Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 21.09. 2018
Dnes má svátek Matouš
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Sázení chladnomilných rostlin

20. 09. 2015 | Zahrádka
Rozhodli jste se obohatit svoji zahrádku s končící sezonou o nové přírůstky, ale máte strach, jestli již není pozdě? Některé druhy květin jsou na chladné počasí přímo ideální a vyšší teploty jim naopak vůbec neprospívají, takže na nic nečekejte a pusťte se rychle do práce.

Chladnomilné rostliny pocházejí ze studených oblastí. Patří mezi ně například pryskyřník, lilie, pivoňka, maceška, šalvěj, petrklíč, mák nebo kontryhel. Jejich semena mají silnou a tvrdou slupku, což jim umožňuje úspěšně přežít zimu. Pokud jsou teploty silně pod bodem mrazu, rostliny vytváří látku, která potlačuje jejich klíčení.    

Chladné a vlhké počasí je naopak pro tento typ rostlin ideální, aby jejich semena mohla naklíčit. K jejich nabobtnání je potřeba, aby se teplota alespoň 4-6 týdnů pohybovala mezi - 4 a + 4 °C a půda musí být po tuto dobu dostatečně vlhká. Díky této teplotě semena nevyklíčí příliš brzy a nezmrznou.  

Osivo těchto chladnomilných rostlin je tedy ideální vysít na podzim. Vyberte na své zahradě takové místo, kde se příliš nestřídají teploty a vy budete moci snadno kontrolovat vlhkost půdy a pohlídejte si, aby v době výsevu nemrzlo.  

sázení rostlinV nejhorším pomůže chladnička

Pokud jste s výsevem začali už příliš pozdě nebo jsou zimní teploty příliš mírné, můžete využít ledničku, která bude simulovat semenům potřebné klima. V takovém případě dejte do misky s osivem trochu savé bavlny, na ni nasypte semena a přikryjte je tenkou vrstvou půdy. Poté půdu a bavlnu lehce navlhčete a misku zabalte do plastového sáčku. Délka pobytu semen v lednici se odvíjí od druhu semen.

Může to být od 2 týdnů do několika měsíců při teplotě 4°C nebo méně. Dejte si však pozor, aby v lednici nebyly příliš nízké teploty, které by mohly semena zničit. Po příslušné době vyjměte misku z plastového sáčku a semena přesaďte do nádoby s pěstebním substrátem. Udržujte je v teple při minimální teplotě 12 stupňů, než začnou klíčit.

Zdroj, foto: Gardena

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Sázení chladnomilných rostlin:

Sázení chladnomilných rostlin
Sázení chladnomilných rostlin
Sázení chladnomilných rostlin
Sázení chladnomilných rostlin
Sázení chladnomilných rostlin
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !