Čas malinČas malin Borůvky - víte o nich všechno?Borůvky - víte o nich všechno? Rybízová marmeláda - nejoblíbenější receptyRybízová marmeláda - nejoblíbenější recepty Školní rok 2020/2021Školní rok 2020/2021
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Čtvrtek 06.08. 2020
Dnes má svátek Oldřiška
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Setkání s hvězdou: Jana Hlaváčová

18. 12. 2011 | Televizní tipy
Jana Hlaváčová září na českém hereckém nebi už léta. Je to hvězda stálice. Proto ji Česká televize vybrala do cyklu hereckých beneficí Setkání s hvězdou. Úkol byl jasný - ukázat Janu Hlaváčovou ve všech jejich hereckých podobách.

Tohoto úkolu se ujal scenárista Petr Hudský a napsal pro Janu Hlaváčovou love story Student, drama Nenávist a komedii Podvodnice. V první z nich se o její lásku bude ucházet Josef Abrhám, ve druhé povídce Jana Hlaváčová zazáří po boku Vladimíra Brabce a Martina Donutila a ve třetí povídce si Jana Hlaváčová zahraje se svým mužem Luďkem Munzarem. Za kamerou stál Martin Šec, režie se, na přání paní Jany Hlaváčové, ujal Jiří Strach.

Jan Foll:

Trojici povídek, jež podle scénářů Petra Hudského natočil režisér Jiří Strach, spojuje herecká účast Jany Hlaváčové. V úvodním, anekdoticky laděném příběhu Student zosobnila zásadovou učitelku hry na housle, která píše i nemilosrdné hudební kritiky.

K profesorce Prudenské se přihlásí jako žák postarší doktor Havránek (Josef Abrhám). Kultivovaný muž je ale muzikantský začátečník a jeho výuka zdánlivě k ničemu nevede. Do kontaktů mezi charismatickým lékařem a přísnou pedagožkou se vmísí její půvabná vnučka Tereza (Jana Pidrmanová), která je operní zpěvačkou. Úsměvná historka o spletitostech citů se uzavře o rok později…

Druhá povídka Nenávist má tragický nádech, polemizuje s lidskou lhostejností a odehrává se na současné vesnici. Jana Hlaváčová v ní ztvárnila obyčejnou venkovanku, jejíhož manžela (Vladimír Brabec) náhodou usmrtí dva opilí výrostci v odcizeném autě. Zoufalá Lída odmítá nabídky pomoci od svých sousedů (Oldřich Navrátil a Taťjana Medvecká), jejichž zvlčilý syn Marek (Martin Donutil) neštěstí způsobil. Nechce se přestěhovat k vlastnímu synovi (David Švehlík), utápí se v pocitech hořkosti a čeká na příležitost k odplatě. Ta nastane jedné noci, kdy nezodpovědný mladík znovu řádí v lese s partou svých bujarých vrstevníků.
 
V úvodu závěrečné epizody Podvodnice je její titulní hrdinka Karla Horáčková propuštěna z výkonu trestu, který si odpykala za sňatkové podvody. Uchýlí se ke své kamarádce Anče (Jana Preissová) a začne pracovat jako pokladní v supermarketu. Kvůli malým výdělkům se ale vrátí ke svému pochybnému „řemeslu“, jež provozuje v nóbl kavárnách. Jako další oběť si vyhlédne zdrženlivého malíře (Luděk Munzar), před nímž se vydává za překladatelku ze staročínštiny... Třetí povídka, laděná jako hořce groteskní moralita, se natáčela v Pardubicích, hudbu ke všem třem příběhům zkomponoval Jan Jirásek.

Vysílání: 18.12., 20.00 hod., ČT1Zdroj: Česká televize

Mirka Bali
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Setkání s hvězdou: Jana Hlaváčová:

Setkání s hvězdou: Jana Hlaváčová
Setkání s hvězdou: Jana Hlaváčová
Setkání s hvězdou: Jana Hlaváčová
Setkání s hvězdou: Jana Hlaváčová
Setkání s hvězdou: Jana Hlaváčová
Setkání s hvězdou: Jana Hlaváčová
Setkání s hvězdou: Jana Hlaváčová
Setkání s hvězdou: Jana Hlaváčová
Setkání s hvězdou: Jana Hlaváčová
Setkání s hvězdou: Jana Hlaváčová
Setkání s hvězdou: Jana Hlaváčová
 
Čtěte takéKomentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !