Tipy na dekorace pro krásnější podzim a zimuTipy na dekorace pro krásnější podzim a zimu Střelec - roční horoskop na rok 2023Střelec - roční horoskop na rok 2023 Vánoční cukroví - nejoblíbenější recepty Vánoční cukroví - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 11.12. 2023
Dnes má svátek Dana
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Nova natáčí nový seriál o vztazích v jedné rozvětvené rodině

4. 05. 2023 | Televizní tipy
Jak to vypadá, když se dva manželé po pětačtyřiceti letech rozhodnou jít od sebe? A jak zahýbe rodinnými vztahy to, že dočasně korzují po bytech svých děti? O tom vypráví nový šestnáctidílný seriál Mozaika podle scénáře Alice Nellis, který režíruje Jasmina Blažević spolu s Lenkou Wimmerovou.

V hlavních rolích se představí Karel Heřmánek, Taťjana Medvecká, David Máj, Martha Issová, Kristýna Ryška, Marek Adamczyk, Jan Nedbal, Tomáš Drápela, Eva Podzimková, Ondřej Malý, Sabina Remundová a Zuzana Mauréry. Mozaiku pro Novu natáčí produkční společnost Lucky Man Production s producenty Davidem Ondříčkem a Dariou Špačkovou, kteří stojí za oceňovanými díly jako Král Šumavy: Fantom temného kraje a Zátopek.

Nova natáčí nový seriál o vztazích v jedné rozvětvené rodiněMozaika je příběhem velké, na první pohled zcela vzorové rodiny, kterou otřese náhlý rozchod rodičů (Taťjana Medvecká a Karel Heřmánek). Ti se na stará kolena rozhodnou najít sami sebe, ovšem každý zvlášť. Ještě předtím ovšem musí najít nové a oddělené bydlení, a tak dočasně cestují po rodinách svých čtyř dětí. Komplikované, mnohdy absurdní a dojemné, jindy zase emočně náročné životy mladých rodin vytvářejí mozaiku mezigeneračních vztahů, která postupně odhaluje, jak bohatý, živý a neustále překvapující organismus rodina je.

„Myslím, že základním tématem Mozaiky je složitost, ale také překvapivá pružnost a odolnost rodinných vazeb, které na první pohled nemusí být třeba ideální, ale pokud jsou podložené vzájemnou láskou a sounáležitostí, vydrží téměř cokoliv. Je to příběh o lásce, která nemusí být vidět na první pohled, ale o to je pravdivější. A také o tom, že život může být složitý, absurdní, a i přesto krásný a zábavný,“ říká scenáristka Alice Nellis.

Režisérky Jasmina Blažević a Lenka Wimmerová vidí Mozaiku takto: „Mozaika je seriál vztahový a jako takový stojí především na postavách, jejich uvěřitelnosti, autenticitě. Podrobné charakteristice postav a jejich následnému hereckému obsazení jsme s Jasminou věnovaly velkou péči a myslím, že se to vyplatilo. Herci nás denně na place vtahují do duší svých postav a to je velká radost. Zapomínáme, že je to Medvecká nebo Heřmánek, spontánně jim říkáme jmény postav, stojíme u monitoru a buď se smějeme, nebo dojímáme.“

„Helena je učitelka v penzi, která má čtyři děti a rozhodne se něco udělat se svým životem,“ říká o své roli Taťjana Medvecká a dodává: „Scénář mě velmi zaujal, protože mám ráda vztahové věci, a co mě na tom celém velmi potěšilo, je, že vzniká seriál, kde mají prostor starší, tedy my senioři, a řešíme vztahy po dlouholetém manželství.“ Jejího partnera Jindřicha, technicky zaměřeného kutila a mykologa s láskou k cestování, ztvární Karel Heřmánek. „Jindřich je mi trochu podobný, má velkou rodinu, o kterou se snaží starat, jak nejlépe to jde. A samozřejmě, jak to bývá, děti i rodiče mají problémy.“ Karel Heřmánek se před kameru vrací po dlouhých  osmi letech. „Abych pravdu řekl, tak nabídky, které jsem dostával, se mi nelíbily, proto jsem se věnoval hlavně divadlu. Teď jsme divadlo předali synům, takže mám víc času, a abych se tak úplně nenudil, abych nebyl jen penzista, tak jsem do tohohle šel,“ dodává se smíchem Heřmánek.

Děti ústředního páru ztvární David Máj v roli Richarda, nejstaršího z dětí a odmalička až zoufale zodpovědného kluka, nyní majitele autoservisu. Jeho ženu Bělu hraje Martha Issová. „Líbí se mi, že i když jsou v té rodině problémy a řeší se tam různá trápení a stojí před nimi výzvy, tak je to velmi láskyplné společenství. To je mi blízké. Alice Nellis je taková specialistka na zachycování života a malých životních situací a to je obsaženo i v Mozaice,“ říká Martha Issová.

Dále pak Marek Adamczyk, kterého diváci uvidí jako Davida. Problémového, ale zábavného muže s nenaplněnými ambicemi. „Hraju Davida, to je takový rodinný sígr, ale zároveň je s ním docela zábava, takže mu nakonec všichni všechno odpustí. Mně je docela sympatický. Trochu se v tom plácá, protože si vytváří spoustu zbytečných problémů, které pak musí řešit, a má takové trošku nedořešené umělecké ambice, které ho dohání. Líbí se mi, že má v seriálu velkou rodinu. Já jsem vždycky měl rodinu malou, tak jsem rád, že jsem součástí takhle velké seriálové famílie,“ shrnuje Marek Adamczyk, jehož postava prochází v Mozaice manželskou krizí s partnerkou Luckou, kterou ztvárňuje Kristýna Ryška.

Poslední dvě děti ústředního páru ztvárňují Jan Nedbal spolu s Evou Podzimkovou (Madla). Nedbal hraje Michala, introvertní a submisivní dvojče Madly, dřívější premiantku s nadáním pro vše, do čeho se kdy pustila, nyní učitelku na místní základní umělecké škole.

„Je to taková ‚šílenkyně‘, ale v dobrém slova smyslu. Stejně tak jako všichni ostatní z naší seriálové rodiny řeší i ona nějaký svůj osobní problém, který snad ale zvládne vyřešit,“ říká o své roli Madly její představitelka Eva Podzimková a k tomu, co má s postavou společné, dodává: „Vždycky sem chodím pokoutně nabízet kusy ze svého šatníku, takže možná máme společný tenhle vizuální aspekt.“

„Mozaika stojí na pevných základech v podobě vynikajícího scénáře Alice Nellis,“ říká kreativní producentka TV Nova Iva K. Jestřábová a dodává: „S lehkostí a ohromným pozorovacím talentem kombinuje humor, drama i dojetí a ty vkládá do životních peripetií rodiny Jirsových, ve kterých se určitě řada diváků najde. Konkrétně na téhle rodině je krásné, že přestože se všichni neustále trochu štvou a mluví si do života, ve správnou chvíli se vždy dokážou semknout a vzájemně se podržet. Rodinu si nevybíráte, ale kdybyste mohli, možná by to byla právě tahle.“

Daria Špačková, producentka Lucky Man Production, ji doplňuje: „Za výjimečně podařenou považuji naši seriálovou rodinu nejen tu psanou, ve scénářích, ale také tu na place. Věřím, že scénář Alice Nellis v kombinaci s fantastickým hereckým obsazením a citlivým režijním vedením přinese divákům po šestnáct večerů zábavu, dojetí a příběh, který by možná mohl být právě i jejich.“

Natáčení, které je realizováno v souladu s principy tzv. zeleného natáčení a udržitelné produkce, tedy s maximálním ohledem na životní prostředí, probíhá zejména v Praze a Středočeském kraji.


Zdroj, foto: Archiv TV Nova

Vendula Flassig Vrablová
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !