Pampeliškový med - nejoblíbenější receptyPampeliškový med - nejoblíbenější recepty Hrajte s námi SUDOKU online !Hrajte s námi SUDOKU online ! MDŽ nebo Den matek?MDŽ nebo Den matek?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 06.05. 2024
Dnes má svátek Radoslav
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY

Biozahrádka aneb pěstování blízké přírodě

1. 06. 2009 | Knižní tipy
Název knihy: Biozahrádka
Podtitul: Pěstování blízké přírodě
Autor: Marie-Luise Kreuterová
Nakladatelství: Knižní klub
Rok vydání: 2009
Počet stran: 144 str.
Rozměry: 162 x 212 mm
Cena: 199 Kč

Vynikající příručka pro všechny zájemce o pěstování blízké přírodě, která obsahuje řadu osvědčených rad jak založit užitkovou a okrasnou biozahradu a úspěšně o ni pečovat. Uvádí základní pravidla biozahrady, tipy na přípravu půdy, kompost, zelené hnojení, organická hnojiva, výrobu rostlinných jích, pěstování smíšených kultur, přírodní metody ochrany možnosti předpěstování, výběr vhodného stanoviště, nejlepší dobu sklizně bylinek i jejich uchovávání a mnoho dalšího.

biozahradkaKniha Biozahrádka je vynikající příručka pro všechny zájemce o pěstování blízké přírodě obsahuje řadu osvědčených rad jak založit užitkovou a okrasnou biozahradu a úspěšně o ni pečovat.

Kapitoly:

- Základní pravidla biozahrady: příprava půdy, kompost, zelené hnojení, organická hnojiva a podíl živin, rostlinné jíchy, smíšené kultury
- Přírodní metody ochrany: prostředky proti mšicím, plžům, hrabošům i houbovým onemocněním
- Zeleninová, bylinková, ovocná i okrasná zahrada: předpěstování, první jarní výsevy, vhodné stanoviště, nejlepší doba sklizně bylinek a jejich uchovávání a mnoho dalšího

Ukázka z knihy Biozahrádka:

 

Prostředky v boji proti mšicím
Nejmenší živočichové často vyvolávají v pěstitelích tu největší paniku. Sotva se objeví pár zelených mšic na poupatech růží či několik mšic makových na třešňových stromech, už sahají zahradníci po postřikovači jako zanícení obránci vlasti po střelné zbrani. Uvědomělé pěstitele-milovníky přírody, kteří chtějí své rostliny ochránit před nájezdem mšic, však ani nenapadne, aby tímto způsobem zničili jednou ranou jak škodlivé, tak i mnohé prospěšné organismy. Spolu se mšicemi by totiž zahubily i mj. slunéčka sedmitečná či larvy zlatooček. Pokud se takto zbaví přirozených protivníků, připraví volnou cestu pro napadení dalšími, většinou rezistentními škůdci.
K provedení razantních kroků byste proto měli přistopit až v případech největší nouze. Při začínajícím napadení škůdci si rozumný zahradník vystačí s prostředky, které v jeho malé zelené říši nezničí všechny ostatní drobné a nevinné obyvatele.
Neocenitelnou roli v boji proti mšicím hraje bezpočet drobných živočichů, kteří jsou součástí bohatého přírodního společenstva na biozahradě. Nejznámějšími jsou pravděpodobně slunéčka sedmitečná a jejich larvy, kromě nich však mají mšice ve svém jídelníčku i larvy pestřenek a zlatooček, zákeřnice, lumci, škvoři a ptáci. Tyto důležité pomocníky by měl každý biozahrádkář dobře znát a chránit.

Tuto knihu Biozahrádka koupíte v knihkupectví, v prodejnách Knižního klubu a ne internetových stránkách Knižního klubu.

PetraC
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 
Čtěte také



Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip


NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !