Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Jeřabiny - nejoblíbenější receptyJeřabiny - nejoblíbenější recepty Hrajte s námi SUDOKU online !Hrajte s námi SUDOKU online ! Školní rok a školní prázdniny v roce 2025/2026Školní rok a školní prázdniny v roce 2025/2026
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 05.11. 2025
Dnes má svátek Miriam
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY

Nevěra – lze ji odpustit, či ne?

28. 08. 2009 | Vztahy

Každá z nás někdy pochybuje, sama o sobě, o štěstí, o lásce, o partnerovi. Poslední dvě varianty jsou bohužel nejhorší. A co když se naše pochyby a podezření ukážou jako pravdivé? Pak nám nezbývá nic jiného, než zvážit pro a proti. Přítel/manžel nám ublížil, zradil nás, pošlapal všechno krásné, co jsme celou dobu společně budovali. Prostě nás podvedl…

Nezáleží na tom, s kým, kde proč a nebo jak. Jde nám pouze o ten princip. Samozřejmě, že víc to zabolí, když je v tom zapletena ještě jedna blízká osoba, najednou jako byste ztratili dva důležité lidi ve svém životě. O to je pak rozhodování těžší. Má ale cenu se nad tímto vůbec pozastavovat, přehodnocovat naše hodnoty a zvažovat pro či proti? Někdo okamžitě odpoví následovně: ,, Udělal to jednou, udělá to zase“ nebo třeba: ,,S někým takovým bych už nemohla nikdy být, nikdy bych mu muz-s-zenounemohla věřit!“ . Honí se Vám tyto myšlenky hlavou? A dostali jste se již někdy do této situace? Nepřeji Vám to ani trošku, já bohužel tuto situaci řešit musela a ne jednou.

Když Vás podvede osoba, které jste věřili, milovali ji a doufali, že žijete vzájemně jen sami pro sebe, je to jako když Vám někdo vrazí ostrý nůž přímo do srdce. Ta bolest se nedá vydržet ani popsat. Sedíte jako tělo bez duše, trháte fotky, pálíte dopisy, brečíte na plyšákovi a je Vám z toho všeho celkově na nic. Když pomine vztek, začnete se litovat, začnete si říkat proč a hledat tu chybu v sobě – někdy oprávněně, jindy ne.

A potom, přijde ta chvíle, kdy vzpomínáte na to, co jste s milovanou osobou zažila, jaké krásné chvilky jste společně prožívali a plánovali si budoucnost. A teď najednou není žádné my, už je jen já a on! Zradil Vás, pošlapal všechno krásné, zničil Vaše plány. Jak můžeme někomu takovému odpustit, jak můžeme někomu takovému začít znovu věřit? Jde to? Kolikrát jsem si tyto otázky kladla? Kolikrát, sama to už nespočítám. A došla jsem k následujícímu závěru – pokud člověka milujete více než sama sebe, pokud Vám je bez něj hůř než bylo s ním, pokud věříte tomu, že si manzele-sleduji-televizizase může někdy získat Vaši důvěru a pokud doufáte v to, že šlo „ jen o jedno uklouznutí“, potom má cenu dotyčného vzít na milost a zkusit to s ním ještě jednou.

Každý si zaslouží druhou šanci, ani my nejsme neomylné a kdo ví co se a kdo se nám může ještě připlést do cesty. Z osobní zkušenosti vím, že pokud Vás člověk podvede jednou a uvědomí si, co může ztratit, poučí se z toho, pokud mu za to stojíte, změní se. Každý si uvědomí, co vlastně měl, až když všechno ztratí….


Je ale jen na Vás, jestli dokážete žít s pocitem, že se tohle někdy stalo, jestli se budete užírat tím, když se Vám nebude půl hodiny ozývat a jestli dokážete milovat tak, abyste počítala s tím, že si necháte ublížit ještě jednou…naposled!

Simbelmine
ChytráŽena.cz



Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
Odpustit ji lze,ale stejně to bolí uvnitř a hodně dlouho to zůstává v hlavě i srdíčku a ta důvěra je pak hodně narušená.Můj bývalý mi byl nevěrný několikrát a teď po dlouhé době jsem se dozvěděla,že si tahal i k nám domů prostitutky. Ještě,že jsem nic nechytla.Teď mám přítele,který je v tomhle směru úplný zlatíčko.
Obrázek uživatelky
profil
bydlela jsem s přítelem dva roky ,po prvním půl roce společného soužití jsem našla schovaný mobil a zjistila jsem že si dopisuje s ženami ,které prý údajně nikdy neviděl,byly to dost intimní sms.Všechno jsem mu odpustila a na všechno se snažila zapomenout,podařilo se.Ale po roce a půl se situace opakovala,bylo to ještě horší než poprvé.Nedokázal mi to vysvětlit,tak jsem si sbalila věci a odešla od něj.Myslím,že by to zase udělal,přestala jsem mu věřit a dodnes se mi hnusí.
Obrázek uživatelky
profil
ChytráD zamysly se nad slovem "chodím" s ženatým mužem... to si jen namlouváš, on tě vnímá jako svůj majetek, pohodlnou změnu po milování s manželkou a hraním s dětmi, je to evidentní pokrytec.
Navíc je to "jenom chlap" takže od něj do budoucna nemůžeš čekat víc než ..nažrat, lehnout a občas vytřepat...
Obrázek uživatelky
profil
chytraD: ahoj, vis nechci te soudit, pac kdyz to s nim tahnes osm let tak v tom budou urcite city - na obou stranach - ale vzij se do role jeho manzelky. pro ni to musi byt katastrofalni, kdyby se to dozvedela... jak by bylo tobe, kdybys mela manzela, deti, proste spokojenej zivot a pak se najednou dozvis ze manzel ma jinou? ja mluvim z vlastni zkusenosti a ver mi ze to neni nic prijemneho, ja se psychicky zhroutila, za 4 dny jsem zhubla 4 kg a to si vem ze ten jeho romanek trval jen par dni... na tvem miste bych ten "vztah" prehodnotila... on taky neni bez viny a byt tebou tak si s nim o tom promluvim, bud bude s tebou nebo zustane s rodinou... muj nazor Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
takže pro ChytráD jak píšeš že chodíš se ženatým mužem no což je to tvoje volba ale uvědom si že čas letí a on když po 8 letech neopustil ženu neudala to nikdy. A když jo tak to bude dělat pak i tobě. Ja být na tvém místě rozeša bych se s ním ale je to jen na tobě. Věřím že tvoje rozhodnutí at bolestné bude správné.Možná stačí si s ním jen promluvit.
zažila jsem tuto ránu od svéo muže, promluvili jsme si a to hodně boestně a zjistili svoje chyby a snažili se je napravit......fungovalo nám to pak ještě 3 roky a věřím že fungovalo dál. Navzájem jsme se měli moc rádi...Uvědomit si kde byla chyba nebo proč to udělal je těžké a ja věřím že za to nemuže zrovna jen jeden ale oba, a to protže se něco změnilo chybělo. proto se to stalo. Samozřejmě pokud to děla pořád dokola je to pak na nic. Smajlík to pak opravdu se jen vybrečet a zapomenout na to a vzpomínat jen na to pěkné ale už pak hledt jinde.
Aktuální soutěže
Náš tip


Další tipy


NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles

Hromada zlaťáků