Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Jeřabiny - nejoblíbenější receptyJeřabiny - nejoblíbenější recepty Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Červená řepa - nejoblíbenější receptyČervená řepa - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Velikonoční nadílka
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 19.10. 2021
Dnes má svátek Michaela
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Soutěžte o balíček Menu Gold plný rýže, luštěnin a zdravých potravin

3.05. - 9.05. 2021 | Aktuální soutěže
Rýže, čočka nebo třeba kuskus se najde snad v každé spíži. Používáme je jako přílohy k hlavnímu chodu, uvaříme z nich polévku,… Využití v kuchyni však mají mnohem širší. Stačí se jen nechat trochu inspirovat, najít správné recepty a zpestření jídelníčku na sebe nenechá dlouho čekat. Schválně, zamyslete se a spočítejte, kolikrát týdně do svého jídelníčku zařadíte čočku, jak často jíte rýži a kdy naposledy jste použili chia semínka.

Luštěniny

Pod tímto výrazem se skrývá řada potravin. Luštěniny dokáží zasytit, nezatíží rodinný rozpočet, jsou bohaté na bílkoviny a minerály, mají nízký glykemický index, díky čemuž jsou vhodné i pro diabetiky. Nabízejí mnoho výhod a navíc je jejich příprava jednoduchá. Chutnají vegetariánům i masožravcům.

čočka Berglinsen Červená čočka je bohatým zdrojem železa, selenu, fosforu, zinku, vitamínu B6. Červená čočka se výborně hodí i jako první koncentrovanější zdroj bílkovin pro miminka již od prvních měsíců při zavádění tuhé stravy a díky absenci nadýmavých látek i pro kojící maminky.

Novinkou v sortimentu Menu Gold je čočka Berglinsen známá také jako horská čočka. Je vhodná pro přípravu polévek, jako příloha k dušenému masu, rybě i do salátů. Zajímavě ladí s grilovaným lososem a drcenými rajčaty.

Rýže

Rýže je jednou z nejzákladnějších obilovin na světě. Je potravinou pro polovinu lidstva více než 6000 let.
Basmati rýže patří mezi nejušlechtilejší druhy rýží. Často bývá také nazývána královnou rýží. Zrnko basmati rýže je delší a pevné. Po uvaření rýže zůstává sypká a nelepí se. Stejně jako všechny rýže je přirozeně bezlepková.

Zdravá výživa

Sem patří vše, co nemůžeme zařadit mezi luštěniny nebo rýži. Najdeme tu obiloviny, chia semínka nebo třeba kuskus.

Kuskus je vlastně těstovina, která se při přípravě nevaří, ale zalévá se vroucí vodou nebo vařícím pokrmem. Lze ji připravit ve slané i ve sladké variantě.
Chia semínka jsou šedá až černá, dlouhá okolo jednoho milimetru, obsahují vápník, antioxidanty a omega-3 nenasycené mastné kyseliny. Zahánějí pocit únavy, žízně a hladu. Konzumují se vcelku i mleté, s jogurtem, jako součást zeleninových salátů nebo se přidávají do pečiva. Když se zalijí vodou, vytvoří výživný rosol, který může sloužit jako náhražka oleje a vajec. Semínka nemají žádnou chuť. Jsou vhodná i pro celiaky a diabetiky.
MENU GOLD


Pravidla soutěže:
Soutěž o balíček Menu Gold plný rýže, luštěnin a zdravých potravin probíhá od pondělí 3. května do neděle 9. května 2021.   Pravidla vyhodnocování týdenních soutěží
Výhru mají možnost získat soutěžící, kteří správně zodpověděli soutěžní otázku a jejichž REGISTRACE obsahuje všechny údaje.

6 z vás, kteří splní pravidla soutěže, získá balíček Menu Gold plný rýže, luštěnin a zdravých potravin v hodnotě 310 Kč.

(Lunchbox, Rýže basmati 1 kg, 1x Čočka berglinsen 500 g, Čočka červená 500 g, Kuskus 450 g, Chia semínka 250 g)


Vyhodnocení soutěže proběhne dne 10. května 2021 a výherci budou zveřejněni v kategorii Výherci soutěží. Výhry budou výhercům doručeny do 10. června 2021 na adresu uvedenou u nás v registraci.


Na stránkách Menu Gold najdete nejen správnou odpověď,
ale také inspiraci v podobě různorodých receptů.
Soutěž skončila

Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !