Zazimování begóniíZazimování begónií Květina Vánoc - Vánoční hvězdaKvětina Vánoc - Vánoční hvězda Vánočka - nejoblíbenější receptyVánočka - nejoblíbenější recepty Tipy na dekorace pro krásnější podzim a zimuTipy na dekorace pro krásnější podzim a zimu
Chytrá žena na Facebooku
Miminka
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 06.12. 2021
Dnes má svátek Mikuláš a pozor na čerty!
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Tatínek u porodu – ano, či ne?

28. 04. 2012 | Porod

Tatínek u porodu - Dostalo se mi ke zpracování velmi citlivé, avšak často omílané téma – je dobré mít u porodu svého muže  /partnera/ - manžela? Jako žena mohu říci, že bych si to jednou přála, nicméně když jsem si přečetla určité názory našich „pánů tvorstva“, myslím, že si toto rozhodnutí ještě nechám projít hlavou.


Tatínek u porodu  - Objekt touhy – po prožitém porodu ani omylem!


Mnoho mužů tvrdí, že prožití porodu tzv. „na vlastní kůži“ je traumatizujícím zážitkem, který mnoho mužů nerozchodí (a z vlastních zkušeností můžeme říci, že také nerozdýchá). Nicméně po prožitém porodu LIVE, údajně většina žen ztrácí na atraktivitě.


porodniceZkrátka a dobře na nějaké postelové hrátky nemají muži ani pomyšlení, stačí si vzpomenout na ty litry všude stříkající krve… (nutno podotknout, že toto je skutečná citace – ne názor a myšlenka mé vlastní představivosti).


Muži to prostě takhle prožívají. Najdou se ale i výjimky, kterým porod nevadí, a ženy si začnou vážit o to víc!  Nicméně takových partnerů není mnoho a většina zastává názor výše uvedený.


Tatínek u porodu  - Neschopnost pomoci ženě


Dalším důvodem, který pánové uvedli, je skutečnost, že při porodu nemohou své milované nijak pomoci. Vidí před sebou ženu, kterou milují a nemohou udělat nic, čím by ji zbavili bolesti.


Musí přihlížet tomu, jak jejich žena trpí „v náručí“ chladných doktorů a neochotných sester, které dávají pouze příkazy – nekřičte, tlačte … Muži jsou v této situaci absolutně bezmocní – a to jak všichni víme  - nemohou a ani nechtějí častokrát přijmout.


Tatínek u porodu - Přítomnost tatínka u porodu náležitě zkonzultujte


Pokud si však stojíte za svým a trváte na tom, že u porodu chcete mít oporu ve formě otce, je potřeba tuto skutečnost náležitě probrat. Pokud o to muž nestojí, řekne vám to – s tímto rozhodnutím nenaděláte nic. Vyhrožování, sliby ani nic podobného nezabírá a mezi námi – přece nebudeme někoho prosit o to, aby nás držel za ruku, když o to sám nestojí.


muziPokud se však dohodnete a tatínek bude stát o tuto příležitost, věřím tomu, že to bude exkluzivní emotivní zážitek pro oba dva. Nicméně počítejte s možností, že uprostřed porodu tatínek skončí v rukou sestřiček – ono většině chlapů se to prostě rozdýchat nepodaří:)


Pokud tatínek vydrží až do konce – GRATULUJI! Máte vedle sebe skutečného „frajera“, a jak všichni víme – sdílená bolest je lepší, než bolest, kterou snášíte sami. Proto má ode mě přítomnost tatínka zelenou. Jak se k tomu však postaví partner, je individuální záležitostí, kterou nelze dopředu předvídat.


A co vy - milé Chytré ženy - měly jste u porodu tatínka?


Vendi V.
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
« Předchozí   1   2   3   4   5   6  Následující » 
Obrázek uživatelky
profil
.ja jsem muze u porodu mela a byl uzasny, rodila jsem 17 hod, celou dobu byl se mnou a v zadnem pripade nas to sexualne nepoznamenalo. podruhe bych ho tam chtela znovu Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
Měla jsem přítele, který byl razantně proti, být u porodu. Tvrdil mi vždy, že sex už nebude to stejné. Myslela jsem si své. Teď mám nového přítele a přišlo mi fér vyrukovat s touto otázkou hned na začátku. Podíval se na mě a s významným pohledem mi řekl, že to je pro něj samozřejmost. A že stejně jako mi chce být oporou v těhotenství, tak mi chce být oporou při porodu. Je to zvláštní, ale od té doby, co jsme si o tomhle promluvil, jsme si mnohem blíž.
Obrázek uživatelky
profil
Dnes jsem se stala po čtvrté babičkou.Konečně holčička.Když jsem viděla svého kluka,jak mu štěstí září oči a jak je šťastný,že byl u porodu,tak to je k nezaplacení.Všechny starosti náhle zmizely.Jsme šťastni.M
Obrázek uživatelky
profil
Můj manžel u porodu byl, i když jsme to vlastně neplánovali, ale protože bylo vše rychlé, tak to nějak vyplynulo ze situace. Nakonec jsem byla ráda, a on také, když pak naší princeznu držel v náruči ....
Jinak ale moc nesouhlasím s tím, že muži nechtějí k porodům, že všichni tím trpí, ... Je to na vzájemné domluvě a opravdu to může pomoci, i když jen psychicky.
Ani nemůžu souhlasit s neochotnými sestrami a chladnými doktory - doktorka byla perfektní, jasně přísná - jde o dva životy,ale jinak fajn a sestřičky, tedy porodní asistentky? ty neměly chybu, byly moc milé, hodné, opravdu si nemohu stěžovat Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
U prvních dvou dětí ještě tatínci k porodům nechodili a teď u třetího jsem přítele měla, myslím, že se moc "snažil", ale měla jsem dlouhej těžkej porod, kdy mi už nebyl nic platnej a jen zavazel personálu, stál u okna s vyvalenýma očima a s hlavou v dlaních...kolem mě sedm lidí, pak nic nevím.....tma.....pak sem se trochu probrala a pořád tam stál a k ničemu mi nebyl.....jo, bylo krásný, jak mu malýho dali a pak ho dali mě, a jak vám toho drobka dají, tak zapomentete na všechno zlý a bolavý....Jo, vážil si možná toho, co tam ženská vytrpí, určitě to pro něj byl obrovskej zážitek...Ale upřímně, nevidím v tom moc velkej rozdíl, jestli tam ten chlap je nebo ne...
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles