-Komerční sdělení-
Máte rádi léto, užíváte si jej plnými doušky, jen ten Váš psí mazlíček z něj není tak moc nadšený?
Není divu, největším problémem léta je pro psa horko, které pro něj znamená už teplota nad 15°C. Může se zdát, že ostříhaný pes snáší letní vedra lépe než ten s dlouhou srstí. A tak mnoho majitelů v dobré víře nechává psy na začátku léta ostříhat. Je tomu ale právě naopak. Delší chlupy pomáhají pejska od horka izolovat a usnadňují jim regulaci tělesné teploty.

Spíše než pocením tlapkami, se psi chladí pomocí zrychleného dýchání s otevřenou tlamou společně s vyplazeným jazykem. Proto psům, kteří potřebují náhubek v létě nikdy nenasazujte na tlamu návleky ať látkové, či umělohmotné. Nejlepší jsou klasické drátěné nebo kožené hluboké košíky, které psovi dobře sedí a umožňují mu libovolné a úplné otevření tlamy.
Pokud chcete psovi pomoci se zchlazením, polévejte mu hřbet a zátylek vlažnou vodou, osvěžíte ho tím. Nikdy nepoužívejte ledovou, protože by mohlo dojít k tepelnému šoku.
Snad každý pes rád využije možnost zchladit se v rybníku nebo řece. Necháváte-li psa vykoupat se v přírodních zdrojích, vždy ho pak omyjte alespoň čistou vodou, v lepším případě použijte i vhodný šampon např. z řady Tommi Cosmetics. Tím z něj smyjete parfém „zmoklý pes“, který je z Vašeho mazlíčka po smočení v řece cítit a předejdete tak podráždění pokožky nebo zánětům zvukovodů. Péči o uši a oční okolí psů usnadní speciální gely z téže řady - Eye Gel (k péči o oční okolí) a Ear Gel (pro uši).
Nezbytný v létě je pak neustálý přísun čisté chladné vody, to i při procházkách. Pes by v horku neměl pít vodu z kaluží, z nečisté vody může snadno vzniknout bakteriální infekce. Proto s sebou mějte při procházkách či cestování pitnou vodu i pro psa. Praktické jsou plastové cestovní lahve i skládací misky. Pokud je to možné, při procházkách se vždy vyhýbejte rozpáleným povrchům. Psí tlapky nejsou chráněny obuví, jako ty naše, a proto hrozí vznik velice bolestivých popálenin.
