Režisér Zdeněk Zelenka oslovil pro roli právničky na penzi, která ochotně pomáhá svému vnukovi Kamilovi rozuzlit jeden kriminální případ za druhým, Jiřinu Bohdalovou. Vynalézavá babička pak k dopadení zločinců využívá nejrůznějších převleků. V prvním příběhu, který se nazývá Zabiják ze Sherwoodu, zvolí roli bezdomovkyně stejně nadšeně jako později převlek profesorky francouzštiny v případu druhém, nazvaném Hřích profesora Sodomky.
Jiřina Bohdalová má za sebou již několik spoluprací s režisérem Zdeňkem Zelenkou, z podobného žánru to byla například divácky velmi úspěšná inscenace Paní Piperová zasahuje.
Štáb, který nyní točí první dva díly současně, pohybuje se především v exteriérech a reálech v Praze a okolí a v ateliérech na Kavčích horách. První klapka padla 16. března a celkem se v první fázi počítá s téměř třiceti filmovacími dny. Od 25. dubna pak nastane pauza a pokračovat se bude v červenu a červenci, poslední díl se plánuje točit na podzim.Vedle Jiřiny Bohdalové se v sérii objeví ještě například Jiří Schmitzer, Josef Dvořák, Jan Hrušínský, Viktor Preiss, Václav Jílek, Petr Kostka, Filip Blažek a další.
Bramboráky - nejoblíbenější recepty
Jeřabiny - nejoblíbenější recepty
Hrajte s námi SUDOKU online !
Školní rok a školní prázdniny v roce 2025/2026













