Je naše dítě zralé na vstup do školy?Je naše dítě zralé na vstup do školy? Školní rok 2020/2021Školní rok 2020/2021 5 důvodů, proč nemůžete zhubnout5 důvodů, proč nemůžete zhubnout Jarní prázdniny 2021 - termínyJarní prázdniny 2021 - termíny
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 26.01. 2021
Dnes má svátek Zora
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Přípravy na slavnostní premiéru muzikálu Quasimodo vrcholí

15. 10. 2011 | Kultura
Pouhý měsíc zbývá do magického data 11. 11. 2011. Právě v tento mystický den uvítá pražská muzikálová scéna nejnovější přírůstek – muzikál Quasimodo s podtitulem Kdysi se pro lásku umíralo, jehož domovem se stane Divadlo Hybernia. Vzhledem k blížící se slavnostní premiéře vrcholí již v tuto chvíli všechny důležité přípravy. A z muzikálového zákulisí se nepřestává šířit mnoho zajímavých novinek...

Není tajemstvím, že se v jedné z rolí na muzikálových prknech objeví Radka Fišarová. I když je populární zpěvačka v šestém měsíci těhotenství, nemusí se diváci bát, že přijdou o její skvělý výkon. „Role Matky Guduly není příliš fyzicky náročná, a tak budu v muzikálu vystupovat až do ledna. Následně mě nahradí kolegyně Luďka Kuralová“, vysvětluje Fišarová. „Věřím, že přiměřené pracovní zapojení mě udrží fit a děťátku prospěje“, dodává. Kromě Luďky Přípravy na slavnostní premiéru muzikálu Quasimodo vrcholíKuralové uvidíme v muzikálu i další novou tvář. Pro alternaci role Phoeba doplní duo David Kraus/Roman Vojtek muzikálový zpěvák Tomáš Savka.

Profesionální produkční tým nenechává nic náhodě, a tak se můžeme těšit na skutečně neopakovatelnou audiovizuální muzikálovou show, kterou si navíc budou moci užít i zahraniční turisté. Představení bude totiž uváděno s anglickými titulky. Před slavnostní premiérou vrcholí také finální úpravy kostýmů. Na základě důkladného prostudování změnila svou podobu maska hlavního hrdiny Quasimoda – je nyní méně děsivá, ale příjemnější pro herce. „Naše muzikálové představení je pro herce náročné nejen pěvecky, ale také fyzicky. Po celou dobu představení se herci pohybují v členitém terénu a lezou po konstrukcích. Orientace v prostoru je tak pro ně klíčová“, říká maskér Petr Fadrhons. „Zpočátku byla maska udělaná s falešným okem, které překrývalo hercovo skutečné oko. To bylo pro představitele poměrně náročné. Nová maska je jistým způsobem kompromis, stále je děsivá, ale usnadňuje hercům práci. Hrb zůstává a maska bude ve formě silikonových doplňků lepena na obličej tak, aby se zdeformovala tvář“, dodává maskér.  

Adaptovány byly také kostýmy Esmeraldy a Kozičky, o jejichž podobu se stará návrhářské duo Chatty. „U Esmeraldy se jedná již o třetí návrh kostýmu. První varianta byla v porovnání s ostatními představiteli poněkud nevýrazná, druhá byla naopak příliš romantická. Jak se říká, do třetice všeho dobrého, a tak nyní máme ideální a finální třetí kostým. Ten dokonale vystihuje podstatu postavy, je živelný a svůdný“, popisuje Radka Sirková z návrhářského dua Chatty. „Postava kozy, partnerky Esmeraldy byla nejsložitější záležitostí, neboť pokyn od režiséra zněl, aby byla především sexy. Navíc jsou součástí této role velmi náročné pohybové kreace a akrobatické kousky, tudíž jsme se musely maximálně přizpůsobit také hercům. Kostým vznikal s jejich přispěním tak, aby se po celou dobu na jevišti cítili dobře. Nejdříve jsme s kolegyní zkoušely varianty kožešin a kožichů, nakonec jsme skončily u bílého kostýmu, který sexy je“, uzavírá.

Originální kostýmy budou moci diváci obdivovat již od 11. listopadu, kdy se v Divadle Hybernia uskuteční slavnostní premiéra muzikálu Quasimodo. Oslnivá bude i celá scéna včetně audiovizuálních doplňků. Během představení bude využit zajímavý prvek, tzv. videomaping. Videomaping je zcela unikátní metoda projekce na nejrůznější povrchy. Výsledný efekt je poutavý a divácky atraktivní.

Pro fanoušky muzikálu mají tvůrci ještě jedno překvapení. V den premiéry, tj. 11. listopadu 2011, vyjde muzikálové CD. „Nebude se jednat o klasický záznam z představení, CD je výběrem zajímavých písní poskládaných pro účel hudebního záznamu. Na albu budete moci slyšet hlavní představitele rolí, mezi nimiž jsou Jiří Korn, Tomáš Savka, Ondřej Ruml, Marian Vojtko, Tomáš Trapl a Markéta Procházková“, říká Petr Kaláb, jeden z autorů hudby.


Zdroj: Muzikál Zvoník.cz

Alena B.
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
a nelákají mně ani k návštěvě. Ale asi se to vyplácí dělat muzikály! Producenti si libují.
Já dostala zrovna lístky na premiéru tohoto muzikálu, tak musím...
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles