Hrajte s námi SUDOKU online !Hrajte s námi SUDOKU online ! Školní rok a prázdniny ve školním roce 2023/2024Školní rok a prázdniny ve školním roce 2023/2024 8 rad, než se rozhodnete vyběhnout8 rad, než se rozhodnete vyběhnout Pampeliškový med - nejoblíbenější receptyPampeliškový med - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 19.04. 2024
Dnes má svátek Rostislav
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY

Práce v pekárně

6. 10. 2012 | Vaše příběhy

Když jsem dostudovala a hledala jsem si práci, tak jsem shodou náhodou zůstala pracovat v pekárně. Byla to práce naprosto mimo můj obor a práce, kterou jsem nikdy v životě nedělala. Neměla jsem k ní vůbec žádný vztah. Doma jsem nikdy nevařila a ani nepekla. Den, kdy jsem se dozvěděla, že budu pracovat právě v pekárně, byl pro mě zdrcující. Z nové práce jsem byla nervózní a celá nesvá. Myslela jsem si, že budu za kopyto a nemehlo a navíc mi vadilo bílé oblečení, ve kterém jsem se necítila vůbec dobře.

Mé první dny v pekárně byly strašné. Nic mi nešlo a práce mi připadala náročná a zcela nezvladatelná. Byla jsem opravdu mimo mísu. Časem jsem se ovšem vypracovala a práce mi začala jít a začala mě i dokonce bavit. To bych nikdy nečekala. Směny utíkaly velmi rychle a práce s těstem byla úžasná. Nakonec jsem v pekárně zůstala čtyři roky až do doby, než jsem otěhotněla. Poté jsem musela práci přerušit kvůli její náročnosti.

práce v pekárněA co vlastně práce v pekárně vlastně obnáší?

Směny jsme měli různé - ranní, odpolední i noční. Vždy, když jsme přišli do práce, nejprve jsme zjistili, co je třeba udělat a dodělat, která těsta chybí apod. Prvním bodem bylo tedy zorientování. Poté se už začalo v díži zadělávat na různá všelijaká těsta. V pekárně jsme vyráběli různé výrobky, slané i sladké. Pekli jsme pečivo vícezrnné, tmavé i světlé. Jednalo se o různé bagety, rohlíky, bulky či zrna. Také jsme vyráběli spoustu sladkého pečiva. Nejraději jsem vyráběla různé koláče, neboť s tímto pečivem jsem si mohla dokonale vyhrát a dělat je podle svých představ.

K pomoci nám samozřejmě byly různé stroje, např. díž na míchání těsta, dělička, či rohlíkovač (stroj, který vyrábí rohlíky). Ale spoustu věcí jsme také vyráběli ručně. Ruční práce s těstem je úžasná. Moc hezké je pro mě pletení vánoček a mandlovníků. Toto mě také velmi bavilo. Každý kus pečiva je originál a žádný rohlík, bageta, koláč anebo chleba není stejný. A to je na této práci to krásné. Musím ale taky podotknout, že práce v pekárně je velmi náročná převážně fyzicky, ale mě na tom zase bavilo, že není jednotvárná a že jsem pořád v pohybu. Práce je vždy v kolektivu, takže si máte pořád s kým povídat. Bohužel si myslím, že tato práce není dostatečně finančně ohodnocená a proto ji moc lidí nevyhledá a ani nedělá.

Ovšem práce v pekárně mě naučila péct i doma a začalo mě to hodně bavit. Trošku to ale odnesla má záda. Je to ale hezká životní zkušenost, na kterou budu určitě dlouho vzpomínat a i na zážitky, které jsem v pekárně zažila.


Slunicko - čtenářka
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 



Komentáře
« Předchozí   1   2  Následující » 
Obrázek uživatelky
profil
vůni pekárny cítím až sem, hned bych si dala něco dobrého /ale už jsem měla/!Smajlík**14*
SmajlíkSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
moc hezky napsané, úplně jsem dostala chuť na rohlíček nebo bagetku. SmajlíkSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
Před 45 lety jsem byla taky na brigádě v pekárně. A byl to opravdu záhul na záda. Chytala jsem celou směnu do ošatek těsto na chleba. Možná se to dnes už dělá jinak. Odnesly to moje záda.Smajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip


NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles