První jarní den 2023První jarní den 2023 Kdy se změní zimní čas na letní v roce 2023?Kdy se změní zimní čas na letní v roce 2023? Hrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženyHrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženy MDŽ nebo Den matek?MDŽ nebo Den matek?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Velikonoční nadílka
Soutěžte s námi o 300 skvělých výher
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 21.03. 2023
Dnes má svátek Radek
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Amálka

12. 03. 2023 | Vaše příběhy

Vyjel jsem ráno z města ještě za tmy. Jel jsem za dcerou. Těsně za městem jsem si všiml něčeho uprostřed silnice. Auta přede mnou nezpomalila, ani nezastavila. To něco bylo uprostřed, proto to zůstalo mezi koly aut a řidiči to minuli a jeli dál. Snad kartonová krabice? Nebo to bylo něco jiného? Musel jsem zastavit. Byl jsem po dlouhé době asi jediný, kdo zastavil. Ten den mírně mrholilo. To něco bylo promočené. Nebyla to krabice ani jiný neživý předmět.

To uprostřed silnice bylo živé kotě! Sedělo uprostřed silnice, chvělo se strachy a zimou a nemohlo utéct. Někdo nebohému kotěti natřel tlapky lepidlem. Nemohlo to být tak, že by kočka prošla někde lepidlem. Měla totiž natřené jen tlapky. Umné umístění kočky uprostřed silnice tak, aby ji auta nepřejela, a přesto přineslo kočce velké strádání, dávalo tušit, že ten, kdo to kotěti udělal, zřejmě nemá své duševní zdraví v pořádku. Dalo mi to chvilku práce, než jsem kotě z vozovky vysvobodil. K nelibosti ostatních řidičů, kteří troubili a upozorňovali mě na to, že je zdržuji. Nikdo, skutečně nikdo přede mnou nezastavil. Nezajímal ho osud bezejmenné kočky. Cesta za dcerou byla náhle zrušena. Musel jsem se postarat o to nebohé klubíčko.

Dalo to chvilku práce, dávku krému a trpělivosti, ale kočičku jsem nakonec její lepkavé parády zbavil. Když ke mně získala důvěru, přijala misku s paštikou. Po ní si pochutnala na kousku kuřete a teprve nyní sladce usnula. Hladil jsem bezbranné chlupaté klubíčko a nechápal, komu tak vadilo. Až pak jsem si uvědomil: Tak od dneška mám nového člena domácnosti. Kočička dostala jméno Amálka po oblíbené dětské postavičce mé dcery. Když byla malá, dokázala sledovat tuto pohádku opakovaně a bez hnutí. Stejně tak, jako čekala tato Amálka na to, až ji vysvobodím.

Amálka je velmi vděčná kočička. Nenáročná, klidná a veselá. Jako by věděla, že jsem ji vrátil zpět do života ve chvíli, kdy málem o jeden ze svých kočičích životů přišla uprostřed silnice pod koly auta.

Oblíbila si ji celá rodina i přátelé. Vděčnější kočku totiž jen tak nenajdete. Doufám, že ten, který připravil Amálce tak strastiplný start do života, nezůstane nepotrestán. Karma má totiž na každého adresu.


Svehlava - čtenář
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Další fotografie ke článku Amálka:

Amálka
Amálka
Amálka
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
Smutný začátek příběhu se šťastným koncem.Také máme zachráněnou kočičku Amálku.Vypadá stejně jako ta vaše.Jen je jí už dvanáct let.Přeji vám,aby jste si s Amálkou užívali i nadále hodně radosti.
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles