Léto - čas jahodLéto - čas jahod Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti Jak správně pečovat o orchideje?Jak správně pečovat o orchideje? Hrajte s námi SUDOKU online !Hrajte s námi SUDOKU online !
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 23.06. 2024
Dnes má svátek Zdeňka
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY

Fotr na tripu 25. 10. 2023

25. 10. 2023 | Televizní tipy
Pepa Vrtal se se svým týmem vydal na výlet po Normanských ostrovech, Irsku, Skotsku, Walesu a také staré Anglii. Jel s dcerami Leontýnkou a Josefínkou a nově také posádku rozšířil pes Lumi. Sledujte od konce srpna dobrodružné cestování celé výpravy. Dívejte se 25. října ve 21.25 na COOLu.

A opět jsme v Irsku. A pohybovat se po něm můžete nejen na kole, ale taky po řece, na vikingské lodi. I v létě je ovšem zima, takže je zřejmé, že vikingové museli být dost otužilí, když se rozhodli na místě, kde dnes stojí Dublin, budovat hradiště. Dělo se tak přibližně ve stejné době, jako byl v Praze založen Pražský hrad.

Fotr na tripu 25. 10. 2023Konečně Pepa přitzná, že musí do hospody. Do té, která je otevřena od roku 900. Vypadá to, že je to nejstarší nepřetržitě fungující hospoda na celém světě. Takže je omluvitelné, že vedoucí výpravy opustil děti a vydal se na pivo. A povypráví o tom, jak je možné, že už v desátém století místo fungovalo. A má i svého ducha.

Dojde také na návštěvu servisu. Protože zkrátka přívěs s koly zlobí. Vyberou servis, kde se mluví česky. Jak se ocitli Čechoslováci v Irsku a proč tady budují byznys? Jací jsou v Irsku lidé a vrátili by se expati zase zpět na Slovensko?

Pepa si projede i vozítko pro den svatého Patrika. Pepa se svěří, že řídil kdejaký na světě vyrobený pekáč, ale tohle, auto svatého Patrika, tedy ne. Jaké daně se tu platí za auta? Daně za možnost používat silnice, informace o zaplacené STK, placená pojistka. Je toho zkrátka dost. Pepa zjistí, že mít auto je v Irsku drahý koníček.

Občas někdo tvrdí, že není třeba vidět celé Irsko, ale jen poloostrov Dingl. Tak se pojďme přesvědčit, jestli je to opravdu tak. Jaké stavby cestou výprava najde? Třeba nejstarší kapli v Irsku. U ní natáčeli i tvůrci Starwars.

Irsko je zajímavou zemí, která by vašemu hledáčku dobrodružných cest neměla uniknout. Tak se dívejte.

Stará dobrá Anglie, Normanské ostrovy, Irsko, Skotsko, Wales. Místa plná mytických postav, keltských pověr a přísloví i malých kamenných domečků, které své obyvatele chrání proti nepřízni počasí. To vše v podání neotřelého a protřelého cestovatele Pepy Vrtala a jeho dcer Leontýnky a Josefínky (plus nového člena posádky, psa Lumi) ve zbrusu nové sérii Fotra na tripu! 

Dívejte se 25. 10. 2023 ve 21.25 na COOLu.


Zdroj, foto: Prima COOL
Vendula Flassig Vrablová


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 
Čtěte takéKomentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip


NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !