Rebarborový koláč - nejoblíbenější receptyRebarborový koláč - nejoblíbenější recepty Hrajte s námi SUDOKU online !Hrajte s námi SUDOKU online ! Léto - čas jahodLéto - čas jahod Jak správně pečovat o orchideje?Jak správně pečovat o orchideje?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Čtvrtek 23.05. 2024
Dnes má svátek Vladimír
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY

Cesta do Řecka

27. 04. 2024 | Vaše příběhy

Jednou v naší vesnici obklopené zelenými kopci, kde se vzala, tu se vzala, řecká rodina i s dvěma dětmi. Nikdy jsme tu neměli žádné cizince, ani smíšené manželství, ale všichni si přáli poznat svět za horizontem, jinými slovy chtěli všichni vidět to krásné moře.

Rodina se ve vesnici moc hezky zabydlela, všichni jsme byli rádi, že se ujali opuštěného domu s nádhernou zahradou. Byli mladí a měli dost energie se pustit do úprav.

Jednoho dne v létě, když se slunce teprve probouzelo a postupně ohřívalo střechy i zdi, se řecký tatínek začal chystat na menší výlet do Řecka. Navštívit prarodiče a ostatní příbuzné. Chtěl jet autem, protože létání neměl moc v lásce. Auto měl naloženo k prasknutí. Není divu, že musel jet sám. Nebyla to lehká rozhodnutí, ale děti stejně musely ještě měsíc chodit do školy. Sbalil si toho opravdu hodně a vydal se na cestu.

výlet do ŘeckaA naráz se v hlavě starosty a jeho spolupracovníků zrodil nápad. Zorganizujeme zájezd do Řecka pro celou vesnici. Tu nejdůležitější věc ze všech přece máme. Ano, máme řeckého průvodce.

Sehnat autobus, vlastně 3 autobusy nebyl problém a měli jsme na to 14 dní, než se Řek vrátí zpět. Jaké bylo jeho překvapení, když jsme se na něj všichni vrhli a seznámili ho s naším nápadem. Naštěstí souhlasil a my jsme se mohli začít připravovat na dalekou cestu, kterou jsme naplánovali na léto.

A jak to celé dopadlo? 

Cesta autobusem byla dlouhá. Pro mnohé z nás snad nejdelší v životě. Strávili jsme několik dní prozkoumáváním Athén a okolí, a poznáváním místních lidí a jejich zvyklostí. Byli jsme přivítáni doslova s otevřenou náručí a setkali se s neuvěřitelnou pohostinností. Toho jídla, co jsme snědli.  To by vydalo na další příběh. Počasí vyšlo nádherné, zpět jsme přijeli krásně opálení. A vyfotili jsme i hodně fotek! Řecká rodina u nás ve vesnici již nežije. Děti studovaly, pak se vydaly různě do světa a rodiče zpět do své domoviny, která jim hodně chyběla. Oni teď chybí nám, ale často na ně vzpomínáme.


Jitka46 - čtenářka
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
taky jsem se těšila na fotkySmajlík
Obrázek uživatelky
profil
hezký příběh. Jen je škoda, že jste se s námi nepodělila o víc fotek, když píšete, že jste jich nafotili hodně.Smajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip


NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles