Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna? Tipy na dekorace pro krásnější podzim a zimuTipy na dekorace pro krásnější podzim a zimu Hrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženyHrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženy Květina Vánoc - Vánoční hvězdaKvětina Vánoc - Vánoční hvězda
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 04.12. 2022
Dnes má svátek Barbora
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Zazimování begónií

13. 10. 2012 | Zahrádka

Begónie – často pěstovaná rostlina s nádherným květem. Víte, jak ji správně zazimovat? Není to nic složitého.

Pokud máte pokojové begónie, tedy v bytě, není třeba je speciálně zazimovávat, stačí jen trochu omezit zálivku a starat se o ně jako obvykle. Jen je přesuňte do nejchladnější místnosti.

O begónie venkovní, které nám zdobí zahradu, už se musíme starat a zazimovat pečlivěji, pokud chceme, aby nám další rok opět kvetly. Doba pro zazimování právě nastala – jedná se o začátek až polovinu října, nebo dokud venkovní teplota neklesne přibližně pod -2 až -5°C. Zkrátka po odkvětu je vhodné přemístit květiny domů. Při přesazování před zazimováním hlízy begónií nezapomeňte seříznout lodyhy na několik málo centimetrů – doporučuje se na tři centimetry od zeminy nebo jednu třetinu délky - a hlízu begonie včetně kořenů nechte oschnout například v novinách. Až po oschnutí opatrně oklepte hlínu.

zazimování begóniíPozor! Hlízy begonie pečlivě prohlédněte, ty poškozené nebo napadené škůdci rozhodně vyřaďte od těch zdravých.

Zdravé hlízy begonie přesuňte do lehkého a suchého substrátu, nejlépe rašeliny. Optimální pH je mezi 5,5 a 6,5. Květináč nebo bedýnku s uloženými hlízami begonie dejte v domě na suché, polotmavé nebo tmavé a chladné místo, kde ale určitě nebude mrznout. Přikryjte je novinami. Begónie potřebují dostatek vzduchu a ne příliš vysokou vlhkost, proto je v žádném případě neobalujte igelitem. Takto uložené zazimované begónie se nezalévají!

Ideální teplota pro zazimování begonií se pohybuje mezi 2°C a 15°C, hlízám se daří spíš v chladnějším prostředí. Můžete tedy použít například sklep, garáž, chodbu. Své květinky alespoň jednou zkontrolujte a v únoru je zase můžete zasadit. Ven se znovu dávají až v polovině května.

Přeji hodně úspěchů s pěstováním a zazimování begónií !


Bugynkaa - čtenářka
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Další fotografie ke článku Zazimování begónií:

Zazimování begónií
 


Pouze přihlášení mohou vkládat komentáře. Přihlásit se.

Komentáře
« Předchozí   1   2  Následující » 
Obrázek uživatelky
profil
Dělám to také tak,sázím je pak příští rok začátkem
března rovnou do truhlíku nebo do nádob,mám je do konce dubna na chodbě u okna a začátkem května je už dávám ven.Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
bojím se změny já již více jak 10 let nechám oschnout zabalím do novin dám do igelt. tašky zavážu Smajlíka funguje to
Obrázek uživatelky
profil
.....dobra rada....snad mi preziji
Obrázek uživatelky
profil
na zimu dám hlízy do rašeliny, uzavřu do kartónové krabice a dám do sklepa
Obrázek uživatelky
profil
Smajlíkjá begonie nepěstuji,ale ráda se poučímSmajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles