Interview k nové knize Karel Gott: Má cesta za štěstímInterview k nové knize Karel Gott: Má cesta za štěstím Vodnář - roční horoskop na rok 2022Vodnář - roční horoskop na rok 2022 Jarní prázdniny 2022 - termínyJarní prázdniny 2022 - termíny Velký roční horoskop na rok 2022Velký roční horoskop na rok 2022
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 19.01. 2022
Dnes má svátek Doubravka
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Gábísek na nákupech

5. 04. 2014 | Vaše příběhy
Moje děti chodí odmalička nakupovat moc rády. Dcerka se mnou a synek už sám. Naučil se to hodně brzo, možná i trochu z donucení. Ale když doma třeba děláte cukroví a má vám kdo doběhnout pro mléko, je to k nezaplacení.

Synek Gábísek byl odmalička velmi šikovný. A rád dělal věci sám, nejlépe potají, což bylo někdy na mrtvici. Nejdříve si obchody vybíral pro své všetečné dotazy: „Mami, dneska nekoupíme pánskou ochranu?“ nebo „Mamí, ten pán před náma čeká taky miminko jako ty?“ A tak podobně. Když se narodila Gábinka, byly mu tři roky a tehdy jsem ho poprvé „zneužila“ k nákupu. Gábinka byla totiž miminko pěkně uřvané, takže nechat ji samotnou před obchodem v kočárku nepřipadalo v úvahu. Dovnitř se s kočárkem nesmělo, takže to někdy byl problém.

Gábísek na nákupechJednoho dne jsem potřebovala koupit jenom rohlíky, nic víc a Gábinka zase řvala a řvala. „Nechtěl bys jít koupit rohlíky?“ zeptala jsem se nevinně a ani moc nepočítala s kladnou odpovědí. Synkovi se rozzářila očka, popadl peníze a už letěl. Přes prosklenou výlohu jsem sledovala, jak si do sáčku odpočítal deset rohlíků a pak je u pokladny zaplatil. A pak už chtěl platit sám vždycky, takže to často vypadalo tak, že já měla velký nákup a on stál za mnou se svými rohlíky nebo bonbóny s několika mincemi v malé pěstičce.

V jeho čtyřech letech otevřeli u hřiště malou prodejnu s cukrovinkami, kam chodil jenom sám a o rok později nastala ona v úvodu zmiňovaná situace. Pekla jsem cukroví na oslavu a ničeho zlého netuše sáhla do ledničky pro mléko. Krabice byla prázdná. Aha, Gábísek zaúřadoval. Přiznal se hned a chtěl dojít pro nové. Měla jsem u sebe jen dvoustovku, tak jsem ho poslala s ní a pokračovala v pečení.

Už byl pryč čtvrt hodiny a mně to začalo být divné. Podívala jsem se z okna a viděla ho, jak něco tlačí po chodníku. Vyběhnu ven a vidím, že před sebou tlačí celý kartón mléka – rovných dvanáct kousků v papírové krabici. Uviděl mě a hned volal: „Podívej, maminko, co nesu. Bylo v akci, tak jsem ho koupil víc. Koukej!“ No, koukala jsem tedy. Vzala jsem to nedělení do náruče a samozřejmě Gábíska pochválila. Jen mi vrtalo hlavou, jak to zaonačil.

Po obchodě prý ten kartón jednoduše potlačil až k pokladně. Nahoru a dolů z pásu mu pomohl jeden pán a pak zase Gábísek tlačil až domů. Trochu mi zatrnulo, protože cestou z obchodu musel přejít i přes silnici. Lidé mu prý chtěli pomoct, ale on odmítl. Opatrně jsem mu vysvětlila, že je sice moc hodný a udělal mi velikou radost, ale příště, ať mi to raději přijde domů říct a koupíme to spolu.

Letos začal chodit do první třídy, takže už nakupuje úplně sám s malým seznamem. Tváří se u toho hrozně důležitě, tak jsem zvědavá, jak dlouho mu to vydrží. Ale stejně si myslím, že si o mně museli lidé tenkrát myslet, že jsem minimálně krkavčí matka, ne-li něco horšího.

Notburga
Chytrážena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 
Čtěte takéKomentáře
« Předchozí   1   2  Následující » 
Obrázek uživatelky
profil
šikulkaSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
Velmi hezký, Gábísek - šikulkaSmajlíkSmajlíkSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
zhruba v tomhle věku jsem poslala dceru pro máslo. Přinesla nanukový dort a tvrdila, že máslo neměli.
Obrázek uživatelky
profil
šikulka klukSmajlíkSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
Tak to je moc šikovný kluk. Myslím, že je dobře, když se děti naučí brzy nakupovat, alespoň porozumí penězům Smajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles