Dobrá hydratace a pečlivý výběr bot
V zimních měsících trávíme spoustu času v uzavřených botách v teplých vytopených místnostech. Naše pokožka je tak velmi zatěžkávána, oproti létu, kdy mohou naše nohy více dýchat, protože jsou v otevřených botách. Věděli jste, že topení může až o 30% snížit vlhkost vzduchu?
Navíc mráz napomáhá velkému vysušování pokožky. Nezapomeňte proto kromě tváře dobře hydratovat také svá chodidla, abyste předešli popraskané kůži na patách. Používejte krémy určené na specifickou pokožku chodidel. V zimě máme chodidla většinu dne v uzavřených botách, zvolte tedy ponožky z přírodních materiálů a s vysokým obsahem bavlny, které dobře sají pot. Pokud jste sportovní nadšenci a chodíte běhat, vyplatí se investice do termo-ponožek, které skvěle odvádějí vlhkost.
V zimním období byste měli vybírat kvalitní a dobře zateplené boty. Nejlepším materiálem je kůže. Ta pomůže nohám lépe dýchat. Nevybírejte také obuv, která má příliš tenkou podrážku, bude vám v nich chladno. Zimní boty by měly být také o malinko volnější, protože v těsných botách vás budou zebat nohy. V botách byste měli mít možnost volně hýbat prsty, i když na sobě máte teplejší ponožky. Umělé materiály pro vás v zimě nebudou nejlepším společníkem, snadno se promočí a neochrání vás před mrazem. Koženou obuv nezapomeňte dobře impregnovat. V deštivém počasí až jednou týdně.
Nohy jako v bavlnce
Studí vás často nohy? Dopřejte jim horko-studenou sprchu, ta krásně prokrví pokožku a rozproudí krev. Nohy pak namasírujte speciálním krémem a dejte si na ně teplé bavlněné ponožky, nejlépe dvoje. Ráno budete mít nohy krásně jemné a prokrvené. Máte-li na nohách již zrohovatělou kůži, tak se pemze nevyhnete. Používejte ale skleněné pilníky, které jsou hygieničtější a efektivnější. Profesionální pedikúru byste i v zimních měsících měli mít alespoň jednou za dva měsíce. Nohám dodá skvělou hydrataci také kokosový olej. Zkuste si lahvičku rozehřát na topení a důkladně pak vmasírovat do pokožky.
Zdroj, foto: CCC boty