Vyrob si sama: léčivý olejíček z květů šeříkuVyrob si sama: léčivý olejíček z květů šeříku Pampeliškový med - nejoblíbenější receptyPampeliškový med - nejoblíbenější recepty Den otců v roce 2022Den otců v roce 2022 Hrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženyHrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženy
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 24.05. 2022
Dnes má svátek Jana
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Půjčím si?

24. 03. 2018 | Vaše příběhy
V televizi, v rozhlase, v novinách a všude vidíme, slyšíme a čteme, jak naše ekonomika roste, jak klesá nezaměstnanost, jak roste naše životní úroveň. Jak je tedy možné, že tolik lidí je zadluženo, nestačí splácet své dluhy, a proto čelí exekucím? Částečně určitě proto, že je „doběhly hříchy minulosti“. To znamená, že si půjčili už dříve a teprve teď se naplno projevilo to, že nestíhají splácet a „vytloukají klín klínem“.

Jak je ale možné, že přes všechnu osvětu (finanční gramotnost se zavádí i jako vyučovací předmět do škol), je stále spousta lidí, kteří jsou ochotni půjčit si na dovolenou, vánoční dárky, nejnovější typ mobilu? Dříve, když měl někdo dluhy, tak se styděl. V dnešní době je to 
považováno za něco samozřejmého a někdo se tím skoro chlubí. 
Z rádia i televize se na nás hrnou reklamy.
Půjčte si teď, splácet budete až potom. 
Je to tak jednoduché, nechtějí vám půjčit v bance? Přijďte k nám!
Nepotřebujete ručitele, půjčíme každému.


A všichni lidé v těch reklamách, kteří si půjčují, jsou hezcí, mladí, zdraví, vysmátí. Žádné vrásky, žádné starosti - jak to splatím?

Naši rodiče říkali: „Když na to nemám, tak to nepotřebuji.“ Samozřejmě existují výjimky - třeba bydlení, vzdělání ...
Ale potřebuji skutečně každý rok ten nejnovější (a nejdražší) mobil, televizi, luxusní dovolenou? Když si na to neušetřím během roku, kde mám záruku, že příští rok to bude lepší a půjčku splatím?

A jaký příklad dáváme svým dětem?

Odmala vidí, že co si zamanou - dostanou. Neví, co je to čekat a těšit se na něco. Snít o tom, představovat si, co bude až.... a ukládat korunku ke korunce. Ne - teď hned! A to nejlepší! A že na to nemám? Vždyť si mohu půjčit. A ještě si vyberu u koho.
Když už děláme chyby my, uchraňme alespoň naše děti, které jsou reklamami a jinými svody ohrožovány už od narození.

Aliceč - čtenářka
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Další fotografie ke článku Půjčím si?:

Půjčím si?
 Komentáře
« Předchozí   1   2  Následující » 
Obrázek uživatelky
profil
Já jsem měla půjčku na odkup bytu..ta byla nutná..jinak, když na to nemám, nekoupím siSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
Také bych si nepůjčila na něco, co nutně nepotřebuji. Lidi jsou jak bez rozumu, a mnohdy jim nezbyde než splácet jednu půjčku druhou a z dluhů se už těžko dostanou. Nelze se divit, že mnozí skončí pod mostem.
Obrázek uživatelky
profil
vyskakuji si jen do výše svých příjmů, a dokázala jsem vychovat syna sama ze životního minima. Já při tom ještě něco málo ušetřila! Jo, jezdila jsem pro rohlíky na kole přes celé město, protože byly tehdy o desetník levnější, než u nás. Není důležité mít nejvíc, ale umět vyjít s tím, co mám. Nikdy jsem si nepůjčila a doufám, že nikdy v životě si také nepůjčím. Jsem tak vychovaná rodiči, naštěstí.
Obrázek uživatelky
profil
moje známá se k vůli půjčce kterou nedokázala splácet,oběsila
Obrázek uživatelky
profil
Nechápu lidi, co si berou půjčky, nikdy jsme si nepůjčili, když na něco nemám, tak to nechci a vůbec nesouhlasím s tím, ře chce vláda oddlužovat notorické půjčovače.
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles