Zazimování begóniíZazimování begónií Květina Vánoc - Vánoční hvězdaKvětina Vánoc - Vánoční hvězda Vánočka - nejoblíbenější receptyVánočka - nejoblíbenější recepty Tipy na dekorace pro krásnější podzim a zimuTipy na dekorace pro krásnější podzim a zimu
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 07.12. 2021
Dnes má svátek Ambrož a Benjamín
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Hajej, můj andílku – ukolébavky pro nejmenší

17. 02. 2012 | Novinky
Hajej, můj andílku – to je album lidových písní z Čech a Moravy, na kterém najdete ukolébavky pro ty nejmenší. Zpívají Jarmila Miháliková, Hana Chlomková, Ludiše Dunděrová,Vlasta Grycová, Anna Hlavenková a dětský sbor z Hradce Králové. Hraje Musica Bohemica, dirigent Jaroslav Krček.

Ukolébavky jsou první písně, které dítě slyší. Patří k základním hudebním prvkům každé kultury v celé historii lidstva. V našem výběru s názvem Hajej, můj andílku jsou lidové ukolébavky z Čech či Moravy zpívané jednohlasně i sborově souborem Musica Bohemica, jehož zakladatelem a uměleckým vedoucím je Jaroslav Krček.

Hajej, můj andílku – ukolébavky pro nejmenšíČlenové sdružení se věnují interpretaci tvorby různých historických vrstev, také hudby lidové a pololidové. V nahrávce najdeme známé písně jako Spi, děťátko, spi, Hajej můj andílku, Černé oči jděte spát, ale i méně známé krajové varianty uspávanek např. z Chodska či Hrozenkova. Mezi těmito lidovými písněmi se vyskytuje jediná se zaručeným autorem. Je jím Jan Amos Komenský s písní Spi, mé milé poupě.

Dítě je uspáváno příjemnými, něžnými zvuky, jež pravidelným rytmem napodobují tep lidského srdce. Zde je také původ citové vazby k matce a rodině. Ukolébavky vytvářejí silné pouto mezigenerační, zbavují děti stresu, působí uklidňujícím dojmem. Texty těchto písní vznikaly během staletí přirozeně, ze silného citu, tak jako pravá poezie, a nezanikly, předávány z generace na generaci.

Většina z nás některou zde uvedenou píseň zná z raného dětství. Výběr však může pomoci i těm, kteří by rádi použili ukolébavku jako nejsnazší a nejjednodušší způsob, jak dítě uspat. Ukolébavky jsou písně zpívané s velkou láskou, proto je jejich účinek trvalý, funkční a nenahraditelný.

Album ukolébavek Hajej, můj andílku vyšlo 10. února 2012!Zdroj: Supraphon

Alena B.
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
NADŠENA. UKOLEBAVKY JSEM SPIVALA SVYM DETEM A TED JE SPIVAM SVYM VNUKUM, ALE HODNE JSEM JIŽ ZAPOMNELA. TAKŽE VYBORNE NA TO, ABYCH SI VZPOMNELASmajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles