Léto - čas jahodLéto - čas jahod Čas malinČas malin Rybízová marmeláda - nejoblíbenější receptyRybízová marmeláda - nejoblíbenější recepty Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Čtvrtek 19.07. 2018
Dnes má svátek Čeněk
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Kdy končí zimní čas a začíná letní čas v roce 2017?

26. 03. 2017 | Novinky
Uteklo to jako každý rok a opět nás čeká změna času ze zimního (středoevropského) na letní. Kdy tedy začíná letní čas v roce 2017?

Proběhne jako vždy poslední březnovou neděli, takže letos si v kalendáři nebo diáři nezapomeňte zaškrtnout datum 26. března 2017. Hodiny budeme posunovat o jednu hodinu dopředu, tedy ze 2:00 na 3:00 h, pospíme si o hodinu méně.

V noci z 26. března na 27. března 2017 začíná platit letní čas. Ručičky hodin se ve dvě hodiny ráno posunuly o 60 minut dopředu na třetí hodinu letního času. Ten skončí 29. října 2007.

Změnu času upravuje nařízení vlády č. 420/2006 Sb., o zavedení letního času v letech 2007 až 2011, ze dne 16. srpna 2006. Letní čas podle něj začíná poslední neděli v březnu (+1 hodina) a zimní čas poslední neděli v říjnu (-1 hodina ).

změna letní čas 2017Takzvaný zimní čas je ale vlastně náš čas standardní. Naším základním časem je totiž středoevropský čas - SEČ (CET - GMT+1h) - také se nazývá obyčejný, standardní nebo klasický. V současnosti je naším „normálním“ občanským časem tehdy, když není zaveden letní čas – to znamená od konce října do konce března.
Ať už ale patříte mezi příznivce nebo odpůrce letního času, od dubna budete mít ráno déle tmu a večer zase déle světlo. Za pár dní nebo týdnů si zase zvykneme, ostatně nic jiného nám ani nezbývá. Maximálně tak čekat na poslední víkend v říjnu na konec letního času 2016 a návrat „do starých kolejí“.

Letní čas a jeho historie


Víte, že první návrh na zavedení letního času se datuje už k roku 1907? Tehdy se letní čas pokoušel neúspěšně prosadit londýnský stavitel William Willett. Teprve v roce 1916 byl letní čas zaveden v řadě evropských zemích - jako první letní čas zřejmě zavedlo Německo a platil i v tehdejším Rakousku-Uhersku, jehož součástí byly i české země. Letní čas tu platil do roku 1918 a pak byl znovu zaveden v dubnu 1940 v důsledku úsporných opatření (především úspor elektrické energie) za války. Letní čas fungoval s různými přestávkami v různých letech, až byl každoročně zaveden v roce 1979...

Změna zimního času na letní

26.března 2017


ZUZI
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
Nesnáším ho a navíc je nám platný jak mrtvému zimník, nic neřeší, akorát nám ničí nervy. Asi neměli co vymyslet, tak buzerují lidi. Zrušila bych ho okamžitě !
Obrázek uživatelky
profil
Nesnáším změnu času, dlouho si zvykám...
Obrázek uživatelky
profil
....zrušila bych ho taky
Obrázek uživatelky
profil
Nesnáším letní čas, kdyby byl aspoň jen v létě a ne 3/4 roku.Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
zrušila bych ho
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles