Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Čtvrtek 20.09. 2018
Dnes má svátek Oleg
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Tři cesty, jak elegantně začlenit technologické přístroje do interiéru domova

19. 09. 2014 | Moderní bydlení
Will Taylor, designér interiérů, novinář a blogger, si během mnoha let již přivykl hledat vynalézavé způsoby, jak nenásilně uvádět technologie do svého domova. Potýkal se s nesčetnými televizory, počítači, ovladači a tablety, jež prošly jeho dveřmi, aby se naučil, že technologické přístroje v domácnosti nemusí být nutně překážkou, když chcete mít svůj domov zařízen stylově.

Čtěte dál a dozvíte se od něj tři hlavní tipy, jak přizvat technologie do svého domova, aniž byste museli narušit jeho celkový styl:

1. KOMBINUJTE BARVY

Souběžně s tím, jak se technologie stávají stále větší součástí našich životů, jsou nabízeny i v širší škále barevných provedení. Díky tomu máte stále větší možnost, jak své přístroje barevně sladit s designem vašeho pokoje. Jedním přístupem může být skloubení barevnosti interiéru a technologických zařízení. Vyberte barvy přístrojů tak, aby byla ve stejném nebo podobném barevném odstínu, jako je barevné ladění místnosti. Nebo to můžete udělat opačně – použijete zařízení v určitých barvách jako východisko určující barevný akcent pro váš prostor. Prostě si vyberte přístroje v určitých barvách, jež budou ladit či kontrastovat s barevným schématem okolí, a sledujte, jak prostor vstřebá jejich stylový přínos.

Tři cesty, jak elegantně začlenit technologické přístroje do interiéru domova2. VYBERTE VHODNÉ MÍSTO

Uvážíme-li, do jaké míry technologie prostupují náš každodenní život, je ironií, že na ně při úvahách o zařízení interiéru pomyslíme až v poslední řadě. Pokud již televizor máte, nebo se rozhodujete, že si pořídíte nový, když se stěhujete do nového bytu, není od věci promyslet předem, kde bude v pokoji umístěn a jak bude ladit s okolním stylem výzdoby.

Když budete chytře plánovat dopředu, může se televizor stát zajímavým stylotvorným prvkem v prostoru pokoje a nebudete jej již muset skrývat za zavřenými dveřmi. Pokud například máte černý televizor, vyberte si stěnu, na kterou jej pověsíte, a následně zkuste na stěnu dát tmavou tapetu nebo nátěr. A naopak – je-li váš televizor bílý, mohli byste zvolit stylové černobílé schéma a pověsit bílou televizi na černou zeď a vytvořit tak silný kontrast.

Když navíc kolem televizoru pověsíte černobílé fotografie v bílých rámečcích, pomůžete jej tak nenápadně včlenit do své nástěnné galerie. Jednak tím zabráníte tomu, aby televize pokoji neúměrně dominovala, a jednak ušetříte cenné místo, které by jinak zabíral její stojan.

3. KABELY SKRYJTE DO KRABICE

Tablety, klávesnice, dálkové ovladače, telefony – nedáme-li si trochu pozor, mohou se nám v obývacím pokoji rychle zabydlet nejrůznější věci, které denně potřebujeme, protože stále více používáme integrované technologie, což znamená, že k používání jednoho přístroje potřebujeme další zařízení: například klávesnici pro ovládání „chytré televize“, která umožňuje a současně vyžaduje větší interaktivitu. Nabízí se chytré řešení a to udržet změť kabelů někde stranou tak, že si zařídíte na vhodném místě odkládací místo pro všechny přístroje.

Vytvořte si „dokovací stanici“
, kde budete mít nenápadně skryté kabely nabíječek a jiné připojovací kabely, a nebudete již muset stále otevírat a zavírat skříňku, kde jindy dálkové ovladače nebo klávesnice skrýváte – což nikoho bezpochyby nebude bavit dlouho.

V moderním, současně zařízeném prostoru můžete zvážit štíhlý, bíle nebo mramorově lakovaný box nebo je-li váš interiér ve více přírodním stylu, zkuste krabici s jutovým víkem. Stačí všechny kabely protáhnout horem nebo pro ně provrtat otvor a pak dát vaše přístroje nahoru. Stylově tak vymezíte svým přístrojům místo v prostoru a současně neomezíte veškeré praktické výhody, které vám přinášejí.

Jedno je jisté – klíčem k úspěšnému propojení technologií s designem vašeho domova je vnímat technologické přístroje jako svéprávný prvek vstupující do celkového dekoračního schématu. Je přínosné změnit přístup k návrhu pojetí designu prostředí od samého počátku tak, abyste uvážili roli a umístění jednotlivých zařízení v rámci celkového konceptu, a zjistíte, že pak mnohem snadněji dosáhnete harmonického spojení technologií a ostatních prvků v prostoru. Věnujete-li nějaký čas promýšlení těchto stylových řešení, zjednoduší se vám i způsoby, jak přístroje používáte a ukládáte, což bude ve výsledku příjemné a současně váš interiér bude působit stylověji.

Zdroj, foto: Logitech

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !