Je naše dítě zralé na vstup do školy?Je naše dítě zralé na vstup do školy? Školní rok 2020/2021Školní rok 2020/2021 Pampeliškový med - nejoblíbenější receptyPampeliškový med - nejoblíbenější recepty Hrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženyHrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženy
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Velikonoční nadílka
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 20.04. 2021
Dnes má svátek Marcela
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Jak vybrat dětský batoh na výlety, na kolo i do školy

17. 08. 2015 | Zajímavosti
Ze zdravotního hlediska je právě batoh nejzdravějším zavazadlem. Děti mnohé použijí na letní výlety a s dalšími vyrazí v září do školy. Poradíme vám, jak vybrat takový, který nepoškodí záda malých dobrodruhů a školáků a ještě jim udělá opravdovou radost!

Aby dítě mohlo batoh pohodlně nosit a neutrpělo přitom zdravotní újmu, musíte vybrat správnou velikost. Tu poznáte podle toho, že batoh dole ani nahoře nepřesahuje přes záda dítěte. Měl by pohodlně sedět, napadat ze zad, ani se po nich příliš posouvat. A rozhodně nesmí nikde tlačit.

Rovněž věnujte pozornost anatomickému provedení. Dětské školní batohy s obrázky, které se prodávají v hračkářstvích, nemají většinou anatomickou ergonomii vůbec vyřešenu, raději se zaměřte na kolekce značkových výrobců.

Jak vybrat dětský batoh na výlety, na kolo i do školyVelmi důležité je u dětských batohů provedení ramenních popruhů. Ty by měly být stavitelné, aby se batoh mohl přizpůsobit dítěti také během jeho dalšího růstu a měl by vždy tvořit rovnoměrný oblouk. V ideálním případě by měl být batoh vybaven rovněž stavitelným popruhem prsním a bederním. Dětský batoh by měl mít minimálně prsní pás. Ten zajistí, že nebude dítěti ze zad padat a nebude se posouvat do nežádoucích pozic.

Velikost batohu se uvádí v litrech a číslo uvádí, kolik litrů se do batohu vejde. Při výběru tedy zvažte, co všechno dítě bude nosit, a vyberte takový batoh, aby se mu tam všechno vešlo. Přihlížet přitom samozřejmě musíte k výšce a hmotnosti zavazadla. Ta by u dětí neměla být těžší než 12 – 15% jejich tělesné hmotnosti (u dospělého by neměla přesáhnout 25 %). U malých dětí se do hmotnostního limitu obvykle vejde pitíčko, svačina, mikina na převlečení a lehčí hračka. Samozřejmě je důležité, aby byl lehký samotný batoh, protože čím těžší bude, tím méně do něj budete moci dát.

Nepodceňujte detaily!

Při výběru batohu si všímejte praktických detailů. Dítě ocení dostatek samostatných kapsiček, do nichž si bude moci roztřídit drobnosti a mít je tak rychle po ruce. S tím souvisí i dobře organizovaný vnitřní prostor a vnější síťka na láhev s pitím nebo třeba na jablko.
Pro větší bezpečnost se na dětské batůžky aplikují různé reflexní prvky, které zvýší viditelnost dítěte za horších světelných podmínek. Pozornost věnujte také zipům, jejichž kvalita do značné míry ovlivňuje životnost batohu. Dobré je, když jsou značkové, měly by hladce chodit, aby s nimi dítě mohlo manipulovat.

Mnoho starostí vám i dítěti ušetří batoh, který bude alespoň částečně odolný proti dešti. Některé mají ve zvláštní kapse připevněnou pláštěnku, která se rozvine a ochrání celý batoh i jeho obsah.

Jak vybrat batoh či aktovku bez stresů

batoh1. Děti v předškolním věku se neumějí radovat z něčeho, co bude za půl roku.

Pokud je to jen trochu možné, zařiďte, ať se aktovka nestane dárkem k narozeninám, které jsou dlouhou dobu před prvním školním dnem. Pokud aktovka jen tak nečinně stojí v koutě a dítě se s ní nemůže pochlubit, přestane z ní mít radost. Když ale ví, že už za týden dva s ní na zádech může hrdě vykročit do školy, je to úplně jiné. Můžete zkusit také jednoduchý trik. Pokud přeci jenom dítě aktovku dostane výrazně dříve, můžete ji po určitě době uložit do skříně. Opravdu bude stačit, když ji nebude mít denně na očích.

2. Aktovku bude nosit dítě, a proto by si ji mělo vybírat samo.

Jednodušší je, když před samotným nákupem uděláte malý rodičovský průzkum trhu a s dítětem pak už tašku vyberete na internetu nebo zajdete do dvou tří obchodů. Stanovte si maximálně čtyři body, které aktovka musí splňovat, a opravdu závěrečný výběr nechte na dítěti.

3. Každé dítě svoji lásku k pohádkovým či filmovým hrdinům mění velmi rychle.

Při nástupu do školy už může být motiv dříve darované aktovky „zastaralý“. Možná vás to překvapí, ale toto je pádný důvod, proč s koupí aktovky nespěchat.

Jak nosit aktovku, aby záda nebolela:

Dbejte na to, aby ji dítě nosilo na obou ramenou. Těžší věci určitě dávejte co nejblíže k zádům. A lahev s pitím? Můžete na cestu do školy zabalit prázdnou lahev a vodu si dítě může dolít až ve škole. Případně může mít v lahvi pouze sirup, který si rovněž dolije vodou ve škole.

Zdroj: Juklik, Skibi
Foto: Reima

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Jak vybrat dětský batoh na výlety, na kolo i do školy:

Jak vybrat dětský batoh na výlety, na kolo i do školy
Jak vybrat dětský batoh na výlety, na kolo i do školy
Jak vybrat dětský batoh na výlety, na kolo i do školy
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
nás čeká nákup batohu do školy
Obrázek uživatelky
profil
nás čeká nákup batohu do školy
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles