Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Vánočka - nejoblíbenější receptyVánočka - nejoblíbenější recepty Vánoční cukroví - nejoblíbenější recepty Vánoční cukroví - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 30.11. 2020
Dnes má svátek Ondřej
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Jak vybrat dětskou vysokou židličku

16. 09. 2020 | Moderní bydlení
Každý rodič touží pořídit svému dítěti tu nejlepší výbavu. U dětských vysokých židliček je potřeba brát v potaz nejen bezpečnost, ale i dostatek pohodlí pro dítě. Cenu a množství funkcí však nelze automaticky vnímat jako měřítka kvality. Podle čeho se při výběru jídelní židličky řídit a na co si dát pozor?

Správné a úplné označení dětské židličky je prvním signálem, že výrobce zná a dodržuje požadavky příslušné normy. Zkontrolujte si, že je židlička označena odkazem na letošní případně předloňskou verzi normy ČSN EN 14988. Tím výrobce deklaruje, že židlička vyhovuje konstrukčním a bezpečnostním požadavkům. Zaměřte se také na údaje, které umožňují identifikovat výrobek, především na název výrobce, distributora nebo prodejce.
 
Věkové určení a maximální nosnost uvedené na výrobku vám napoví, pro jak staré dítě je židlička určená. Před koupí je proto dobré si uvědomit, co od židličky očekáváte – nabízené funkce i věkové rozpětí jsou na trhu poměrně pestré.

jídelní židličkaPodle platné normy ČSN EN 14988 musí být každá židlička opatřena zádržným systémem, který by měl předejít vypadnutí dítěte a s tím spojeným zraněním. Rozlišuje se mezi aktivním a pasivním zádržným systémem. Aktivní zádržný systém představují popruhy v oblasti sedačky a zádové opěrky (nejčastěji vedou kolem pasu, ramen a mezi nohama dítěte). V ideálním případě by měly jít nastavit přesně na míru – důležité je, aby dítě neškrtily, poskytly mu potřebné pohodlí a zároveň zamezily vypadnutí ze židličky. Popruhy by měly být ideálně zapnutelné jednou sponou.
 
Pasivní zádržný systém je soubor bezpečnostních prvků, které jsou nedílnou součástí konstrukce židličky. Místo popruhů slouží jako preventivní opatření pultík v kombinaci s mezinožní přepážkou a bočními opěrkami. Norma za účelem bezpečnosti přesně stanovuje povolené vzdálenosti a rozměry jednotlivých částí židličky. Dítě by zkrátka z takové židličky nemělo mít možnost vylézt nebo vypadnout.

Ať už je židlička vybavena jedním nebo druhým typem zádržného systému, nelze podcenit prevenci. Nejdůležitější je proto mít dítě v židličce neustále na očích.

Důležitá pro vás bude i instalace a nastavení. Pokud lze židličku sestavit a opět demontovat, musí být vybavena předvrtanými otvory a čepy. Při koupi berte v úvahu, jak často budete židličku skládat nebo převážet – doporučujeme dopředu si zjistit rozměry a hmotnost židličky. U židličky rozhodně nesmí chybět návod v českém jazyce, který musí obsahovat jednoznačné montážní schéma a seznam či popis všech součástí a nástrojů potřebných k montáži.

Nastavitelný sklon zádové opěrky a opěrky nohou představuje základní předpoklad pro správné sezení i dlouhodobé použití židličky, která se tak může přizpůsobovat růstu vašeho dítěte. K výhodám patří i výškově nastavitelná sedačka nebo možnost posouvat pultík dopředu či dozadu podle potřeby.

Při výběru zohledněte i vybavení, tedy zda má židlička pultík, polstrování či jiné součásti v základní ceně, nebo se musejí dokoupit. Upotřebíte je? Budete-li konfigurace často střídat, odpovězte si na otázku, zda je pro vás lepší, aby byly pultík či opěrka pro nohy snadno odnímatelné, nebo zda vám nevadí používat šroubovák. Součástí každodenního používání židličky je i její čištění. Povrch a jeho omyvatelnost, dostupnost nebo snadnost snímání omyvatelných či pratelných částí proto mohou sehrát při výběru židličky významnou roli.

Zdroj: dTest


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !