Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Jeřabiny - nejoblíbenější receptyJeřabiny - nejoblíbenější recepty Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Červená řepa - nejoblíbenější receptyČervená řepa - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Velikonoční nadílka
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Čtvrtek 21.10. 2021
Dnes má svátek Brigita
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Výročí pivovaru oslaví v Litovli rokem speciálů

16. 02. 2018 | Novinky
-Komerční sdělení-

LitovelPivovar Litovel bude letos své 125. výročí slavit ve znamení pivních speciálů, jejichž obliba dlouhodobě roste. „Festival“ svátečních piv začne polotmavým spodně kvašeným pivem Litovel Gustav 13°, které je pojmenované dle nejslavnějšího českého zápasníka všech dob Gustava Frištenského. Fanoušci dobrého moku jej na jaře naleznou v prodejnách po celé České republice a samozřejmě také na čepu ve svých oblíbených hospůdkách. V následujících měsících převezmou štafetu další speciály.


Pivovar Litovel je tradiční pivovar s výstavem 200 tisíc hektolitrů ročně, což společně s vlastním minipivovarem umožňuje Litovelským si nejprve vyzkoušet ty nejlepší kombinace ingrediencí ve svátečních pivech.
Pivovar Litovel„Mezi speciály, které jsme nejprve ladili v minipivovaru a následně je uvařili ve větším objemu v naší hlavní varně, patří například polotmavý Gustav, velikonoční speciál Patrik či polotmavý ležák Granát. Díky oblibě těchto piv, která bývají často k dispozici pouze lokálně, jsme se rozhodli je nabídnout sezonně v celostátní prodejní síti. Jako první bude v distribuci spodně kvašený speciál Litovel Gustav 13° ve formě klasických půllitrových lahví i jako výhodné balení multipack po osmi lahvích,“ říká ředitel Pivovaru Litovel Lumír Hyneček. Do budoucna se pivovar chystá nabídnout celostátněi další speciály ze své produkce.

Pivo Litovel Gustav 13°, jehož receptura se zrodila již před sedmi lety, si milovníci piva oblíbili pro jeho hustou bílou pěnu, jantarovou barvu, příjemnou hořkost a plnou chuť. „Nese jméno slavného zápasníka Gustava Frištenského, který si před 110 lety vzal dceru prvního sládka našeho pivovaru Josefa Elledera. Do roku 1917 bydlel přímo ve správní budově pivovaru, poté se přestěhoval do nedaleké vilky. Strávil zde téměř padesát let života. Je neodmyslitelně spjat s litovelským pivem a speciál Litovel Gustav je inspirován právě jeho silou,“ vysvětluje sládek Pivovaru Litovel Petr Kostelecký. „Stejně jako všechny speciály jsme toto pivo poprvé uvařili v našem minipivovaru, který nám už sedmým rokem slouží při testování nových pivních receptur,“ dodává.  

Pivovar Llitovel

Gustav Frištenský a Pivovar Litovel:


  • Narodil se 18. května roku 1879 v Kamhajku u Křečhoře nedaleko Kolína.
  • Již odmala byl znám svou fyzickou silou, kterou pěstoval při práci na poli. Začal se učit kovářem, ale kvůli zranění se nakonec vyučil řezníkem.
  • V roce 1903 se stal amatérským mistrem Evropy v řeckořímském zápase v nizozemském Rotterdamu.
  • Svou manželku Miroslavu potkal v roce 1906 na závodech v Litovli, když mu jakožto vítězi předala kytici růží. Miroslava byla dcerou prvního sládka Pivovaru Litovel, Josefa Elledera.
  • Gustav Frištenský s manželkou bydleli ve vilce, která sousedila s Pivovarem Litovel. Před jejími dveřmi jsou dodnes zavěšeny kruhy, na kterých se musel každý návštěvník udržet.
  • Za druhé světové války finančně podporoval domácí odboj, byl zatčen, vyslýchán a měl být převezen do koncentračního tábora. Rodina ho vykoupila úplatkem.
  • Během své profesionální kariéry zvítězil Gustav Frištenský ve více než dvou tisících amatérských a osmi tisících profesionálních zápasů po celém světě.
Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Výročí pivovaru oslaví v Litovli rokem speciálů:

Výročí pivovaru oslaví v Litovli rokem speciálů
Výročí pivovaru oslaví v Litovli rokem speciálů
Výročí pivovaru oslaví v Litovli rokem speciálů
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
24. 03. 2018 13:32 Sebrán "Kraslice" za 5 bodů
24. 03. 2018 13:29 Sebrán "Kraslice" za 5 bodů
24. 03. 2018 13:25 Sebrán "Kraslice" za 5 bodů
24. 03. 2018 13:22 Sebrán "Kraslice" za 5 bodů
24. 03. 2018 13:18 Sebrán "Kraslice" za 5 bodů
24. 03. 2018 13:13 Sebrán "Kraslice" za 5 bodů
24. 03. 2018 13:09 Sebrán "Kraslice" za 5 bodů
24. 03. 2018 13:04 Sebrán "Kraslice" za 5 bodů
24. 03. 2018 13:00 Sebrán "Beránek" za 15 bodů

Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
Též gratuluji.Mně se podařila jen jedna kraslička.A to za celou dobu půlhodinového sběru.
Obrázek uživatelky
profil
a stejně sotva dám za den 2x250 a bez přebytků jakéhokoliv symbolu
nevím jak to jiné dělají
Obrázek uživatelky
profil
úderničky - jedna lepší než druhá
Obrázek uživatelky
profil
Smajlík7xSmajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles