištěné celní správou, nemůže být prodáváno prostřednictvím třetí osoby. Celní správa České republiky prodává zboží pouze formou veřejných dražeb. Jejich termíny jsou zveřejněny na webových stránkách CS i na elektronických úředních deskách celních úřadů.

 

rodina-nakupuje-naklada-nakupSOS se domnívá, že podobné reklamy mají zřejmě vyvolat dojem, že se jedná o zboží jiné kvality, než ve skutečnosti je.


„Při všech těchto nákupech by si měli spotřebitelé zboží nejenpečlivě prohlédnout, ale pohlídat si i, zda podnikatel plné své informační povinnosti a udává např. i adresu, kde je možné zboží reklamovat či vyměnit – pokud jsou akce tzv. mimo prostory obvyklé k podnikání. To právě v těchto případech bývá a pak má spotřebitel právo zboží vrátit bez udání důvodu do 14 dnů od převzetí,“ upozorňuje tisková mluvčí SOS Ivana Picková.


 

Zdroj: Sdružení obrany spotřebitelů (SOS)

 

Mangovka

ChytráŽena.cz



Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
politika této země
Obrázek uživatelky
profil
s tim nic neudelame
Obrázek uživatelky
profil
tak to souhlasim..když už to tady je, tak proč se toho nevyužije?
Obrázek uživatelky
profil
škoda, že toho většinu zničí... myslím, že by se toho mohlo v dětských domovech a u potřebných využít víc... a taky by se mohlo něco poslat po dohodě s orig. značkami třeba do Afriky, Tibetu a podobně... když už je to vyrobeno, proč to nemůže pomoci??? proč to musí shořet a znečistit vzduch, když už by to nikomu výdělek nepřineslo???
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip


NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles