Květina Vánoc - Vánoční hvězdaKvětina Vánoc - Vánoční hvězda Vánočka - nejoblíbenější receptyVánočka - nejoblíbenější recepty Nejoblíbenější VÁNOČNÍ KOLEDYNejoblíbenější VÁNOČNÍ KOLEDY Novoroční předsevzetíNovoroční předsevzetí
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Vánoční strom
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 19.12. 2018
Dnes má svátek Ester
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Víte, kolikátého je Den otců v roce 2017?

16. 06. 2017 | Svátky
Zatímco druhou neděli v květnu oslavujeme Den matek a 1. června Den dětí, na tátu se často zapomíná. Alespoň v českém kalendáři, kde oficiálně Den otců chybí. Neoficiálně ale slavíme Den otců třetí neděli v červnu, a to podle vzoru zbytku Evropy (dříve ho Češi slavili na Josefa). Přes svou nízkou popularitu ve srovnání se světem bychom na něj ale neměli zapomínat. Tento den je totiž báječnou příležitostí, při které můžeme ocenit důležitou otcovskou roli v životě každého z nás.

Ze soukromé oslavy celosvětovým svátkem.


Den otců vznikl před více než 100 lety na území USA. Tradici založila Američanka Sonora Smart Doddová, která tímto činem poctila úsilí svého ovdovělého otce Williama Smarta, který vychoval ji a další čtyři sourozence. Historicky první oslava Dne otců proběhla u příležitosti jeho narozenin – 19. června 1910 v americkém městečku Spokane ve státě Washington. Popularita svátku rychle rostla a původně soukromá událost se brzy stala celosvětovou. Oficiálně se Dnem otců stala třetí červnová neděle v roce 1966, a to díky prezidentovi Lyndonu Johnsonovi.

Každý táta je originál


Jak udělat otcům radost je individuální, podle toho, jaký je váš otec typ. Toho rodinného jistě potěší odpoledne strávené s dětmi, oslava v rodinném kruhu nebo společný výlet do přírody. Zatímco vlk samotář spíše ocení odpočinek na rybách či na kole, kde načerpá novou energii, třeba se svým vlastním tátou nebo nejlepším kamarádem. Nehledě na to, že někomu udělá radost věcný dárek, jinému vstupenka na koncert či jiný zážitek.

Tipy pro správného tátu


Rodinný výlet nadchne všechny rodinné a aktivní typy tatínků. Pokud miluje ten váš překvapení, můžete vymyslet zajímavou destinaci nebo domluvit účast otcova kamaráda z dětství. Šlápnout vedle nemůžete např. exkurzí do pivovaru či výletem do zoo. Sportovci ocení náročnější túru nebo výlet na kole.
Večeře potěší všechny gurmány. Pokud se vám nechce vařit, darujte vašemu otci poukázku na jeho oblíbené jídlo. Naopak, jestli dáváte přednost domácí hostině, můžete tatínkovi uspořádat třeba grilovačku, na kterou nikdy nezapomene. Určitě ho mile překvapíte, když pozvete i jeho přátele.
Lahev dobrého pití patří mezi nejpopulárnější dárky. Můžete si být jisti, že si na vás tatínek vzpomene s láskou vždy, když si bude dopřávat skleničku.
Kulturní dáreček je ideální způsob, jak nešlápnout vedle. Darujte svému otci třeba CD jeho oblíbené skupiny, lístky do kina, do divadla nebo na koncert kapely, kterou rád poslouchá.
Buřt-kytka je pravděpodobně jediná květina, kterou můžete otce obdarovat. Pokud váš tatínek není moc na maso, můžete mu nechat uvázat kytici třeba z čokolád a dalších sladkostí nebo doutníků. Úspěch sklízí i nakládaný hermelín, zejména pokud je s láskou připravený.

Asi se všichni shodneme, že dojemné přání, pusa, obejmutí a potřesení rukou je samozřejmostí, ale ruku na srdce, komu by neudělalo radost alespoň jedno malé překvapení? Výhoda dárku věnovaného s láskou je, že nemusí stát balík peněz, ale měl by být především symbolický.

Zdroj, foto: Božkov

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !