Jak správně pečovat o orchideje?Jak správně pečovat o orchideje? Novoroční předsevzetíNovoroční předsevzetí Školní rok 2020/2021Školní rok 2020/2021 5 důvodů, proč nemůžete zhubnout5 důvodů, proč nemůžete zhubnout
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 23.01. 2021
Dnes má svátek Zdeněk
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Štefan Margita vyrazí po letech na domácí turné

17. 10. 2011 | Úspěšní lidé
Celkem pět zastávek v Čechách zahrnuje turné našeho předního tenoristy Štefana Margity s názvem Nejkrásnější muzikálové melodie.
Začne 5. prosince v pražském Divadle Kalich a skončí 17. prosince v Českých Budějovicích, Štefana Margitu na něm bude doprovázet klavíristka Katarína Bachmannová, hosty budou Martina Bártová a Jan Kříž, muzikálové talenty Divadla Kalich.
Jak nám slavný pěvec prozradil, koncertů pro české publikum se už nemůže dočkat.

Vašemu letošnímu turné předcházel loňský mikulášský koncert v Divadle Kalich. Jak na něj vzpomínáte?
Už samotný fakt, že jsme navázali celým turné, prozrazuje, že na něj mám jen ty nejlepší vzpomínky. Měl úžasnou atmosféru, za kterou vděčil intimnímu prostředí Divadla Kalich. Měl jsem možnost komunikovat s diváky, tu mi velké sály nedávají. Takže jsem moc rád, že si takový zážitek můžu zopakovat.

Štefan MargitaNázev turné jasně napovídá, jaký repertoár bude tvořit osu koncertů. Proč jste se rozhodl právě pro muzikálové písně?
Rozhodlo o tom právě zmíněné intimní prostředí. Diváci, kteří chodí na operu, si mě můžou najít i jindy, do těchto prostor by bylo, myslím, zbytečné přinášet velké operní árie. Proto jsem volil repertoár bližší širokému okruhu publika. Na své si tak přijdou i lidé, kteří třeba běžně na operu nechodí. A milovníci opery si zase můžou užít repertoár, jaký operní zpěváci běžně nezpívají.

Na muzikálový žánr je v kruzích velkého operního umění kolikrát nahlíženo skrz prsty. Jaký máte k muzikálu vztah vy?
Já rozlišuji pouze dobrou a špatnou muziku. A pak je jedno, zdali jde o operu, muzikál nebo třeba jazz… Čili pokud se nějaký muzikál povede, rád si ho poslechnu. Ve světě jsem jich viděl spoustu a stále u mě vedou Les Misérables. Ostatně zaznějí i na turné. A myslím opravdu upřímně, že zatím naposledy mě nadchnul Robin Hood v Divadle Kalich. Z něho jsem odcházel nadšený.

Vzhledem k předvánočnímu termínu turné lze předpokládat, že nedojde jen na muzikálové árie…
Určitě zvolíme i písně vhodné k předvánočnímu času. Včetně duetů s mými hosty.
Těmi budou mladí zpěváci Martina Bártová a Jan Kříž, vítězové loňské castingové show TV Prima Robin Hood – Cesta ke slávě.
Ano, rád uvádím před své publikum mladé lidi, kteří jsou talentovaní. Na loňském koncertu v Divadle Kalich vystoupili Lucia Šoralová s Janem Křížem a byli fantastičtí. Zaujali mě právě už na muzikálu Robin Hood. Letos Honzu doplní Martina Bártová a já se na ně na oba moc těším.

Štefan MargitaZnámá je vaše velká vytíženost v cizině. Kolik vystoupení pro domácí publikum vlastně během roku stihnete? Například v loňském roce?
Loni jich bylo kolem deseti. Víc kvůli angažmá v cizině opravdu nestíhám. Nicméně já si myslím, že je to tak akorát, abych se doma moc neokoukal. Vyloženě na turné jsem tu nebyl dobrých pět let.


Termíny a místa turné Nejkrásnější muzikálové melodie

5. a 7. 12. 2011, 20h Divadlo Kalich Praha
13. 12. 2011, 20h Aldis Hradec Králové
15. 12. 2011, 20h DK Mladá Boleslav
17. 12. 2011, 20h KD Metropol České Budějovice


UKÁZKA Z LOŇSKÉHO KONCERTU V DIVADLE KALICH
Co víme o Štefanu Margitovi?

Štefan Margita je slovenský operní pěvec - tenorista, žijící v Praze. V minulosti již působil na scénách nejslavnějších operních domů např. v milánské La Scale, londýnské Covent Garden a v roce 2008 i v newyorské Metropolitní opeře.

Štefan MargitaNejdříve byl žákem na umělecko-průmyslové škole v Košicích, kde studoval obor fotografie. Poté nastoupil na košickou konzervatoř, kde byl posluchačem profesorky Lydie Šomorjaiové. V roce 1981 se stal členem zpěvohry v Prešově, odkud přešel na operní scénu v Košicích (1983-1986). V roce 1986 zvítězil na Pražském jaru a v srpnu téhož roku získal angažmá v opeře Národního divadla v Praze. V této době (1987-1991) byl současně sólistou vídeňské Volksoper. V roce 1992 pak přešel do stálého angažmá ve Státní opeře Praha (1992-1994). Od roku 1998 působí jako svobodný umělec bez stálého pracovního poměru.
Jeho nejvýznamější současnou rolí je Laca Janáčkovy opery Její pastorkyňa, kterou interpretoval s obrovským úspěchem na Maggi Musicale Fiorentino v Tel Avivu, Praze, Německé státní opeře v Berlíně, Paříži, Liegu, Montpellier, Gentu, Antverpách; stejně jako na festivalu Glyndebourne, v Grant Opera v Houstonu a na japonském festivalu Saito Kinen.

Zdroj, foto: Divadlo Kalich

ZUZI
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Štefan Margita vyrazí po letech na domácí turné:

Štefan Margita vyrazí po letech na domácí turné
Štefan Margita vyrazí po letech na domácí turné
Štefan Margita vyrazí po letech na domácí turné
Štefan Margita vyrazí po letech na domácí turné
 
Čtěte takéKomentáře
Obrázek uživatelky
profil
taky se mi líbí jak zpívá.Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
Obrovské charisma, nádherný zpěv!!!
Obrázek uživatelky
profil
opravdu nádherněSmajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles