Zazimování begóniíZazimování begónií Květina Vánoc - Vánoční hvězdaKvětina Vánoc - Vánoční hvězda Vánočka - nejoblíbenější receptyVánočka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 05.12. 2021
Dnes má svátek Jitka
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Tři mušketýři se vrací ve třetím rozměru

19. 10. 2011 | Novinky
Klasický příběh o třech hrdinných mušketýrech Athosovi, Portosovi a Aramisovi, šlechetném D’Artagnanovi a prohnaném kardinálu Richelieu se vrací na stříbrná plátna ve velkém stylu – a ve 3D. Převedení epického líčení knihy Alexandra Dumase Tři mušketýři, která neodmyslitelně patří do kánonu světové literatury, se zhostil režisér Paul W. S. Anderson, proslulý svými filmovými adaptacemi počítačových her (Mortal Kombat, Resident Evil, Vetřelec vs. Predátor).

V dobových kulisách staré Francie za vlády králů Ludvíka XIII. a XIV. se objeví Milla Jovovich, Orlando Bloom, Mads Mikkelsen, Christoph Waltz a další. S pokřikem „jeden za všechny, všichni za jednoho“ vpadne ambiciózní snímek  Tři mušketýři do českých kin 20. října 2011.

tři mušketýřiPostavy čtyř hrdinů bez bázně a hany, kteří se bijí ve jménu francouzského krále a snaží se překazit intriky pletichářského kardinála, zrádného vévody z Buckinghamu a dvojité agentky milady de Winter, snad netřeba představovat. Z původní románové epopeje Alexandra Dumase staršího, četných převyprávění i nespočtu filmových převedení je všechny důkladně známe.

Paul W. S. Anderson ve své moderní interpretaci ctí reálie příběhu a své novodobé ztvárnění hodlá přiblížit výpravnosti původního literárního díla – rozhodně nečekejte žádný levný spektákl a lacinou senzaci, ale ambiciózní adaptaci nesmrtelného příběhu o lásce, zradě, věrnosti a přátelství až za hrob.

Dobová patina se ve Třech mušketýrech potkává s postmoderní estetikou steam-punku a slibuje tak vizuální orgie i pro nejnáročnější diváky. Dalším rozměrem, který výpravný velkofilm  Tři mušketýři navíc obsahuje, je doslova rozměr třetí – Tři mušketýři se vrací na plátno poprvé ve 3D. A o plastičnost postav se stejně tak zasloužil i výběr těch největších hereckých es současnosti – dlouhý seznam herců není se jmény jako Milla Jovovich, Logan Lerman, Christoph Waltz, Mads Mikkelsen, Luke Evans nebo Orlando Bloom zdaleka u konce.

Zajímavosti o filmu Tři mušketýři


Kniha Tři mušketýři si koleduje o zápis do Guinessovy knihy rekordů v kolonce největší množství filmových adaptací vůbec (vyrovnají se jí snad jen adaptace Shakespearových dramat). Vůbec první filmové převedení Dumasovy knihy na celuloidový pás pochází již z roku 1903, které se dodnes nedochovalo a mnoho se toho o něm neví.

Tři mušketýři byli převedeni do němých filmů, sovětské muzikálové agitky, asijské kung-fu adaptace a mnoha animovaných snímků (od Toma a Jerryho po Barbie verzi), seriálů a pokračování s alternativními konci. Pokud bereme v potaz pouze filmy, které mají tři mušketýry přímo v názvu, pak Tři mušketýři ve 3D jsou v pořadí asi na dvacátém pátém místě v soutěži o největší počet filmových zpracování.

Pilotní píseň k filmu When We Were Young má na svědomí britská skupina Take That. „Tři mušketýři mě vždy přitahovali, je to vskutku klasický příběh,“ říká o počátcích své touhy mušketýry zfilmovat režisér Paul W. S. Anderson. „Knihu jsem četl ve škole, vyrostl jsem na filmovém zpracování od Richarda Lestera. Tři mušketýři jsou přesně typ filmu, který jsem chtěl vždycky natočit. Je to má vášeň, která trvá už hodně dlouho. Jde o klasický příběh hrdinství, lásky a přátelství. Odehrává se sice ve Francii, ale vypráví univerzální lidský příběh – příběh o člověku, kterým je D’Artagnan. Mladý muž, který vyroste na vesnici a sní o tom, že odejde do města a někam to dotáhne.

tři mušketýřiPřestože byl film natáčen v Německu, jeho tvůrci si dali maximálně záležet na hodnověrném vystižení prostředí Francie sedmnáctého století. „Vím, že to možná zní zvláštně od filmaře, který svůj film natáčí v Německu, ale architektura ve filmu je opravdová francouzská architektura té doby. Díky vizuálním efektům jsme byli schopni oživit celé části Paříže, které takto ve filmu ještě nikdo neviděl. Katedrálu Notre-Dame tak, jak v té době vypadala. Louvre z té doby. Ty úžasné mosty s domky a obchody, které se klenuly přes Seinu a spoustu dalších věcí, které v žádném filmu o Třech mušketýrech nikdy předtím nebyly“, doplňuje Anderson.

D’Artagnan je symbolický, mladý a morální charakter, který dokáže tři mušketýry znovu stmelit. Na začátku filmu, když opouští svou rodnou ves, je nafoukaný a naivní děcko. Poprvé dostane za vyučenou až při setkání s tvrdou realitou života ve velkém městě,“ říká o titulní postavě její představitel Logan Lerman. A dodává: „Když se střetne s třemi mušketýry, je jimi okamžitě znechucený. Očekává velkolepé hrdiny, ale ve skutečnosti potká jen tři ochmely bez životního poslání. D’Artagnan změní jejich život – získá si jejich respekt a pomůže je postavit zpět na nohy.“

Režisér Paul W. S. Anderson o Orlandu Bloomovi: „Když jsem se o Třech mušketýrech bavil s producentem Jeremym, říkal jsem mu ‚musíme tam dostat Orlando Blooma‘. To bylo jasné, ještě před jakýmkoliv dalším castingem. Jen jsme si nebyli moc jistí, jakou by měl hrát roli. Protože dát mu roli mušketýra by znamenalo postavit ho do podobné pozice, v jaké už byl v Pirátech z Karibiku.

Něco, co už dělal, a co by podle mého názoru už nechtěl znovu dělat. A pak mě jednoho dne napadlo ho obsadit jako vévodu z Buckinghamu, jednoho z těch zlých a úkladných ve filmu. Šli jsme s Orlandem v Londýně na čaj a ten nápad se mu moc zamlouval, protože to bylo něco, co chtěl už dlouhou dobu – hrát zápornou postavu, distancovat se od dobrých charakterů, jaké představoval v Pirátech nebo v Pánu prstenů. A konečně ukázat svojí temnou stránku. A jak se toho chopil, panečku
!“

Záporné postavy milady de Winter se s grácií chopila Milla Jovovich: „Na postavu milady de Winter jsem vždy pohlížela jako na jednu z nejmodernějších žen v literatuře. Je svobodná, chytrá a schopná se ladně pohybovat napříč různými společnostmi. Vyžaduje to velmi silnou ženskou osobnost, aby se byla schopná tak dobře orientovat v mužském světě – a zejména v sedmnáctém století, kdy mohla být žena poslána do kláštera nebo blázince, pokud si dovolila vystoupit proti svému manželovi. Být ženou natolik chytrou, že dokáže těmito muži takto manipulovat, je záležitost sama o sobě hodná respektu.

Premiéra filmu Tři mušketýři 3D je naplánovaná na
20. 10. 2011


Zdroj: Hollywood Classic Entertainment

Vendi V.
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Tři mušketýři se vrací ve třetím rozměru:

Tři mušketýři se vrací ve třetím rozměru
Tři mušketýři se vrací ve třetím rozměru
Tři mušketýři se vrací ve třetím rozměru
Tři mušketýři se vrací ve třetím rozměru
 
Čtěte takéKomentáře
Obrázek uživatelky
profil
tak tahle doba mě nebere,asi jsem chcípla v minulém životě na mor nebo něco podobného
Obrázek uživatelky
profil
Už zítra....díky za tip...Smajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles