Vyrob si sama: léčivý olejíček z květů šeříkuVyrob si sama: léčivý olejíček z květů šeříku Pampeliškový med - nejoblíbenější receptyPampeliškový med - nejoblíbenější recepty Den otců v roce 2022Den otců v roce 2022 Hrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženyHrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženy
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 24.05. 2022
Dnes má svátek Jana
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

1. října - Světový den vegetariánství

30. 09. 2012 | Zajímavosti

Před 35 lety Severoamerická vegetariánská společnost vyhlásila 1. říjen Dnem vegetariánství. O rok později byl podpořen i Mezinárodní vegetariánskou unií. Jak slaví tento den vyznavači bezmasé diety nejen u nás?

Při vegetariánství lidé ze stravy vynechávají živočišné produkty. Některé studie ukazují na to, že tento druh stravování vede k mnohem nižšímu výskytu nemocí a srdce. Světový den vegetariánství bývá využíván především k propagaci benefitů vegetariánství, ke kterým patří:

·         Prevence rakoviny

Rakovina tlustého střeva je často spojována s konzumací masa. U vegetariánů je výskyt této nemoci nižší.   

·         Předcházení obezitě

Nízkotučná vegetariánská strava společně s pohybem jako cesta k prevenci obezity.

·         Posílení imunity

V minulosti byla zvířata často stimulována k růstu prostřednictvím antibiotik. Konzumace takového masa s sebou nesla riziko rezistence u lidí. Aktuálně je to již šest let, co Evropská unie zakázala používání antibiotik pro tyto účely.

1. října Světový den vegetariánství·         Prevence nemocí srdce

Odstraněním velkého množství nasycených tuků  a cholesterolu ze stravy jako cesta k prevenci aterosklerózy a s ní spojených komplikací.

 

Vegetariánství v Čechách podporuje Česká společnost pro výživu a vegetariánství, která zde působí od roku 1999.

V rámci oslav Světového dne vegetariánství připravila na neděli 30. září 2012 Festival zdraví a pohody, který se koná od 8 do 17 hodin v OREA Wellness Hotel Santon Brno (Přístavní 38, Brněnská přehrada).


V rámci programu Světový den vegetariánství je přichystán:

-  Bylinkový, cereální, olejninový, luštěninový a farmářský trh;        Konference „Vaříme dětem zdravě a chutně“;  Poradna výživy a zdravotních problémů; Bylinková poradna;  Bowenova masážní technika; Poradenství a ukázky osobních tréninků; Cyklovyjížďka na hrad Veveří atd.

Akce ke Světovému dni vegetariánství se koná za každého počasí. Vstup je volný. Více informací k akci najdete zde: www.festivalzdraviapohody.cz


Bokul - čtenářka
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
určite to jesť treba s rozumom a pestro
Obrázek uživatelky
profil
zeleninu mám ráda,ale vegetarián nejsem
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles