Léto - čas jahodLéto - čas jahod Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti Jak správně pečovat o orchideje?Jak správně pečovat o orchideje? Hrajte s námi SUDOKU online !Hrajte s námi SUDOKU online !
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 23.06. 2024
Dnes má svátek Zdeňka
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY

Zahradník po ruce - 12. 5. 2024

12. 05. 2024 | Televizní tipy
K pěstování nepotřebujeme velkou zahradu – i balkon může být nejen okrasný, ale také jedlý! Vypěstujme si suroviny bez chemie, rozšiřme svůj životní prostor o kus zdravé přírody! Praktické rady zkušeného tvůrce přírodních zahrad Tomáše Trejbala, zahradníka, který je nám vždy po ruce. Směle do toho!

Skrýše, schovávačky. To jsou věci, které děti na zahradě baví. Budeme se proto věnovat výrobě jedlého domečku, který se bude líbit malým i velkým. Fazolovému týpí uděláme konstrukci z lískových prutů a přírodního provazu, kolem kterého vysadíme do substrátu fazole. 

Zahradník po ruce - 12. 5. 2024Vysejeme druhy s dlouhou vegetační dobou, jako je růžičková kapusta, kadeřávek, vodnice, tuřín nebo zimní pórek, abyste měli čerstvou zeleninu i příští zimu. V poradně odpoví Zahradník po ruce na dotazy ohledně žloutnutí konců česneku, okrajů záhonů i květů rebarbor. Na balkonu Tomáš Trejbal předvede, jak pěstovat vinnou révu, abyste mohli sklízet vlastní hrozny. 

Navíc ji doplní o středomořské bylinky, které využijete v kuchyni. Škůdci v zahradě jsou přirození a jsou součástí potravního řetězce. Poradíme, jak na ochranu proti nim pomocí repelentních, nebo naopak lákavých rostlin, podpory různých druhů hmyzu, mechanických zábran a v poslední řadě i postřiků. Pozveme vás na zahradu navazující na nivu a lužní les a chytře pracující s nadbytkem vody.

Nový pořad Zahradník po ruce můžete sledovat
v neděli 12. 5. 2024 2024 ve 13.30 na PriměZdroj, foto: Prima
Vendula Flassig Vrablová


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip


NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !