Tipy na dekorace pro krásnější podzim a zimuTipy na dekorace pro krásnější podzim a zimu Střelec - roční horoskop na rok 2023Střelec - roční horoskop na rok 2023 Vánoční cukroví - nejoblíbenější recepty Vánoční cukroví - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 10.12. 2023
Dnes má svátek Julie
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Záhadné pátky na Prima ZOOM

7. 07. 2023 | Televizní tipy
Kdo by nemiloval záhady a touhu jim přijít na kloub? Prima ZOOM přináší mimořádný pohled na rozmanitá tajemství. Podíváme se pořádně na Fenomén 411, osud Ďatlovovy výpravy, spekulace o různých konspiracích i na důkazy o UFO. Nechte se opříst tajemstvím každý pátek večer na Prima ZOOM.

Přijděte záhadám na kloub díky Prima ZOOM:


7. 7. 22.05 Fenomén 411

14. 7. 22.10 Záhada Ďatlovovy výpravy

Od 21. 7. 22.10 Dešifrované konspirace

Od 21. 7. 23.15 Blízká setkání u protinožců


Fenomén 411 (repríza v pondělí 10. 7. v 15:45)

Záhadné pátky na Prima ZOOMSoukromý vyšetřovatel a bývalý policista David Paulides je autorem a hlavním aktérem mnoha fascinujících dokumentárních filmů. Ve všech zkoumá tajuplná a nevysvětlená zmizení (nejen) lidí, která jsou často připisována ještě tajemnějším a záhadnějším pachatelům. Tentokrát se zaměřil na dobře zdokumentované případy pohřešovaných losů i jejich lovců, kteří se ztratili z divočiny neznámo kam… Ale ne úplně všichni! Zatímco po jedněch není ani stopy, jiní se vrátili a mají co vyprávět. Jsou za tím únosy UFO, tajné vojenské operace, nebo něco úplně jiného? Nenechte si ujít tento mrazivě napínavý celovečerní film nabitý neuvěřitelnými výpověďmi očitých svědků.

Záhada Ďatlovovy výpravy (opakování v pondělí 17. 7. v 15.40)

„Zánik Ďatlovovy výpravy“ je označení pro neobjasněná úmrtí devíti členů turistické výpravy, k nimž došlo v nočních hodinách 2. února 1959 v ruském pohoří Ural. Výprava zahynula na východním úbočí hory Cholat Sjachyl, což znamená v mansijštině, jazyce kmene Mansijů, „Mrtvá hora“. Horský průsmyk, kde k neštěstí došlo, byl pojmenován po vůdci výpravy Igoru Ďatlovovi jako Ďatlovův průsmyk. Smrt výpravy nebyla jednoznačně objasněna a sovětští vyšetřovatelé došli při vyšetřování k závěru, že příčinou byla spontánní síla, kterou nebyli členové výpravy schopni překonat. Avšak podle výsledků vyšetřování obnoveného v roce 2015 mohlo za smrt členů výpravy extrémně špatné počasí v kombinaci s lokální lavinou. Vzhledem k tomu, že neexistují žádní přímí svědkové, vznikla okolo události celá řada spekulací a konspiračních teorií. Pojďme je prozkoumat prostřednictvím Prima ZOOM.

Na začátku února 1959 na Uralu v Sovětském svazu zmizelo devět turistů. Na záchranu těchto mladých lidí vyrazila pátrací četa. Tomu, co její členové našli, bylo těžké uvěřit: od rozřezaného stanu vedly stopy bosých nohou. Během několika následujících měsíců byla nalezena také těla zmizelých studentů – ve čtyřkilometrové vzdálenosti všemi směry od jejich opuštěného tábora. Někteří zemřeli mrazem, protože na sobě neměli nic než spodní prádlo nebo jednu jedinou ponožku. Jiní měli rozbitou hlavu, rozdrcený hrudník, vytlačené oči nebo vyrvaný jazyk. Záhadná zkáza Ďatlovovy výpravy zůstává i po šedesáti letech stále nevysvětlena. Oficiální vyšetřování skončilo ve slepé uličce. Ale soukromí vyšetřovatelé i výzkumníci ze všech koutů světa přicházejí s novými verzemi teorií o tom, co se vlastně přihodilo. Jejich vysvětlení se různí – od útoku uprchlých vězňů, přes zdivočelého sněžného muže Yettiho, tajné vojenské experimenty, až po mimozemšťany. Nejen v Rusku, ale i po celém světě se ze zkázy Ďatlovovy výpravy stal mýtus. O jejích okolnostech psaly anglické noviny Daily Mail, švédské Dagens Nyheter, americký list The Atlantic nebo německý Stern Crime. Speciální reportáže odvysílaly televize BBC, CNN nebo Vice.

Dešifrované konspirace (10 dílů, reprízy pondělky v 15.55)

Nejmodernější forenzní metody pomáhají současným vědcům pokusit se rozluštit některé z velkých záhad minulosti. Patří mezi ně i otázka, jestli v roce 1946 stanul před norimberským tribunálem skutečný Rudolf Hess, nebo pouze jeho dvojník. Dvojníky vždy používalo mnoho vrcholných politických činitelů, zejména když byli jakýmkoli způsobem ohroženi. Běžná zdravotní prohlídka tohoto Hitlerova zástupce a zatvrzelého antisemity ukázala jisté nesrovnalosti, pokud jde o dřívější zranění, která muž utrpěl, a také jeho chování před soudem bylo podivné. Trpěl i častými záchvaty amnézie. Když ho v roce 1941 Hitler odstavil od moci, letěl o své vůli do Skotska, kde hodlal kontaktovat svého známého generála Iana Hamiltona. V roce 1987 spáchal ve věznici ve Špandavě sebevraždu a byl zpopelněn. Díky zachovanému vzorku krve z roku 1982 byl identifikován jako skutečný Hess, souzený za zločiny proti lidskosti.

V roce 1959 se devět ruských studentů vydalo na túru do divočiny, která je zavedla do Ďatlovova průsmyku. Mladí lidé ve věku 20 až 30 let ale poté zmizeli a o 3 týdny později byl nalezen jejich rozervaný stan a těla rozházená v okruhu jedné míle kolem. Každá mrtvola měla nějaké zranění, vždy na jiné části těla. Co je vlastně zabilo? V úvahu přicházel výbuch komety, vědci pomýšleli i na případné tajné zkoušky nových zbraní na nedalekých základnách, protože dva studenti vykazovali na oděvu stopy radioaktivního materiálu. Šlo ale o studenty jaderné fyziky, což by to vysvětlovalo. Všechny domněnky se nakonec ukázaly liché. Zjistilo se, že stan byl rozpárán zevnitř, studenti pravděpodobně před něčím prchali v nedostatečném oblečení. Foukal tehdy velmi silný vítr, který vyvolával větrné víry doprovázené děsivým infrazvukem, který mladé lidi vyděsil. Rozprchli se do noci, a když jim vlivem chladu přestal fungovat mozek, došlo u nich k paradoxnímu svlékání, protože měli pocit horka, a zahynuli. Zranění převážně na měkkých tkáních lze přičíst ptákům a dalším mrchožroutům.

Majitel newyorské prádelny Isidore Fink byl v březnu 1929 nalezen uvnitř uzamčené místnosti zavražděný třemi kulkami do hrudi a do ruky. Jak se vrah mohl dostat ven, když byla místnost zevnitř zamčená na klíč? Uvažovalo se o malém okénku nad dveřmi prádelny, jímž by se ale dokázal protáhnout jen někdo velmi malé postavy. V úvahu přicházela i střelba zvenčí, ale bylo by třeba stanovit trajektorii kulek, přičemž nebyla známá přesná poloha těla. Pitevní zpráva poukázala na střelbu zblízka, nešlo ale o sebevraždu. Byl tedy Fink zastřelen před prádelnou a podařilo se mu vcouvat zpátky a zamknou za sebou? Dva průstřely srdce tomu nenasvědčovaly, až v roce 2001 byly u veterána z Koreje při operaci by-passu konstatovány staré jizvy po průstřelu srdce. Muž se pak ještě dokázal díky krevní sraženině dostat do bezpečí tábora a přežil. Totéž mohlo nastat i v případě Isidora Finka.

Kdo by se nechtěl dozvědět, kdo byl ve skutečnosti jeden z nejhrůznějších sériových vrahů Jack Rozparovač? V roce 1888 zabil v londýnské čtvrti Whitechapel celkem pět prostitutek a policie se marně snažila ho vypátrat. Mezi zabitými byla i šestačtyřicetiletá Catherine Eddowesová, jejíž šál se našel na místě činu. Seržant, který ženu objevil, si paradoxně odnesl šál k sobě domů, takže se do rukou policie dostal až později. Byl potřísněn krví, takže pokud by analýza DNA určila shodu s krví zavražděné, patřil skutečně jí. A analýza mitochondriální DNA u jednoho z potomků shodu potvrdila. Na šálu bylo nalezeno i sperma, které prošlo stejnou analýzou. Jedním z nejpodezřelejších byl polský dělník Aaron Kosminsky, trpící duševní poruchou a už dříve trestaný za agresi. I u jeho potomka byla díky analýze DNA zjištěna shoda, to ale ještě neznamená, že Kominsky byl skutečně vrahem. Bylo by třeba najít shodu i v ženské linii potomstva, protože mitochondriální DNA nedokáže přesně ukázat na jednu určitou osobu, pokud nejsou přítomny i další složky DNA. Případ Jacka Rozparovače zůstává tajemstvím.

Blízká setkání u protinožců (6 dílů, opakování v pondělí v 17.00)

V tomto seriálu se podíváme na důkazy o pozorování UFO u protinožců. Vzrušující dokumentární seriál Blízká setkání u protinožců vyšetřuje nejpodivuhodnější a nejzvláštnější případy osobních kontaktů s mimozemšťany. Blízká setkání u protinožců je vzrušující, a zároveň mrazivý dokumentární seriál, který odhaluje dosud neznámé příběhy o pozorování UFO, únosech mimozemšťany a dalších paranormálních jevech. Sledujte vyšetřování nejpodivuhodnějších, nejzvláštnějších a nejbizarnějších případů kontaktů s mimozemšťany od vysokých horských vrcholů Nového Zélandu po ošlehané a vyprahlé pustiny ve vnitrozemí Austrálie. Každá epizoda je nabitá jedinečnými filmovými materiály, teprve nedávno odtajněnými a uveřejněnými archivními záznamy i strašidelnými rozhovory s očitými svědky. Nenechte si ujít Blízká setkání u protinožců, která se udála na nejoblíbenějším hotspotu mimozemšťanů na Zemi.

Zdroj, foto: Prima ZOOM

Vendula Flassig Vrablová
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !