Rybízová marmeláda - nejoblíbenější receptyRybízová marmeláda - nejoblíbenější recepty Čas malinČas malin Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 20.08. 2018
Dnes má svátek Bernard
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Vinaři - Miroslav Tomica (Pavel Liška)

4. 09. 2014 | 
Emancipovaná rozvedená manažerka z Prahy, Kateřina Hýsková, přijíždí se svými dvěma dospělými dětmi navštívit své rodiče do jihomoravských Křetic. Osud tomu tak chce, že je nejprve nucena setrvat několik týdnů, aby posléze zjistila, že v Křeticích v otcově vinařství je vlastně doma. A že chce žít zde. Podobně si jihomoravský vinařský svět zamilují postupně i její syn, flákač a průšvihář Buddy, a dcera Petra, nadšená sportovkyně. Obě děti najdou na Moravě překvapivě nejen profesní uplatnění, ale i nové lásky. Hlavní dějová linka seriálu Vinaři tedy vlastně vypráví archetypální příběh o tom, jak si lidé z velkoměsta zamilují kouzelnou jižní Moravu.

Jednotlivé komediální epizody čerpají náměty z malebného světa jihomoravských Křetic, kterému vévodí dva odnepaměti znesváření vinaři; Pavlíček, otec Kateřiny, a Vlček. Oba vinaři zastávají rozdílnou vinařskou filozofii. Zatímco Vlček je spíše na kšeft zaměřený velkoobchodník, Pavlíček ve svém menším vinařství ctí tradiční poctivou práci a lásku k vínu. Žabomyší spory těchto dvou mužů generují komediální konflikty, zčásti také proto, že blízcí těchto dvou tvrdohlavých chlapíků v jejich půtkách „nejedou“. A tak může například Pavlíčkův vnuk Buddy chodit s Vlčkovou krásnou dcerou Julií.

Vinaři - Miroslav Tomica (Pavel Liška)Kromě dvou hlavních vinařství patří ke koloritu vesnice také neoficiální rada starších, vedená moudrým pábitelem a znalcem vína Fuksou, starostou Olinem, který ve funkci přežil všechny režimy; farář Tomica, který pro nedostatek věřících pochybuje o svém poslání, hypochondrický doktor Luža či policista Tauš, jenž se denně střetává se svérázným jihomoravským výkladem zákona a čeká na svůj velký případ.

Pavel Liška – Miroslav Tomica:


Pavel Liška alias Miroslav Tomica je farář - křetická autorita, vyznávající velmi progresivní metody. Dokáže zvýšit životnost všem krucifixům, protože vrtá Ježíše do hmoždinek.

Rozhovor s Pavlem Liškou alias Miroslavem Tomicou:


Vy hrajete ve Vinařích kněze – jak jde dohromady tato role a Pavel Liška?

„Hraju místního kněze Tomicu. Je to pro mne zajímavé, protože se dozvídám o úplně jiném světě. A přestože je to žánr seriálu a komedie, tak přestose vše natáčí s určitou věrohodností, i když samozřejmě ta nadsázka tam je, ale musí to vycházet z nějakého základu – z nějaké věrohodnosti a pravdy. A v konfrontaci s opravdovými kněžími, se kterými mám možnost se bavit, tak to je pak pro mne opravdu hodně zajímavé. Doufám, že se nám podaří to natočit opravdově, ale zároveň aby to byloi úsměvné, protože to je ten žánr, který děláme.“

Nový seriál Vinaři, ve kterém bude excelovat i Pavel Liška jako Miroslav Tomica, můžete sledovat každou neděli od 20:15 na Primě.

Zdroj, foto: Prima
Vendula Vrablová

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Vinaři - Miroslav Tomica (Pavel Liška):

Vinaři - Miroslav Tomica (Pavel Liška)
Vinaři - Miroslav Tomica (Pavel Liška)
Vinaři - Miroslav Tomica (Pavel Liška)
Vinaři - Miroslav Tomica (Pavel Liška)
Vinaři - Miroslav Tomica (Pavel Liška)
 
Čtěte takéKomentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !