Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna? Školní rok 2020/2021Školní rok 2020/2021 Jarní prázdniny 2021 - termínyJarní prázdniny 2021 - termíny Hrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženyHrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženy
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 03.03. 2021
Dnes má svátek Kamil
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Cameron Diaz jako Zkažená úča

16. 07. 2011 | Novinky

Elizabeth Halseyová (Cameron Diaz) je skutečně zkažená úča, která by z chování dostala přinejmenším dvojku. Je sprostá, zlá a chová se naprosto nevhodně. Pije, bere drogy a nemůže se dočkat, až si najde dobře situovaného muže, který se o ni postará a ona bude moci svou kariéru učitelky definitivně opustit.


Když se s ní rozejde její snoubenec, vymyslí plán, jak získat jeho bohatého a pohledného náhradníka (Justin Timberlake) – o jehož přízeň soupeří se svou přehnaně aktivní kolegyní Amy (Lucy Punch) – ale zjišťuje, že je místo toho nucena bránit se snahám obhroublého učitele tělocviku (Jason Segel). Elizabethiny bizarní plány a jejich bláznivé následky šokují její studenty, spolupracovníky a dokonce i ji samotnou.


O filmu Zkažená úča


ukázkaElizabeth není učitelkou proto, že by to považovala za poslání – je to pro ni jenom povolání, nezbytná nutnost. Musí nějak zaplatit nájem,“ vysvětluje Cameron Diaz, která si ve filmu Zkažená úča zahrála učitelku, jež dává pojmu „vzdělávání“ zcela nový rozměr. „Vlastně její jedinou motivací je objevit způsob, jakým zařídit, aby už nikdy učit nemusela.“


Když se o nápadu na film Zkažená úča dozvěděli scenáristé Gene Stupnitsky a Lee Eisenberg, okamžitě měli jasno v tom, že se jim podařilo narazit na něco výjimečného a ojedinělého. „Zdálo se nám, že pro ženy neexistuje příliš mnoho komediálních rolí,“ míní Eisenberg. „Vídali jsme spoustu žen v Saturday Night Live a v talk show a byly ohromně vtipné a okouzlující a pak jsme zašli do kina a tam byly k vidění jenom jako loutky v pozadí příběhu dvou kamarádů nebo tak něco. Opravdu jsme chtěli napsat komediální příběh pro ženu.


Příležitost zahrát si postavu, která je tak neuvěřitelně nadsazená, ale současně velmi propracovaná, Diaz rozhodně velice zajímalo. Diaz ráda posouvá hranice – jak dokázala v celosvětovém hitu Něco na té Mary je – ale prohlašuje, že taková role se neobjevuje příliš často. „Takové role vám nebývají nabízeny zrovna často. Prostě se to neděje. A zejména, pokud jste žena. Tenhle scénář byl tak ztřeštěný a skvělý a ohromně zábavný. Než jsem ho poprvé dočetla do konce, měla jsem v tom naprosto jasno – tuhle postavu jsem si musela zahrát.


A jak moc scestné je Elizabethino chování? „Touží po penězích, aby si mohla pořídit nová prsa,“ vysvětluje Diaz. „Hledá muže, který je dost bohatý na to, aby už nikdy nemusela pracovat, a je přesvědčená, že pokud bude mít prsa velikosti D, tak všechno půjde samo.“


Podle mého názoru šlo o jeden z nejlegračnějších scénářů, jaký jsem kdy četl,“ míní režisér filmu Zkažená úča Jake Kasdan. „Lee a Gene mají velice originální a zábavný projev – myslím, že napsali jednu z nejlepších ženských komediálních rolí a našli jsme pro ni dokonalou představitelku.“


Eisenberg říká, že spolu se svým partnerem měli od začátku jistotu, že je jejich projekt Zkažená úča v dobrých rukou. „Samozřejmě jsme odjakživa fanoušky Jakeovy tvorby – Machři a šprti je pro mě jeden z nejlepších televizních seriálů vůbec a skutečnost, že Jake režíroval jeho pilotní díl, nám dávala naprostou jistotu v jeho dovednosti,“ popisuje Eisenberg. Ale, jak scenárista dodává, Kasdan současně velice dobře chápal, čím se tento projekt odlišuje od ostatních.


S Jakem se skvěle spolupracovalo. Samozřejmě měl různé nápady, jak scénář filmu Zkažená úča rozvíjet – navrhnul řadu menších změn, které byly kritické pro Elizabethin růst. Když se teď na ten film podívám, vzpomenu si na naše rozhovory u Jakea v kuchyni – a všechny jeho instinkty byly naprosto správné.“


ukázkaJe pro mě důležité, když točím podle scénáře, který jsem nenapsal sám, aby se scenáristé na tvorbě filmu opravdu aktivně podíleli,“ říká Kasdan. „Zejména v případě komedií. Je to obrovská výhoda. Můžete různě měnit vtipy během natáčení a snažit se o to, aby byl film co nejvtipnější.


Kasdan prohlašuje, že odhodlání Cameron Diaz zcela se do své role ponořit je něčím zcela výjimečným. „Cameron má jistou skvělou vlastnost – vůbec nezná strach,“ svěřuje se Kasdan. „Baví ji, když může být sprostá a chovat se nepříjemně a k tomu, co by mohlo nebo nemohlo fungovat, přistupuje s naprosto otevřenou myslí. Byla naprosto dokonalou volbou pro někoho, kolem koho je film Zkažená úča vystavěný, a pro scenáristy i pro mě bylo velkým štěstím, že jsme měli k dispozici právě ji.


Elizabeth není zlý člověk,“ popisuje Kasdan postavu Cameron Diaz. „Jenom má naprosto příšerné osobní hodnoty.“
 „Není agresivně zlá – jenom jí je to prostě všechno lhostejné,“ vysvětluje Diaz. „Učení ji ani v nejmenším nebaví, necítí žádnou touhu předávat dětem vědomosti. I tehdy, když zjistí, že by mohla získat velkou prémii, pokud se její žáci umístí dobře na státní soutěži, ji to nemotivuje k tomu, aby toužila být lepší učitelkou, touží jenom po tom, aby jakýmkoliv způsobem dosáhli její žáci lepších výsledků. Líbí se mi na ní, že se vůbec nemění.“


Učitelské desatero Elizabeth Halseyové:


1. Žádné podpatky nejsou příliš vysoké, žádný svetr příliš přiléhavý, žádný výstřih příliš hluboký. Kromě toho, tyhle děti už to stejně všechno viděly na internetu.
2. Filmy jsou knihami současnosti. Divili byste se, jak výchovné filmy jako Stůj při mně nebo Nebezpečné myšlenky ve skutečnosti jsou.
3. Dodržujte pitný režim: v šuplíku stolu mějte pohotovostní zásobu svého oblíbeného alkoholického nápoje.
4. Když nastane krize a alkohol na to nestačí, pojistěte se nouzovým jointem v kabelce. Konopí je léčivé a pokud nekouříte v tělocvičně, je to zcela v pořádku.


5. Vždycky buďte k žákům upřímní. Jestliže nestojí za nic, měli by to vědět.
6. Odpočinek je důležitý. Pokud jste předešlé noci příliš ponocovali, vyspěte se ve třídě.
7. Házením předmětů po žácích je připravujete na život.
8. Pokud díky vám škola dostává spoustu dotací, očekává se, že si z nich něco necháte.
9. Šetřete si práci, jak to jen jde. Jako třeba desatera...prostě napište jen devět bodů. Nikdo si toho nevšimne.


Premiéra filmu Zkažená úča je naplánovaná na
 28. 7. 2011!


Zdroj: Falcon.cz 


Vendi V.
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Cameron Diaz jako Zkažená úča:

Cameron Diaz jako Zkažená úča
Cameron Diaz jako Zkažená úča
Cameron Diaz jako Zkažená úča
Cameron Diaz jako Zkažená úča
Cameron Diaz jako Zkažená úča
Cameron Diaz jako Zkažená úča
Cameron Diaz jako Zkažená úča
Cameron Diaz jako Zkažená úča
Cameron Diaz jako Zkažená úča
Cameron Diaz jako Zkažená úča
 
Čtěte takéKomentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !