Tipy na dekorace pro krásnější podzim a zimuTipy na dekorace pro krásnější podzim a zimu Zazimování begóniíZazimování begónií Květina Vánoc - Vánoční hvězdaKvětina Vánoc - Vánoční hvězda Vánočka - nejoblíbenější receptyVánočka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 28.11. 2021
Dnes má svátek René
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Nová rocková opera muzikál Klíč králů

20. 06. 2012 | Kultura
Uvedením rockové opery muzikálu KLÍČ KRÁLŮ zrovna v divadle Broadway, se po deseti letech naplní dohoda mezi Oldřichem Lichtenbergem a manžely Landovými, kteří si na to kdysi dali ruku. Že tento muzikál s názvem KLÍČ KRÁLŮ čekal na svou realizaci celou dekádu, má hlavně jeden důvod.

Jeho kontroverznost, která je podle autora Daniela Landy až teď, patřičná naší době: “Nemám rád prázdnou zábavu, na to dnes rozhodně není atmosféra. Je potřeba si spoustu věcí uvědomit. To je asi to, co chci divákům dát, samozřejmě zábavnou formou. Někteří budou asi hodně překvapeni...”

Žánr muzikálu KLÍČ KRÁLŮ je scifi/ fantasy, což poskytuje nesčetné umělecké možnosti, se kterými si chtějí Landovi v prostorách divadla vyhrát. muzikál Klíč králůNejdůležitější složkou muzikálu Klíč králů je samozřejmě hudba, na které Daniel Landa intenzivně pracuje: “Je pár světových děl, které mě velmi inspirují a dokážou mě ohromit svou dokonalostí. Je vidět, že vznikly z neodolatelné potřeby něco sdělit, stejně jako já cítím veliké emoce při psaní hudby a textů. A to chci předat divákům. Přitom je ten příběh velmi napínavý.

V jednom velkém městě ve Středním státě, někdy blízko daleko v budoucnu, různorodé obyvatelstvo složené z lidí, čarodějů, upírů, Orků a Elfů nedokáže dál vedle sebe koexistovat, natož fungovat. Politická a ekonomická situace se řítí ke katastrofálnímu konci. Mladý upír Stilo má už řečí a lživých gest významných boháčů dost a chce vzít osud své země do svých rukou. V malé partě vyrazí do dolů Orků, kde je údajně uložen bájný magický poklad - Klíč králů. Symbol sjednocení, morálky a etického chování... Začíná boj, v němž jde o více než o život!

Muzikál KLÍČ KRÁLŮ a její žánr scifi/fantasy si přímo říká o rozsáhlou výtvarnou scénu. To je i jeden z důvodů, proč bylo zvoleno Divadlo Broadway. “Těšíme se na větší prostor a vymoženosti, které jsme doteď při svých inscenacích neměli,” říká Mirjam Landa, která do uměleckého týmu přivedla ještě dalšího divadelníka z USA Steva Josephsona.

Se Stevem jsme se seznámili na divadelním festivalu v Edinburghu. Má obrovské zkušenosti z Londýnské muzikálové scény a z Broadwaye v New Yorku. Pracoval s Georgem Lucasem a Stevenem Spielbergem. Je to pro nás velký skok dopředu. Chceme konečně uvést dílo, které bude srovnatelné s inscenacemi v cizině. Kromě toho, že se Steve Josephson ujme choreografie, bude nám radit také po výtvarné stránce,” vypráví Mirjam Landa.

O kostýmy muzikálu KLÍČ KRÁLŮ se postará známý designer Roman Šolc, který naposled ohromil v show on ice “Popelka” a v nesčetně dalších známých inscenacích. “S Romanem Šolcem jsme si rozuměli hned na první schůzce. Z jeho předchozí práce je cítit, že dokáže myslet v příběhu a že má velkou fantazii. Taky si myslím, že tahle práce bude vyžadovat kostýmy, které jsme ani v obdobách na české scéně ještě neviděli,” dodává Mirjam Landa.

Předpremiéry muzikálu Klíč králů jsou jíž dávno vyprodané. Producenti muzikálu Klíč králů Mirjam Landa a Oldřich Lichtenberg očekávají obrovský zájem. 

Rocková opera muzikál KLÍČ KRÁLŮ 

bude mít premiéru 10. října 2012 v DIVADLE BROADWAY


Zdroj: muzikál Klíč králů

Vendi V.
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
« Předchozí   1   2  Následující » 
Obrázek uživatelky
profil
to by se mi líbilo vidětSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
Smajlík
Mám ráda většinu jeho songů, jakoby mi z duše mluvily, ale to co udělal s tím Žitem mi hlava nebere. Jakoby se dostal zpět do svých začátků s Orlíkem
Obrázek uživatelky
profil
Teď jsem čerstvě (v neděli) viděla na Broadway - mám Landu ráda a bylo to opravdu znát, že je to Landovo se vším všudySmajlík. Nádherná hudba, nádherně odzpívané, nádherné hlasy všech zpěváků, hlavně Marian Vojtko (taky sklidil největší potlesk).
Obrázek uživatelky
profil
Landu mám ráda,taky se těším. SmajlíkSmajlíkSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
už se těším na to Smajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles