Pampeliškový med - nejoblíbenější receptyPampeliškový med - nejoblíbenější recepty Vyrob si sama: léčivý olejíček z květů šeříkuVyrob si sama: léčivý olejíček z květů šeříku Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti Léto - čas jahodLéto - čas jahod
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 18.06. 2021
Dnes má svátek Milan
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Pohádka Pravý rytíř

22. 12. 2017 | Televizní tipy
Pohádkové dobrodružství Pravý rytíř, v němž mladý rytíř a jeho starostlivý otec překonají řadu nástrah, porazí zlého černokněžníka, vysvobodí princeznu, najdou lásku a především cestu jeden k druhému.

V pohádce Pravý rytíř hrají: L. Vaculík, J. Komínek, J. Hanzlík, L. Černá, T. Pauhofová, J. Ježková, M. Novotný, M. Kraus, J. Korn, M. Němec a další. Scénář P. Hudský. Kamera F. Mazurek. Režie M. Dolenský

V mnoha pohádkách už to bylo: zlý černokněžník unese princeznu a hrdina musí splnit tři úkoly, aby ji zachránil. Napadlo vás někdy, proč to černokněžník dělá? Proč se každého, kdo se objeví před jeho hradem, prostě a jednoduše nezbaví, nebo ho v něco nepromění? Proč přistoupí na hru s úkoly a pak ještě dodrží slovo?

pohádka Pravý rytířPohádka Pravý rytíř s tímto klasickým modelem pracuje, ovšem po svém. Hrdinové splněním úkolu nevědomky dají do černokněžníkových (J. Hanzlík) rukou moc nad říší víl a musí svou chybu napravit.

Postavy jsou typicky pohádkové, a přece mají s dnešními lidmi mnoho společného. Ambiciózní rytíř (L. Vaculík) se vzhlíží ve svém synovi (J. Komínek), kterému naplánoval celý život a neustále má potřebu mu říkat, co má dělat. Dokonce ho doprovází do světa, kde na něj dává pozor.

Syn by mnohem raději četl knihy, nebo maloval, ale to jediné, co jeho otec uznává, jsou zbraně a boj. Okolnosti oba donutí, aby své postoje přehodnotili, rytíř pochopí, že ne všechno se dá vyřešit mečem a jeho syn si zase uvědomí, že se zlem je nutné bojovat. Láska krásné princezny (L. Černá) a půl království k tomu je pak zákonitou odměnou.

Pohádku Pravý rytíř lze sledovat 22. 12. 2017 od 20 hodin na ČT1!


Zdroj, foto: Česká televize

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Pohádka Pravý rytíř:

Pohádka Pravý rytíř
Pohádka Pravý rytíř
Pohádka Pravý rytíř
Pohádka Pravý rytíř
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !