Léto - čas jahodLéto - čas jahod Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti Jak správně pečovat o orchideje?Jak správně pečovat o orchideje? Hrajte s námi SUDOKU online !Hrajte s námi SUDOKU online !
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 21.06. 2024
Dnes má svátek Alois
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY

Pravidla pro vkládání fotografií

 | 

Naše fotoalbum umožňuje čtenářkám zakládat vlastní fotoalba a vkládat do nich své fotografie. Vkládání fotek do fotoalba je bodově ohodnoceno. Návod na vkládání fotografií naleznete zde.

Fotografie musí při vkládání splňovat tato pravidla:


1. Každý den je možné vložit do fotoalba maximálně 25 fotografií, bodově ohodnoceno (20 bodů za 1 fotografii) je prvních 10 vložených fotografií. Body se nezískávají za fotografie vložené jako soukromé (do zaheslovaného alba).


2. Fotografie musí být vlastní nebo je třeba mít autorův souhlas k jejímu vložení. Že toto splňujete potvrzuje při vložení každé fotografie zaškrtnutím příslušného prohlášení. Za takovéto vložení hrozí zrušení registrace!!!

Každý, kdo by vložil cizí fotografii bez souhlasu autora nebo dokonce fotografii staženou z internetu, se vystavuje možnému trestnímu řízení za porušení autorských práv. Doporučujeme vkládat pouze fotografie vlastní, vyfocené vlastním fotoaparátem. Předejdete tak případných problémům, které by mohly v budoucnu nastat (partnerský rozchod, rozvodové řízení a případné nárokování práv k fotografiím druhou stranou, apod.)


Upozornění !
Dle Evropského nařízení GDPR není možné vkládat fotografie bez souhlasu osob, které jsou na fotografiích zachycené. Pokud tedy fotíte např. záběr na hrad před kterým stojí jiný člověk, je třeba mít jeho nejlépe písemný souhlas se zveřejněním této fotografie. V opačném případě zasahujete do jeho práv na ochranu osobnosti a vystavujete se tak možnému budoucímu postihu.
(pozor tedy na fotografie dětí ve školce, slavnosti apod.)


3. NENÍ POVOLENO:


3a) vkládat produktové fotografie
Není povoleno do fotoalba vkládat fotografie produktů, tedy zboží či služeb. Je tedy zakázané vkládání fotografií balení čaje, kosmetiky, vstupenek, lihovin, pochutin (kečup, koření, ...) apod. Stejně není povoleno vkládání skleniček, hrníčků, talířů, bot, magnetek, samolepek apod. Naše fotoalbum není bazar ani e-shop. (Tento zákaz se netýká ručních výrobků autorky)


3b) vkládat komerční fotografie
Vkládaná fotografie nemůže obsahovat loga, značky či nápisy firem. Jednalo by se o fotografii s komerčním obsahem. Není ani možné na fotografii doplňovat internetové stránky svého webu, blogu nebo firmy.


3c) vkládat fotografie informačních cedulí
Není povoleno vkládat detailní fotografie informačních cedulí a tabulí, cedulí turistických tras, naučných stezek, oblastních návěstidel.


3d) vkládat fotografie s vodoznakem
Každá fotografie musí být originál bez vodoznaku autora. Je povoleno vložení fotografie v dodatečně doplněném rámečku.


3e) vkládat více podobných fotografií
Každá vkládaná fotografie by měla být jedinečná a originální. Není možné vkládat více záběrů jednoho motivu. Pokud tedy fotíte např. medvědy v zoo a máte 10 fotografií, vyberte a do našeho fotoalba vložte jen tu, kterou pokládáte za nejhezčí. Není možné vložit takových fotografií více. Fotoalbum má být jakousi výkladní skříní a fotografie by měly být vždy jen ty nejhezčí a nejpovedenější.


3f) vkládat rozmazané fotografie
Každý fotoaparát umožňuje zaostřování, ať již digitální nebo optické, případně kombinace. Není možné vkládat fotografie, které jsou rozmazané. Pokud nemáte lepší fotografii k dispozici, nevkládejte raději žádnou než vkládat fotky rozmazané.


3g) vkládat suroviny pro přípravu jídel nebo výrobu čehokoli
Není možné do fotoalba vkládat fotografie vajíčka, mouky, rohlíku, rýže apod. Do kategorie Vaření je možné vkládat pouze hotová jídla nebo záběry z kuchyně. Stejně tak není možné vkládat více fotek stejného jídla z různých záběrů. Vždy vybírejte jen tu nejlepší fotografii pro daný motiv.


3h) vkládat fotografie datově větší než 3 MB
Každou fotografii před vložením můžete zmenšit na požadovanou datovou velikost. Návod je k nalezení zde.


3i) popisovat fotografie číslováním nebo interpunkcí
Název každé fotografie musí být unikátní a měl by popisovat, co je na fotografii k vidění. V žádném případě není možné popisovat fotografie čísly nebo je číslovat. Např. Dovolená1, Dovolená2, Dovolená3 ... apod. Dále není možné fotografie rozlišovat různými interpunkčními znaménky a znaky (např.: + - ; , * ! / atd).
Každá fotografie zobrazuje jiný motiv a podle toho je potřeba ji také pojmenovat. Stejně tak doporučujeme využívat klíčová slova pro snazší vyhledání fotky.


4. POKUTA

Pokud uživatelka vloží fotografii prokazatelně staženou z internetu a nedoloží autorství k fotografii, bude jí automaticky udělena pokuta ve výši 10 000 bodů. Bude-li se to opakovat, bude jí zrušena registrace!!!

Při opakovaném vkládání fotografií nesplňujících výše zmíněná pravidla, bude uživatelce zrušena možnost vkládat fotografie do fotoalba.


Fotoalbum každé čtenářky by mělo být také její vizitkou, Každý čtenářka by si do něj měla vkládat jen ty nejhezčí fotky, které by si i nechala vyvolat do svého rodinného alba. Nikoli k nám vkládat vše, co se potká s hledáčkem foťáku.


Postup vkládání fotek naleznete ZDE.


 

Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip


NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !