Je naše dítě zralé na vstup do školy?Je naše dítě zralé na vstup do školy? Školní rok 2020/2021Školní rok 2020/2021 Pampeliškový med - nejoblíbenější receptyPampeliškový med - nejoblíbenější recepty Hrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženyHrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženy
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Velikonoční nadílka
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 12.04. 2021
Dnes má svátek Julius
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

5 tipů, jak zpestřit domácí výuku dětem i sobě

31. 03. 2021 | Výchova
Rodiny se školáky, kteří se učí online z domova, mají za sebou velmi náročné měsíce. Jak udržet doma dobrou náladu a neztratit motivaci pro další výuku? 

Stop stereotypu


Sedět doma stále na jednom místě a dívat se pořád na stejné věci, časem omrzí. Chce to změnu. Dovolte dětem, aby si mezi sebou vyměnily pracovní místa, přeskládaly poličky s učením, vyzdobily si nově pokojík, zkrátka pomozte jim jejich pracovní místa něčím ozvláštnit. I malá změna pracovního koutu jim dodá potřebný impulz a chuť poznávat nové věci. A což teprve, když jim dovolíte učit se jednou za čas u vašeho rodičovského psacího stolu, sedět na vaší „šéfovské“ židli a zahrát si na vás.

Děti v roli učitelů


Stejně tak své malé školáky potěšíte a zaujmete, když jim dovolíte vyměnit si s vámi na chvíli své role. Vy teď budete žák, který odpovídá na dotazy a poslouchá, oni budou ti, kdo řídí výuku, zkoušejí vás ze znalostí a hodnotí… Vyměnit si s dětmi role představuje zaručený způsob, jak je zapojit do výuky a přimět procvičit si a osvojit si i nepopulární učivo. A nemusíte mít obavy, že se před dětmi shodíte, když třeba nebudete znát odpověď na jejich záludnou otázku. Naopak, nic jim neudělá větší radost, než když vás budou moct poučit.


Čte celá rodina


Zjistěte, jaká knížka vaše děti opravdu baví, a začněte ji číst společně. Nemusíte číst jen navečer, když už bývají všichni unavení, spíš si určete vhodný čas pro společné chvíle, kdy jeden člen rodiny předčítá a ostatní mu naslouchají.


Učení (ne)nápadně na očích


Chcete-li dětem pomoct, aby si některá fakta lépe zapamatovaly, zapomeňte na chvíli na dokonalý vzhled a design bytu a vše důležité rozvěste a vystavte na viditelných místech. Malé obrázky doplněné výraznými anglickými (nebo jinými aktuálními cizojazyčnými) názvy můžete s pomocí magnetů umístit na lednici, do chodby pověsit velkou mapu světa, vděčné jsou výukové plakáty všeho druhu – třeba se zvířecí nebo rostlinnou tématikou, anatomickým modelem lidské kostry, vlajkami všech zemí… A skvělá je samozřejmě tabule – stačí přetřít vhodnou desku tabulovou barvou a hned je připravený nový prostor pro zábavnou výuku.
 

Soutěžit nás baví


Vyplatí se obstarat si společenské hry, které budou bavit nejen děti, ale i dospělé. Ale nemusíte hned kupovat drahé hry, děti si rády samy připraví krátký vědomostní text zaměřený třeba na zeměpisné nebo dějepisné údaje a pak prověřují rodičovské znalosti. A nás může těšit, že si přitom nenápadně procvičují vlastní vědomosti, utužují paměť a osvojují si nové informace. Děti také velmi baví všechny rébusy, křížovky, hádanky a kvízy. A víte, co je zajímavé? Že i v době složitých počítačových her si děti rády zahrají starou známou Lodní bitvu. Je to dobrý tip i na cesty – stačí čtverečkovaný papír a tužky.


Zdroj, foto: Baby Club Juklík

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !