Ostružiny - pro pochutnání i zdravíOstružiny - pro pochutnání i zdraví Léto - čas jahodLéto - čas jahod Čas malinČas malin Borůvky - víte o nich všechno?Borůvky - víte o nich všechno?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 11.07. 2020
Dnes má svátek Olga
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Vsaďte na umělou inteligenci i při čištění zubů

16. 01. 2020 | Péče o tělo
-Komerční sdělení-
Oral-B
Druhý lednový týden se v americkém Las Vegas konal již 51. ročník největšího veletrhu spotřební a výpočetní elektroniky s názvem International Consumer Electronics Show. Letošní ročník veletrhu CES přinesl spoustu novinek napříč technologickým odvětvím a jen potvrdil fakt, že budoucnost patří umělé inteligenci, zejména pak chytrým přístrojům zaměřujícím se na zdraví.

Například po zubních kartáčcích, které vás celým čisticím procesem provedou, teď lační celý svět. A ačkoliv se v nejbližší době nemusíme obávat, že lidskou rasu nahradí roboti, umělá inteligence bude hrát ve zdravotnictví, diagnostice a poskytování služeb stále větší roli. Podle prognóz totiž můžeme do pěti let očekávat, že technologie umělé inteligence budou ve více než desetině všech povolání schopny nahradit přibližně polovinu jejich dovedností.

Kartáčky Oral-B
Pojem umělá inteligence (UI) byl dříve často zmiňován především v souvislosti se sci-fi filmy. Již dnes však využíváme základní formy umělé inteligence, anglicky artificial intelligence (AI), v našem každodenním životě. Vzpomeňme si například na tzv. osobní asistenty v mobilních telefonech nebo oblíbené chatboty, kteří fungují jako on-line podpora zákazníků. Také v automobilovém průmyslu není využití umělé inteligence žádnou novinkou. Čím dál častěji slýcháme o autonomním řízením, které využívá umělou inteligenci k přirozené interakci s okolím. Velký rozruch také v poslední době způsobila podložka na cvičení, která sleduje aktivitu uživatele a pokud cvičí špatně, je schopná mu vynadat. Dnes však rozhodně nejsou chytré pouze telefony či automobily, ale například i zubní kartáčky. Připojit se dají klidně i ke smartphonu a díky umělé inteligenci naučí prakticky kohokoliv dokonale čistit chrup. Věděli jste, že až 80 % Čechů si neumí správně vyčistit zuby?


Umělá inteligence (nejen) ve vaší koupelněZ mezinárodního srovnání vyplývá,
že Češi, Moravané a Slezané mají relativně malé povědomí o umělé inteligenci. Pojďme to napravit.

Milníky a zajímavosti umělé inteligence


    • 1920 – Karel Čapek ve svém dramatu R. U. R. (Rossumovi univerzální roboti) poprvé použil slovo robot jako označení pro stroj umělé inteligence.
    • 1955 – John McCarthy definoval pojem umělá inteligence jakožto obor informatiky zabývající se tvorbou strojů, které vykazují známky inteligentního chování.
    • 1961 – V továrně firmy General Motors byl instalován první průmyslový robot.
    • 1986 – Společnost Honda započala výzkum dvounohého robota v lidské podobě, který bude umět chodit. Výsledkem je robot Asimo.
    • 1997 – Počítač IBM s názvem Deep Blue porazil slavného ruského šachistu a mistra světa Garriho Kasparova.
    • 1999 – Na japonský trh byl uveden robotický pes Aibo.
    • 2009 – Společnost Google vyvíjí auto, které se řídí samo.

Jak je vidět, možnosti umělé inteligence jsou dnes takřka neomezené a bez nadsázky lze tvrdit, že stojíme na prahu prudkého rozmachu tohoto oboru. Nemusíme se však obávat, že by umělá inteligence v dohledné době naši planetu ovládla, naopak se můžete těšit z nepřeberného množství benefitů, které s sebou tato technologie přináší. Umělá inteligence proniká skutečně do všech oborů od aut po zdravotnictví a dnes se díky mnohým vychytávkám zabydluje také v koupelně. Například nová beauty senzace, která byla představena na veletrhu CES, dokáže zanalyzovat pleť svého majitele a posléze mu namíchat kosmetiku na míru, přičemž vezme v potaz vlhkost, UV záření, okolní teplotu či míru pylu v ovzduší.

Dnes nejsou ničím novým ani nejrůznější aplikace, které využívají umělé inteligence v oblasti diagnostiky pleti či líčení na míru. Zubní kartáček s UI by ale očekával v koupelně jen málokdo.
Díky značce Oral-B je dnes toto dřívější sci-fi realitou a každý z nás se o tom může osobně přesvědčit. Právě Oral-B, zubními lékaři nejdoporučovanější značka zubních kartáčků na světě, nabízí elektrické modely na českém trhu již řadu let. Jejich silnou stránkou je kromě četných inovací především snadné a velmi efektivní čištění zubů. Otázkou ale zůstává, jak si lze danou efektivitu reálně ověřit. Čistím si zuby správně? Je moje péče o ústní hygienu dostatečná? Nevytvářím kartáčkem přílišný tlak na zuby i dásně? Zdá se to nemožné, ale přesně takovou zpětnou vazbu můžete získat v reálném čase rovnou od elektrického zubního kartáčku této značky.

Vševědoucí pomocník v péči o chrupOral-b Genius X


Řeč je konkrétně o modelu Genius X, který potěší všechny fanoušky moderních technologií a nejnovějších vychytávek. Tento chytrý kartáček s oscilačně-rotačně-pulzační technologií, díky které provede cca 58 tisíc pohybů během jediného čištění, totiž rozpozná váš čisticí styl a každý den vás povede k lepším výsledkům. Pomocí svých snímačů vše vyhodnocuje v reálném čase a ve speciální aplikaci na vašem smartphonu vybarvuje správně vyčištěné zuby bílou barvou. Pokud čištění chrupu šidíte, aplikace vás upozorní, jakou část zanedbáváte či vynecháváte úplně. Přímo v aplikaci také najdete detailní statistiky a kalendář s údaji, kdy jste si zuby čistili a jak dlouho to trvalo. Samozřejmostí už je zabudovaný 2minutový časovač, senzor tlaku a šest režimů čištění včetně bělicího režimu, režimu péče o dásně či režimu čištění jazyka. Máte-li tedy ve své čisticí technice stále mezery, král všech kartáčků Genius X vás nenechá na holičkách.

Už od pradávna se člověk snaží usnadnit si práci. Od mechanických strojů se vývoj posouvá i do oblasti, které by před sto lety byly jen těžko uvěřitelné.  Málokdo by tehdy řekl, že nám jednou s čištěním zubů bude pomáhat a radit samotný kartáček. Nová doba však přináší stále nové vychytávky, a tak není překvapením, že se umělá inteligence využívá čím dál častěji i při ústní hygieně. Ať už si chcete zlepšit své čisticí návyky nebo jen zpestřit každodenní rutinní aktivitu, vsaďte na umělou inteligenci. Už nikdy tak na čištění chrupu nebudete sami.Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Vsaďte na umělou inteligenci i při čištění zubů:

Vsaďte na umělou inteligenci i při čištění zubů
Vsaďte na umělou inteligenci i při čištění zubů
Vsaďte na umělou inteligenci i při čištění zubů
Vsaďte na umělou inteligenci i při čištění zubů
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !