Velký roční horoskop na rok 2019Velký roční horoskop na rok 2019 Jarní prázdniny 2019 - termínyJarní prázdniny 2019 - termíny 5 důvodů, proč nemůžete zhubnout5 důvodů, proč nemůžete zhubnout Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Miminka
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 19.02. 2019
Dnes má svátek Patrik
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Pád je nejčastějším důvodem poranění dětí při jízdě v kočárku

15. 08. 2016 | Dětské nemoci
Bezpečnost dětí se řeší hlavně při jízdě v automobilech, přesto k mnoha úrazům dochází i v průběhu obyčejné procházky. To potvrzují i aktuální americké statistiky. Průzkumy organizace Kids in Danger ukazují, že mezi nejčastější dětská poranění patří úrazy hlavy, oděrky, udušení či přiskřípnuté prsty. Na vině jsou podle odborníků nekvalitní kočárky, nepozornost rodičů, ale také nesprávně zapásané dítě v kočárku. K úrazům dětí při procházkách dochází poměrně často.

Například dle údajů organizace Kids in Danger (Děti v ohrožení) potřebuje v Americe lékařské ošetření ročně více než 12 tisíc dětí mladších pěti let kvůli zraněním, které jsou zapříčiněny jízdou v kočárku. Jedno dítě pak na následky úrazu, nejčastěji hlavy, zemře. Pád z kočárku je dle výzkumů nejčastější důvod úrazů dětí v kočárcích.

Dítěti hrozí v kočárku udušení či přiskřípnutí


pád z kočárkuDalším nebezpečím, které dětem v kočárcích hrozí, je možnost udušení. Mnoho dětských úmrtí nastane v době, kdy děti usnou ve sportovním kočárku a nešťastnou náhodou proklouznou dírou na nohy, kde se jim zasekne hlava a mohou se uškrtit.

Ve sportovní variantě kočárků je proto nutné poutat i nejmenší děti, které se mohou nečekaně posouvat či přetáčet. Nejenom ve sportovních variantách pak ratolestem hrozí také skřípnutí prstů nebo dokonce celých končetin do různých mechanismů kočárku. Děti pak můžou skončit v lékařské péči také s nejrůznějšími oděrkami a řeznými ranami.

Rodiče by proto měli často své dítě v kočárku kontrolovat.


Hlídat ale musí i okolní provoz, obzvláště při přecházení silnice. Kočárek je pro řidiče téměř neviditelný, protože je mnohem nižší než průměrná dospělá osoba. Odborníci proto doporučují připnout na kočárky reflexní pásky, které výrazně zvyšují viditelnost celého kočárku. Připoutávejte i ty nejmenší Už při výběru kočárku by proto rodiče měli zohlednit kvalitní bezpečnostní postroje. Ve výbavě se nacházejí většinou tříbodové nebo pětibodové bezpečnostní pásy. Spolehlivější jsou však ty pětibodové, které procházejí okolo pasu, ramen a mezi nohama. Zafixují totiž dítě do bezpečné polohy a navíc jsou pohodlné. Pokud kočárek nemá v základní výbavě bezpečnostní pásy, můžou rodiče dokoupit univerzální upínací systém. Bezpečnostními postroji by měly být v kočárku zabezpečeny všechny děti včetně nejmenších novorozenců.

Kočárek nepřetěžujte taškami s nákupem, ztrácí tak stabilitu


Bezpečnostní postroje napomáhají také k udržení stability kočárku. Dítě připoutané bezpečnostním pásem se totiž nemůže tolik pohybovat ze strany na stranu. Dětský kočárek by však měl být stabilní sám o sobě. Ideální jsou v tomto ohledu kočárky s širokou základnou a nižším těžištěm. Obecně lze rodičům doporučit, aby kočárky nepřetěžovali nákladem. Naložit celotýdenní nákup na řidítka není zrovna ideální. I ten nejstabilnější kočárek se pak může snadno převrátit.

Další příčinou dětských úrazů v kočárcích bývají nehody, které vznikají kvůli nekvalitním brzdám. Při výběru kočárku by proto rodiče měli kontrolovat jejich funkčnost. Na místě je také dodržování bezpečnostních zásad, v rámci nichž by měli rodiče zabrzďovat kolečka při každém zastavení - i na rovné ploše. Ve svahu pak musí být zabrzděná kolečka vždy níž než ta nezabrzděná.

Zdroj, foto: Neonato

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !