Rebarborový koláč - nejoblíbenější receptyRebarborový koláč - nejoblíbenější recepty Hrajte s námi SUDOKU online !Hrajte s námi SUDOKU online ! Léto - čas jahodLéto - čas jahod Jak správně pečovat o orchideje?Jak správně pečovat o orchideje?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Čtvrtek 23.05. 2024
Dnes má svátek Vladimír
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY

Vyhrajte 3x balíček produktů Whiskas v hodnotě 500 Kč

20.03. - 26.03. 2023 | Aktuální soutěže
kapsičky Whiskas


Správná a vyvážená strava v celém průběhu života je pro kvalitní a dlouhý život koček naprosto zásadní. Přesto se někteří majitelé dopouštějí několika neduhů, týkajících se zejména domácí stravy a syrového masa obecně. Kus masa nebo podomácku připravené jídlo se sice může zdát jako něco, co kočce prospívá a čím jí dopřáváme to pravé ořechové, ale pozor. Při každém takovém krmení totiž můžete své kočce zadělat na nemalý malér, zvlášť když přijde na maso. „Pokud manipulujeme se syrovým masem, pak se neubráníme nějaké kontaminaci bakteriemi. Také je podstatné, jaká je kvalita a původ vstupních surovin. V neposlední řadě hrozí také přenos některých parazitárních onemocnění,“ vysvětluje veterinář Leoš Železný. 
 

Pozor na některé potraviny, pro kočky jsou toxické


Stejně jako na kvalitu jsou kočky také velmi citlivé na nedostatek některých živin a nekompletní krmení u nich může vyvolat vážné zdravotní následky. I drobný nedostatek živin se nejprve projevuje na špatné kvalitě srsti, kůže a pak dojde ke snížení reprodukce a dalším projevům onemocnění. „Existuje i řada potravin, které jsou pro kočky vyloženě toxické, např. čokoláda, cibule, česnek, avokádo nebo mléko.“

kapsičky WhiskasPřestože jsou kočky často temperamentní zvířata s vlastní hlavou, je důležité nedat na jejich choutky a občas jim pamlsek spíše odpustit. Nadváha u koček může způsobit vážné zdravotní potíže, protože nadměrně zatěžuje srdce, páteř, kyčle nebo kolena a také je významným startovacím impulzem pro vznik cukrovky. „Pro kočky s tendencí k nadváze se doporučují dietní krmiva s nižším množstvím tuku (kolem 10 %) a vyšším obsahem bílkovin (34 % a více). Na trhu je celá řada dietních krmiv, některé z nich obsahují také antioxidanty a prebiotika na podporu zažívání. Každá kočka je individuální a posouzení zejména počínající obezity je poměrně složité. V případě nejasností je vždy vhodné se poradit s veterinárním lékařem,“ radí Železný. „Prevence obezity je vždy jednodušší než její následné řešení. Pokud tedy máme doma zvíře s nižší aktivitou, případně kastrované jedince, pak je vhodné se poohlédnout pro krmivech, která jsou svým složením k tomu určená. Většinou jsou označovaná jako Sterile,“ dodává.  

Objevte lahodné kapsičky a granule od značky Whiskas, které jsou navrženy s láskou ke kočkám. Každá kapsička obsahuje výživné masité nebo rybí kousky různých variací, takže vaše kočka může objevovat nové chutě a textury, které jí dodají zdravý start do života. Všechny receptury jsou speciálně přizpůsobeny potřebám koček. Poskytují tak perfektní rovnováhu vitaminů a minerálů, aby byla vaše kočka šťastná, zdravá a při každém jídle s radostí běžela k misce.  


Pravidla soutěže:
Soutěž o 3x balíček produktů Whiskas v hodnotě 500 Kč probíhá od pondělí 20. března do neděle 26. března.    Pravidla vyhodnocování týdenních soutěží
Výhru mají možnost získat soutěžící, kteří správně zodpověděli soutěžní otázku a jejichž REGISTRACE obsahuje všechny údaje.

3 z vás, kteří splní pravidla soutěže, získají balíček produktů Whiskas v hodnotě 500 Kč.


Vyhodnocení soutěže proběhne dne 20. března 2023 a výherci budou zveřejněni v kategorii Výherci soutěží. Výhry budou výhercům doručeny do 20. dubna 2023 na adresu uvedenou u nás v registraci. 


Zde se dozvíte více informací o společnosti Mars
Soutěž skončila

Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip


NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !