Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti Jak správně pečovat o orchideje?Jak správně pečovat o orchideje? Hrajte s námi SUDOKU online !Hrajte s námi SUDOKU online !
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 24.06. 2024
Dnes má svátek Jan
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY

Fotr na tripu 27. 9. 2023

27. 09. 2023 | Televizní tipy
Pepa Vrtal se se svým týmem vydal na výlet po Normanských ostrovech, Irsku, Skotsku, Walesu a také staré Anglii. Jel s dcerami Leontýnkou a Josefínkou a nově také posádku rozšířil pes Lumi. Sledujte dobrodružné cestování celé výpravy. Dívejte se 27. září ve 21.25 na COOLu.

Tentokrát se vydáme na Orkneje. Co objevíme a proč se vyplatí na tyhle ostrovy vyjet? Na celých Orknejích najdete třeba bombu zapíchnutou v poli. Je to dekorace, nebo pozůstatek druhé světové války, která se tohoto místa nemálo dotkla?

Fotr na tripu 27. 9. 2023Na ostrově je jen jediný obchod s potravinami. Výprava se chtěla podívat i na další souostroví. Ale nejde to. Trajekty nejezdí. Takže se podíváme na staré neolitické kameny, staré pět tisíc let. Jaká se k tomuto kamenu váže pověst? A proč je dětská posádka nucena obhlížet kameny? Na cestách, které projedete za den, potkáte možná tři pick-upy, ale některé z nich zvětralé a zrezlé. Proč? Protože když kára doslouží, odstaví se k přírodní recyklaci.

Plavební řády nakonec byly k výpravě přátelské. Neumřou nudou, ale přesunou se na hlavní ostrov Orknejí. A co je to vlastně za ostrovy? Kdysi patřily k Norsku, ale norský král je prý prohrál v šachu se skotským králem. Pravdou je, že skutečnost byla mnohem prozaičtější. Byly součástí sňatkových dohod.

Orkneje mají asi dvacet čtyři tisíc obyvatel a dvě třetiny z nich žijí na hlavním ostrově. Tam také najdete nejstarší zachovalou neolitickou vesnici, o které do osmnáctého století nikdo nevěděl. Je považována za neolitické srdce Orknejí…

A jdeme za další památkou, Rodgarovým prstenem, kde obři tančili, až zkameněli. Do doby, než na tomto místě vojáci trénovali střelbu z tanků. Tento prsten má v průměru 105 m. A jeho skutečný původ je dosud nevysvětlen. Dotkněte se historie a užívejte si místa, kam se jen tak nepodíváte…  Nebojte se dálek, nechte se inspirovat.

Stará dobrá Anglie, Normanské ostrovy, Irsko, Skotsko, Wales. Místa plná mytických postav, keltských pověr a přísloví i malých kamenných domečků, které své obyvatele chrání proti nepřízni počasí. To vše v podání neotřelého a protřelého cestovatele Pepy Vrtala a jeho dcer Leontýnky a Josefínky (plus nového člena posádky, psa Lumi) ve zbrusu nové sérii Fotra na tripu! 

Dívejte se 27. září ve 21.25 na COOLu.


Zdroj, foto: Prima COOL
Vendula Flassig Vrablová


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Fotr na tripu 27. 9. 2023:

Fotr na tripu 27. 9. 2023
Fotr na tripu 27. 9. 2023
Fotr na tripu 27. 9. 2023
 
Čtěte takéKomentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip


NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !