Tipy na dekorace pro krásnější podzim a zimuTipy na dekorace pro krásnější podzim a zimu Zazimování begóniíZazimování begónií Květina Vánoc - Vánoční hvězdaKvětina Vánoc - Vánoční hvězda Vánočka - nejoblíbenější receptyVánočka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Miminka
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 01.12. 2021
Dnes má svátek Iva
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Poporodní zdravotní péče v domácím prostředí

9. 04. 2012 | Porod

Poporodní zdravotní péče - Narození dítěte je vnímáno jako jedno z nejradostnějších období v životě ženy. Pozitivní emoce však bohužel často tlumí nepříjemné následky, které si maminka přináší z porodnice spolu s novorozenětem. Řeč je o zdravotních poraněních vzniklých během porodu – častém problému, o kterém se ale moc nemluví.


Poporodní zdravotní péče - Bolesti související s porodním poraněním někdy rychle odezní, často však přetrvávají týdny a některé ženy je při změně počasí pociťují i několik let. „Pro mě osobně byly první dny doma po návratu z porodnice dost stresující. Všichni se radovali z malé Janičky, čekali, že začnu fungovat hned na sto procent, ale já namísto toho pořád bojovala s bolestí v místě nastřižení, cítila se mizerně a nevěděla, co s tím. Každou chvíli se mi tlačily do očí slzy. Bála jsem se, že selhávám jako matka i jako žena. Nikdo se nezeptal na moje trápení a já nevěděla, jestli vůbec existuje někdo, kdo by mi pomohl a poradil.“, vzpomíná paní Tamara z Prahy. 


miminkoPrávě očekávání a nároky, které na ženu klade rodina a péče o novorozence, v kontrastu s její omezenou zdravotní kondicí a v kombinaci s přirozenou poporodní hormonální disbalancí, mohou vést k plačtivosti, špatnému psychickému stavu i lehkým formám deprese. Nepříjemným komplikacím naštěstí lze předejít. „Maminkám doporučuji včas, nejlépe ještě před porodem, objednat návštěvu porodní asistentky. Získají tak klid a jistotu, že bude postaráno nejen o miminko, ale i o ně samotné,“ radí zkušená porodní asistentka Eva Barešová.


Porodní asistentka navštíví maminku doma, takže odpadá únavné trmácení se a čekání u lékaře v přestávce mezi kojením. Zkontroluje a zhodnotí aktuální zdravotní stav maminky, doporučí nejvhodnější způsob léčby poranění a je-li to zapotřebí, na místě jej ošetří, poradí, jak masírovat jizvy po císařském řezu, aby se bez následků zahojily. Zkrátka udělá maximum pro to, aby maminka byla spokojená, cítila se dobře a její psychický i fyzický stav se den ode dne zlepšoval. Porodní asistentka při své návštěvě samozřejmě zkontroluje i novorozeně, poradí s péčí o něj, s kojením.... Primárně ale přichází kvůli mamince, což je z jejich strany vnímáno velmi pozitivně. Návštěvy se podle potřeby opakují,“ vysvětluje Eva Barešová.


Poporodní zdravotní péče formou  návštěvní služby u maminek v šestinedělí má nejdelší tradici na Zlínsku, kde funguje už od 90. let a postupně se rozvíjí také v dalších městech.


Zdroj: Anahita.cz


Vendi V.
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Poporodní zdravotní péče v domácím prostředí :

Poporodní zdravotní péče v domácím prostředí
Poporodní zdravotní péče v domácím prostředí
 
Čtěte takéKomentáře
Obrázek uživatelky
profil
nemožno zabudnúť ani na psychiku
Obrázek uživatelky
profil
zlaté bábo
Obrázek uživatelky
profil
je to fakt super.
Obrázek uživatelky
profil
ziju v zahranici a tam nic podobneho bohuzel nefunguje.. kamaradka po obou porodech tuto sluzbu vyuzivala a byla nadsena
Obrázek uživatelky
profil
Od své mamky vím,že dříve tyto služby byly úplně normální v malých obcích takže to je jen návrat k něčemu co tu fungovalo i v minulém režimu.Smajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles