Zazimování begóniíZazimování begónií Květina Vánoc - Vánoční hvězdaKvětina Vánoc - Vánoční hvězda Vánočka - nejoblíbenější receptyVánočka - nejoblíbenější recepty Tipy na dekorace pro krásnější podzim a zimuTipy na dekorace pro krásnější podzim a zimu
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 05.12. 2021
Dnes má svátek Jitka
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Veterinářka radí: Jak často koupat domácího mazlíčka?

6. 10. 2021 | Zvířátka
Bojí se váš chlupáč vody? Co s tím dělat a jak často čtyřnohé mazlíčky koupat? Veterinářka MVDr. Pavlína Frajerová rovněž poradí, v jakých případech využít antiparazitní šampony.

Co dělat s mazlíčky,

co nesnáší vodu?


Veterinářka radí: “Je určitě vhodné svého mazlíčka postupně na vodu zvykat. Zpočátku namáčet jen části těla a použít pozitivní motivaci. To znamená chválit a odměňovat za zvládnutí koupele. U některých zvířat to opravdu může být dlouhá cesta, pokud se nám vůbec nedaří zmírnit panický strach z vody, obrátila bych se na behaviorálního specialistu.”

Jak často koupat psa nebo kočku?


Frekvence koupání může být velmi individuální. Pokud má zvíře zdravou kůži, je dobré volit četnost koupelí dle stavu srsti. “Například v deštivých dnech u malých plemen psů bude koupel nutná prakticky každý den, oproti tomu v létě nemusíme našeho mazlíčka koupat celé týdny. Obecně lze říci, že  mazlíčka bez dermatologických problémů není vhodné koupat příliš často,” komentuje MVDr. Pavlína Frajerová s tím, že je velmi důležité zvolit správný šampon s odpovídajícím pH a po koupeli psa nebo kočku řádně vysušit. Především v horkých dnech při špatném vysušení srsti hrozí zapaření pokožky a následný velmi nepříjemný bakteriální zánět, tzv. hot spot. U mláďat a malých zvířat je potřeba zamezit po koupeli podchlazení.

Koupel lze například v létě využít jako způsob, jak zbavit chlupáče parazitů. Jak často aplikovat antiparazitní šampony a spreje? Délku účinnosti, tedy i četnost aplikací šamponu a spreje uvádí vždy výrobce. Obecně lze říci, že antiparazitní šampony fungují na parazity, které má náš mazlíček v tu chvíli na sobě. Zbaví nás tedy často např. blech, klíšťat, vší, ale nechrání dalšímu napadení parazity. To znamená, že při napadení blechami je na srsti zvířete jen malá část bleší, populace, zbytek parazitů najdeme v prostředí, kde se zvíře pohybuje. Proto je vhodné antiparazitní šampony kombinovat s asanací prostředí a případně poté použít jiné antiparazitikum s delší dobou účinností. Podobné je to se spreji.  Ale existují i spreje, která mají delší dobu účinnosti.


Zdroj, foto: PetCenter


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !