Školní rok 2020/2021Školní rok 2020/2021 Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Jeřabiny - nejoblíbenější receptyJeřabiny - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 29.09. 2020
Dnes má svátek Michal
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Podpořte kondici pro úspěšný boj s infekcí

7. 05. 2020 | Péče o tělo
-Komerční sdělení-

Česku se podařilo pandemii zvládnout. Díky tomu se postupně začínají uvolňovat ochranná opatření a mluví se také o budování kolektivní imunity. S ní souvisí postupné promoření populace. Zní to možná strašlivě, ale experti uklidňují, že se není čeho obávat. Zhruba 80 % infikovaných má pouze lehký průběh nemoci. Přesto byste neměli nic ponechat náhodě a připravit své tělo co nejlépe na možné setkání s virem. K dobré tělesné kondici pomohou dle odborníků i omega-3 mastné kyseliny a vitamin D.

Jak totiž budou padat omezení, bude docházet k šíření viru mezi lidmi. Jde o přirozený vývoj, kterému nelze zabránit. Nemůžeme totiž všichni zůstat doma v izolaci několik měsíců či let. Navíc většina populace onemocnění zvládne bez větších komplikací. Někdy má nemoc průběh zcela bez příznaků, jindy se podobá chřipce či onemocnění horních cest dýchacích. Navíc vláda počítá s tím, že i nadále bude vývoj situace bedlivě sledovat a v případě, že by křivka začala stoupat nebezpečně rychle, opět rozhodne o znovuzavedení některých opatření. Plán počítá s tím, že postupně nemoc projde populací a ta si díky tomu vybuduje kolektivní imunitu.

Podpořte kondici pro úspěšný boj s infekcíZávažnější průběh nemoci


Riziko spojené s nemocí COVID-19 se skrývá v tom, že může mít velmi těžký průběh u lidí, kteří trpí dalšími chorobami. Jakékoliv oslabení imunity či další nemoc zhoršují stav pacienta. V některých případech mohou vést i ke smrti. Pak většinou není hlavní příčinou úmrtí koronavirus, ale jiné onemocnění, třeba rakovina. Proto lékaři a odborníci apelují na veřejnost, aby chránila hlavně tyto rizikové skupiny obyvatelstva a dělala vše pro to, aby nepřišly do styku s infekcí.


Nepřiměřenou autoimunitní reakci pomohou zbrzdit omega3


Naturevia Omega 3 One-a-Day
Ovšem závažnější stav může potkat i jinak zcela zdravé jedince. Ve chvíli, kdy se člověku dostane vir do organismu, spustí se imunitní reakce. Tělo se začne bránit a bojovat proti infekci. Bohužel v některých případech dojde k tzv. cytokinové bouři.  Při ní to imunitní systém zkrátka přežene a vyvolá obrovskou reakci, která poškozuje jakékoliv orgány. Tato nepřiměřená reakce imunitního systému může zásadně zhoršit průběh nemoci. Vědci však nezahálí a zkoumají, co s tím. Státní zdravotní ústav proto přišel s doporučením, že mohou pomoci omega-3 mastné kyseliny, které vedou k průkaznému zlepšení imunitního systému a mohou snížit produkci látek spojených se zánětem. Nejde o specifický antivirový efekt, ale o obecnou podporu imunitních funkci těla.

Není proto rozhodně na škodu se předem připravit a omega-3 užívat. Vybírat byste však měli koncentrovanější doplněk stravy s co nejvyšším obsahem EPA a DHA. Pořídit si můžete třeba přípravek Naturevia Omega 3 One-a-Day, jehož jedna kapsle obsahuje minimálně 700 mg omega-3 mastných kyselin, což je 2x více EPA a DHA oproti běžným přípravkům s rybím olejem. Proto stačí jen jedna kapsle denně a získáte dostatečnou dávku potřebných látek.

Naturevia Vitamin D3-Efekt 1000 IUVitaminová podpora pro imunitu


Kromě omega-3 také SZÚ připomíná, že by lidé měli myslet i na vitaminy a na zdravou stravu bohatou na zeleninu a ovoce. Z vitaminů konkrétně zmiňuje déčko a poukazuje na fakt, že mnohé studie dokazují, že jeho nedostatek souvisí s celou řadou zánětlivých onemocnění. Proto bychom na něj neměli zapomínat a měli bychom tento supervitamín pravidelně užívat. Tím spíše, pokud patříme k rizikovým skupinám nebo trpíme obezitou, osteoporózou či máme tmavší pigment. Naordinovat si můžeme například doplněk stravy Naturevia Vitamin D3-Efekt 1000 IU, jehož jedna maličká tableta s přehledem pokryje potřebnou denní dávkou déčka.

Konec v nedohlednu


Koronavirus hned tak nezmizí a nejspíše se v populaci bude ještě nějakou dobu šířit. Budete-li však v dobré kondici, pravděpodobnost mírnějšího průběhu a uzdravení lze očekávat vyšší.Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !